Skocz do zawartości

[Rower] Stumpjumper vs Fuel Ex


Gremlin008

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy co wybrać

Specialized Stumpjumper comp alloy 2021
https://www.specialized.com/pl/pl/stumpjumper-comp-alloy/p/175252?color=300706-175252&searchText=93321-5301

czy
Trek fuel ex 8 2021
https://www.trekbikes.com/pl/pl_PL/rowery/rowery-górskie/rowery-szlakowe/fuel-ex/fuel-ex-8-gx/p/33001/?colorCode=bluedark_black

Cały czas byłem nastawiony na treka ale spec dużo pozmieniał w geo stumpjumpera w najnowszym modelu. Głównie jeżdżę po Sudetach, tyle samo zjazdów co podjazdów, zjazdy bardziej w klimacie enduro. Czasami jakieś single. Raz na jakiś czas wypad do jakiegoś bike parku typu czarna góra i tym podobne. W planach również Transalp i tym podobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem o tylnym trójkącie i zdania są podzielone, zresztą piszą że w modelu 2021sztywność jest poprawiona. Rozmawiałem też z paroma użytkownikami stumpjumpera i nie mieli takich problemów. Poza tym Trek w moim rozmiarze ma być dostępny dopiero we wrześniu 2021 albo i w ogóle ma go nie być. Już praktycznie się zdecydowałem na stumpyego jednak teraz okazało się że kolor który chce jest niedostępny i nie wiadomo czy będzie. Zastanawiałem się też trochę nad Radonem Slide Trailem 8.0 bo jak to w radonie dobry osprzęt w dobrej cenie, ale znów nie wiem jak z tą jego geometrią jest.

Jeżeli chodzi o stumpjumpera jeszcze nie mogę się zdecydować na rozmiar. Wzrostu mam coś 176 albo 177 i przybliżam się bardziej do S4 a nie do S3, z jednego względu, że będzie bardziej stabilny. Po drugie obecnie jeżdżę na Dartmoor Primal rozmiar M i czasami zdarza się poczuć że mógł by być trochę dłuższy. S3 ma dłuższy reach od Dartmoora jednak odległość od siodełka do kierownicy jest dłuższa w Dartmoorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gremlin008, jeśli chciałeś kolor "chyba bordowy", to w całym internecie nie widziałem ani jednego real foto. Myślę, że ta wersja istnieje tylko w katalogu. Moja żona odebrała w sobotę tego oliwkowo-zielonego Stumpjumpera w rozmiarze S4. Ponoć na całą Polskę przyjechały 4 sztuki i nie zanosi się na więcej. Jak sprawdzałem w zeszłym tygodniu, to mieli takiego jeszcze w sprint-rowery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych dwóch tylko spec.

Spróbuj kupić damper do Treka, poszukaj. Poczytaj opinie. A wiotki tył ma 99% fulli.

Spec ma świtną geometrię i najlepiej jeździ aktualnie. Aczkolwiek za 6 koła możesz kupić rower w GB, który jeździ dokładnie tak samo.

Edytowane przez Mateusz30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

@Gremlin008,

W pierwszej chwili pomyślałem, że to pod większe tarcze zrobili, ale tarcza prędzej przytrze o górne widełki, niż o dolne. Nie wiem, czy zauważyłeś, ale "flip-chip" znajduje się właśnie  przy osi tylnego koła. Fabrycznie rower jest ustawiony w pozycji "long&slack".

P.S. Jesteś zadowolony z zakupu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...