Skocz do zawartości

[Rower] Stumpjumper vs Fuel Ex

Gremlin008

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy co wybrać

Specialized Stumpjumper comp alloy 2021
https://www.specialized.com/pl/pl/stumpjumper-comp-alloy/p/175252?color=300706-175252&searchText=93321-5301

czy
Trek fuel ex 8 2021
https://www.trekbikes.com/pl/pl_PL/rowery/rowery-górskie/rowery-szlakowe/fuel-ex/fuel-ex-8-gx/p/33001/?colorCode=bluedark_black

Cały czas byłem nastawiony na treka ale spec dużo pozmieniał w geo stumpjumpera w najnowszym modelu. Głównie jeżdżę po Sudetach, tyle samo zjazdów co podjazdów, zjazdy bardziej w klimacie enduro. Czasami jakieś single. Raz na jakiś czas wypad do jakiegoś bike parku typu czarna góra i tym podobne. W planach również Transalp i tym podobne.

Czytałem o tylnym trójkącie i zdania są podzielone, zresztą piszą że w modelu 2021sztywność jest poprawiona. Rozmawiałem też z paroma użytkownikami stumpjumpera i nie mieli takich problemów. Poza tym Trek w moim rozmiarze ma być dostępny dopiero we wrześniu 2021 albo i w ogóle ma go nie być. Już praktycznie się zdecydowałem na stumpyego jednak teraz okazało się że kolor który chce jest niedostępny i nie wiadomo czy będzie. Zastanawiałem się też trochę nad Radonem Slide Trailem 8.0 bo jak to w radonie dobry osprzęt w dobrej cenie, ale znów nie wiem jak z tą jego geometrią jest.

Jeżeli chodzi o stumpjumpera jeszcze nie mogę się zdecydować na rozmiar. Wzrostu mam coś 176 albo 177 i przybliżam się bardziej do S4 a nie do S3, z jednego względu, że będzie bardziej stabilny. Po drugie obecnie jeżdżę na Dartmoor Primal rozmiar M i czasami zdarza się poczuć że mógł by być trochę dłuższy. S3 ma dłuższy reach od Dartmoora jednak odległość od siodełka do kierownicy jest dłuższa w Dartmoorze.

@Gremlin008, jeśli chciałeś kolor "chyba bordowy", to w całym internecie nie widziałem ani jednego real foto. Myślę, że ta wersja istnieje tylko w katalogu. Moja żona odebrała w sobotę tego oliwkowo-zielonego Stumpjumpera w rozmiarze S4. Ponoć na całą Polskę przyjechały 4 sztuki i nie zanosi się na więcej. Jak sprawdzałem w zeszłym tygodniu, to mieli takiego jeszcze w sprint-rowery.

Z tych dwóch tylko spec.

Spróbuj kupić damper do Treka, poszukaj. Poczytaj opinie. A wiotki tył ma 99% fulli.

Spec ma świtną geometrię i najlepiej jeździ aktualnie. Aczkolwiek za 6 koła możesz kupić rower w GB, który jeździ dokładnie tak samo.

Edytowane przez Mateusz30

• 4 miesiące temu...

@Gremlin008,

W pierwszej chwili pomyślałem, że to pod większe tarcze zrobili, ale tarcza prędzej przytrze o górne widełki, niż o dolne. Nie wiem, czy zauważyłeś, ale "flip-chip" znajduje się właśnie  przy osi tylnego koła. Fabrycznie rower jest ustawiony w pozycji "long&slack".

P.S. Jesteś zadowolony z zakupu?