Skocz do zawartości

[geometria] rockrider xc 100/ 500 na dłuższe trasy ~ 100km wygodna pozycja)


ciemak666

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

od dłuższego czasu przymierzam się do zmiany  mojego dość wysłużonego Cuba LDT pro 26 cali z około 2010 roku. Wybór raczej padnie na rockridera xc100/500. Tylko zastanawiam się czy pozycja/ geometria roweru pozwoli mi na dość długie wycieczki nim. Aktualnym cubem robiłem czasami trasy od 100 do 200km na dzień.  Oczywiście nie będą to wyjazdy co tydzień, ale co np co dwa miesiące.  Do roweru wtedy montuję sakwę pod siodłową.

Na codzień trasy ~30km to głównie las/drogi polne/asfalt. Myślę że 50/50. Ostatnia dłuższa trasa to np szlak orlich gniazd(rowerowy). Pewnie raz w roku jakieś góry. Raz w roku może jakiś maraton MTB.

Ktoś z szanownych kolegów przesiadał się z raczej wygodnego MTB na rockridera? 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Mateusz30 napisał:

Pozycja na rowerze zależy od tego, jak dobierzesz rozmiar ramy oraz ustawisz sobie kierownicę i mostek. Reszta, to raczej drugorzędne sprawy. Na agresywnym xc też można mieć wygodną pozycję, jak na szlakowcu.

Wiec szukać mniejszej ramy czy większej? mam 185cm.
tak na chłopski rozum mniejsza rama to mniejsza odległość od siodełka do kierownicy - wiec bardziej wyprostowana postawa ciała?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ciemak666 napisał:

tak na chłopski rozum mniejsza rama to mniejsza odległość od siodełka do kierownicy - wiec bardziej wyprostowana postawa ciała?

Ale bardziej się garbisz, bo kierownica jest niżej. Będąc na granicy rozmiarów, to często ten większy będzie wygodniejszy a mniejszy bardziej sportowy. Ale to tylko ogólna reguła, która niekoniecznie znajdzie zastosowanie w Twoim konkretnym przypadku.

Jak do turystyki to zwróć uwagę, że te Rockridery  nie mają żadnych mocowań na bagażniki czy tradycyjne błotniki. 

Edytowane przez some1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, PawelW84 napisał:

Zawsze można nieco przesunąć siodełko do przodu

I tak i nie. Przesunięcie siodełka przód-tył wpływa na sposób pedałowania. Z drugiej strony zależy ile i jak kto jeździ i jak duże to będą przesunięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...