Skocz do zawartości

[9000 - 15000zł] trail / all mountain


iBiker

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, nowy wątek bo nie znalazłem podobnego.

Rozglądam się aktualnie za Trailem / All mountain (może z lekkimi aspiracjami enduro ale z przewagą na trail) do 15k. Z mojego wstępnego researchu wyszło, co oczywiście nie jest zaskoczeniem, że najkorzystniej wypadają marki direct sales.

Zainteresowały mnie szczególnie dwa modele:

1. Radon Slide Trail 9.0 (link) - Rama carbonowa, całkiem niezłe zawieszenie FOXa , osprzęt mieszny XT/SLX/Deore, niezły zestaw obręczy w dobrymi gumami, hamulce od Magury

2. Canyon Neuron 9.0 CF (link) - Rama carbonowa, nieco niższej półki zawieszenie FOXa, osprzęt głównie XT, zestaw kół podobnej klasy

Aktualnie skłaniam się bardziej ku Radonowi (cena, lepsze zawieszenie) - może moja ocena nie jest obiektywna więc jestem otwarty na wszelkie sugestie. Czy ktoś miał okazję testować powyższe maszynki? Jakie modele poza wymienionymi warto wziąć jeszcze pod uwagę? Powyżsi producenci dają w tej cenie carbon więc raczej nastawiam się na tego typu ramę.

Wzrost: 173 cm

Waga: 75 kg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, te dwie sztuki, które Cię interesują trochę sie od siebie różnią. Nie chodzi tylko o osprzęt, geometria nie do końca jest zbliżona. Radon to "trail/AM",  a Neuron "trail/XC", tak w skrócie. Ale dla chcącego nic trudnego i jedno nie wyklucza drugiego.

Gdybyś chcial bardziej zbliżone rowery to np. Radon Slide vs Marin Rift Zone

https://www.marinbikes.com/pl/bikes/2021-rift-zone-carbon-1#specifications

Zwróć uwage na geometrię, mimo mniejszego skoku jest zbliżona do Radona. Musiałbyś przemyśleć, która wersja bedzie dla Ciebie lepsza (nie skoku, a geo).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Mateusz30 napisał:

Canyon to praktycznie XC.

Radon nie jest wystarczająco nowoczesny. Dołożył bym parę PLN i brał Cotica Jehta.

Rozwiń proszę opinię na temat Radon-a, zaciekawiło mnie to a pewnie są aspekty w tym rowerze których nie dostrzegam.

Zerknąłem na Cotic-a (pierwszy raz słyszę o takiej marce - sorry za ignorancję). Sprawia wrażenie maszyny niemainstreamowej - rama/design, komponenty. W każdym bądź razie po zestawieniu pożądanego spec-a cena niestety solidnie wystrzeliła daleko poza "parę PLN" :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na papierze Radon jest w porządku, podejrzewam że w praktyce też, może ktoś ma i sie wypowie?

Mateuszowi chodziło o jeszcze bardziej radykalną geometrię. Chociaż mogę sie mylić.

Cotic jest fajny, bardzo mi sie podoba Flare Max, Jehta też ładny. I to tyle bo cena 18000tys za sprzęt na slx z X fusionem, sory ale nie.

Poza tym Ibiker szuka karbonu, stal chyba nie po drodze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...