Skocz do zawartości

[covid] w zawodowym peletonie


Adaamm

Rekomendowane odpowiedzi

Czasami obserwuję co dzieje się wśród zawodowców.Kiedy czytałem o covidzie to zawsze spotykałem  się z informacją że przechodzą go jak mikro przeziębienie.Słyszeliście aby ktoś z nich przeszedł go w miarę dotkliwie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Adaamm napisał:

Słyszeliście aby ktoś z nich przeszedł go w miarę dotkliwie?

Chyba nie ma reguły, czy ktos przejdzie łągodnie czy ciezko, co prawda do tej pory jeszcze żaden sławny sportowiec nie wykopytkował zdaje się, ale niektorzy juz parenascie tygodni nie mogą sie pozbierac, np Pan Dybala. W sumie wystarczy poczytac jakie są czynniki ryzyka cięzkiego przejscia covid, i stanie sie jasne że szanse u sportowców jak i u ludzi do 40roku życia, tzw wysportowanych ograniczaja sie do genetyki.

A genetyka decyduje o tym czy u kogos pojawi sie burza cytokinowa czy nie... i to chyba wszystko co mozna napisac w temacie :P

Przypomnial mi sie jeden Ukrainski influencer, jakis turbo fitnes trener, ktory zszedl na powiklania kardiologiczne pocovidowe pare dni po wyjsciu ze szpitala. Wygladal na mocnego goscia i raczej musial sporo cwiczyc zeby dorobic sie takiej sylwetki jaka miał, okazuje sie ze nie pomogło mu to niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Przede wszystkim to nie ma 100% pewnych testów na Covid, często dają wynik fałszywie pozytywny. Nawet pamiętam na wiosnę mówili ze jakaś tenisistka nie wystąpiła na zawodach, bo miała pozytywny wynik, a kilka dni później powtórzono test i wyszedł negatywny. Większości ludzi testów się nie powtarza, bo drogie są. Także IMO te wszystkie "bezobjawowe" i lekkie przypadki to zwykłe przeziębienia z fakeowym wynikiem testu, a jak już jest prawdziwy Covid to lekkiego przebiegu nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No co Ty opowiadasz...ja bym ten post wykasowal, bo nie ma w nim za duzo prawdy o przebiegu covid. Znam kilka osob ktore mialy covid i przeszly bezobjawowo...caly swiat to wie ze mozna go przejsc bez objawow, wiekszosc dzieci tak przechodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sobie naprawde darował te wywody ... bo jak wiesz sa jeszcze testy antygenowe i testy naprzeciwciala. Jesli ktos ma dodatnie przeciewciala to jaka jest Twoja odpoweidz  na taki wynik ? :> 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczyłem "Jerzy Zięba" na początku obrazka i nawet nie zamierzałem czytać dalej... ;) Prędzej uwierzę w Świętego Mikołaja czy Maryję Wiatropylną, niż w to, co mówi ten znachor.

A co do COVID-19 - zawodowcem nie jestem, więc nie powinienem się wypowiadać w temacie, który ich dotyczy, ale chorowałem na to i przechodziłem z dość silnymi objawami. 28 lat, wysoki stopień wytrenowania, a jednak cholerstwo mnie dopadło i nie było tak kolorowo. Obyło się co prawda bez respiratora, ale nie było to lekkie przeziębienie. 1,5 tygodnia objawów - 3 dni podwyższonej temperatury i bólu większości mięśni w ciele, potem całkowita utrata węchu, katar, ból płuc/duszności i kaszel uniemożliwiające wzięcie pełnego oddechu, dłuższą rozmowę czy śmianie się.

Przeżyłem i dzień po zakończeniu izolacji byłem już na rowerze. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Teraz, cinol123 napisał:

Jesli ktos ma dodatnie przeciewciala to jaka jest Twoja odpoweidz  na taki wynik ? :> 

Test na przeciwciała służy do stwierdzenia czy ktoś przeszedł chorobę, ni do diagnozowania choroby.

Teraz, cinol123 napisał:

Ja bym sobie naprawde darował te wywody ..

A to niby czemu? Wolny kraj, wolność wypowiedzi.

Teraz, TheJW napisał:

Zobaczyłem "Jerzy Zięba" na początku obrazka i nawet nie zamierzałem czytać dalej... ;) Prędzej uwierzę w Świętego Mikołaja czy Maryję Wiatropylną, niż w to, co mówi ten znachor.

Tylko przykładowy obrazek dałem. Wielu naukowców i lekarzy ma takie zdanie o testach PCR. Tu można więcej zobaczyć na ten temat:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, sznib napisał:

Test naprzeciwciała służy do stwierdzenia czy ktoś przeszedł chorobę, ni do diagnozowania choroby.

No i wlasnie jesli ma pozytywny to co to oznacza ? jak sam piszesz ze przeszedl chorobe, i znam ludzi ktorzy przeszli covid lagodnie i mieli tez pozytywne przeciwciala.

 

Teraz, sznib napisał:

A to niby czemu? Wolny kraj, wolność wypowiedzi.

Ale opowiadasz zwyczajne bzdury na temat covid, a to moderatorowi zwyczajne nie przystoi.  Uczepiles sie tych testow PCR jakby to byl jedyny wyznacznik czy ktos mial/ma covid czy nie. 

21 minut temu, sznib napisał:

Także IMO te wszystkie "bezobjawowe" i lekkie przypadki to zwykłe przeziębienia z fakeowym wynikiem testu, a jak już jest prawdziwy Covid to lekkiego przebiegu nie ma.

Zeby byla jasnosc, to jest bzdura o ktorej pisze. Bo zaraz bedziemy dalej plynac w PCRy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sznib Jerzy Zięba? Serio? :blink:

Linkowanie znachorów żerujących na naiwnych to jest niby wartościowa opinia w sprawie covid? Kompromitacja przez ogromne K. IMHO syp głowę popiołem i przeproś za podrzucanie niebezpiecznych głupot. I nie, to nie jest tylko "przykładowy obrazek" tylko jakaś gówno-grafika z szurskiej strony mająca legitymizować poglądy znachora jakimiś dwoma lekarzami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Teraz, m0d napisał:

Linkowanie znachorów żerujących na naiwnych to jest niby wartościowa opinia w sprawie covid?

W tym akurat przypadku jest to wartościowa opinia, bo tak się składa że pokrywa się z wytycznymi samego wynalazcy testu.

11 minut temu, cinol123 napisał:

Ale opowiadasz zwyczajne bzdury na temat covid, a to moderatorowi zwyczajne nie przystoi.  Uczepiles sie tych testow PCR jakby to byl jedyny wyznacznik czy ktos mial/ma covid czy nie. 

To że jestem modem to tylko dodatkowe obowiązki w pilnowaniu porządku na forum i nie wpływa zupełnie na to co mi "wypada", a co nie. Poza "modowaniem" jestem normalnym użytkownikiem forum.

I tak, przy obecnej diagnostyce testy PCR są jedynym wyznacznikiem czy ktoś MA Covida.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, sznib napisał:

I tak, przy obecnej diagnostyce testy PCR są jedynym wyznacznikiem czy ktoś MA Covida.

A czy ktos mial covida ? tez sa jedynym ?  

No nie sa, wiec juz naprawdę brniesz w kosmosy I dalej w te PCRy ... ehhh :>>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, sznib napisał:

Na potwierdzenie przebycia choroby jest test naprzeciwciała, to prawda. Tylko ile takich testów się robi osobom które potencjalnie przeszły chorobę żeby mówić o tym ze większość przechodzi chorobę łagodnie lub bezobjawowo?

No dobrze, ale juz sam zaprzeczyles sobie w tym zdaniu ... do tego co napisles tu ->

Godzinę temu, sznib napisał:

Także IMO te wszystkie "bezobjawowe" i lekkie przypadki to zwykłe przeziębienia z fakeowym wynikiem testu, a jak już jest prawdziwy Covid to lekkiego przebiegu nie ma.

Teraz mozna zadac pytanie następne, czy dzieci choruja na covid ? ? I odpowiedz jest prosta, choruja, w wiekszosci przypadkow łagodnie lub bez objaowow. A dlaczego ? a no dlatego, ze nie maja tak specyficznej odpowiedzi immunologicznej na covid, a dlaczego nei maja ? to juz mozesz sobie wykopac w internetach, szukaj "burza cytokinowa".  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie w wielu krajach jest tak, ze ludzie ktorzy sa chorzy, badz podejrzewaja u siebie zakarzenie, nie chca sie wogole testowac i ujawniac.....zeby nei miec kwarantanny. Takze aktualnie to juz wogole niewiele sie mozna dowiedziec....  Nie mniej biorac pod uwage jak to jest zarazliwe i jak łątwo sie zarazic... mozna dokopac sie do % ... i pewnie wiekszosc przechodzi to łągodnie

mnie ciekawi inna sprawa, nie wiem czy wiecie, iz zmieniono ostatnio w Polsce rozporządzenia co do szczepien, i szczepienie moze zostac ogloszone jako obowiązkowe, a gdy ktos nie bdzie chcial sie szczepic moze zostac doprowadzony ... dla mnie to jest dosc kosmiczna sprawa, szczpeionke opracowywali 6 miesiecy ... i beda to wstrzykiwac byc moze kazdemu.  ... a byly juz przypadki błedów w szczeipnkach  np -> https://www.rp.pl/artykul/1067397-Szwecja-przeprosi-ofiary-szczepionki-przeciwko-swinskiej-grypie.html?fbclid=IwAR12H8PLDBeSaSt89OhRmCYcj6qoU9VF7_QOkUMt5xsX99zEDVb8CqWVTvc

takze jak to bedzie obowiazkowe to ja bym chcial byc szczepiony jako ostatni :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Też o tym słyszałem. Masakra jakaś. Niepewna szczepionka może być groźniejsza od samej choroby. Nie wiem jak to będzie, ale jakby wprost kazali się przymusowo szczepić to by ludzie masowo wyszli na ulicę. Ale mogą zrobić tak ze np. masz pracę gdzie masz styczność z ludźmi musisz się zaszczepić, bo inaczej wylatujesz. I co wtedy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozliwosci zmuszenia moze byc sporo, najprostsza ...wypisza czlowieka z publicznej sluzby zdrowia :-p i kaza placic z kieszeni przy ew zachorowaniu na covid...

Edyta: Oho Lewis Hamilton dodatni, ciekawe jak przejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i pamietasz ile trwalo zanim wrocil? Ogladasz teraz mecze i widzisz jak gra? Kazdy komentator mowi ze to cień tamtego Dybali i ma sil na 60min.

I kiedy rozegrał dobry pelny mecz? Ile przez 90min??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ile trwało? Przecież jak chorował na COVID-19 to rozgrywki Serie A były zawieszone, bo to był bodajże kwiecień - po powrocie do grania bramka w każdym z pierwszych czterech meczów ligowych z rzędu - tak gra ktoś, kto nie może się pozbierać po zakażeniu?
W tym sezonie nie zagrał raptem w 4 spotkaniach, z czego w jednym przez problemy z udem, które ciągneły się zresztą od, o ile dobrze pamiętam, końcówki lipca - czemu nie powiesz, że to być może właśnie przez ten uraz uda nie może dojść do siebie? Nie możesz tego wykluczyć, tym bardziej, że miało to miejsce dawno po przebyciu choroby
Kiedy ostatni raz zagrał 90 minut? Choćby w ubiegłą sobotę, przeciwko Benevento, i zagrał solidne spotkanie; 90 minut zagrał też przeciwko Hellasowi Verona w Serie A (również dobry mecz, nawet lepszy niż w Benevento), i przeciwko Barcelonie w Lidze Mistrzów (tu słabiej)
Pytasz czy widzę jak gra? A jak ma grać? Panie, kto w obecnym Juventusie dobrze gra w perspektywie całego sezonu? Poza oczywiście Cristiano Ronaldo? Przecież to są cielaki odkąd Pirlo ich trenuje - serio ktoś sprowadza aktualną dyspozycję Dybali WYŁĄCZNIE do korony? :laugh:

Generalnie zrobiłem dosyć ostry off-top, czego robić dalej nie zamierzam, więc odpuścmy temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, cinol123 napisał:

Ja bym sobie naprawde darował te wywody ... bo jak wiesz sa jeszcze testy antygenowe i testy naprzeciwciala. Jesli ktos ma dodatnie przeciewciala to jaka jest Twoja odpoweidz  na taki wynik ? :> 

Elon Musk miał jednego dnia zrobione cztery testy antygenowe. Wyniki były całkiem ciekawe: dwa pozytywne i dwa negatywne. Równie dobrze mógł monetą rzucić ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak patrzysz na to co mowia kolesie pokroju Elona, to patrz przez palce. Ten czlowiek nie robi niczego przypadkiem. Juz bardziej bym uwierzyl sasinowi czy morawieckiemu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...