Skocz do zawartości

[korba] Deore XT FC-M8000 - napęd 2x10


Piotr.Stec

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów!

 

Mam serdeczną prośbę o pomoc. Chodzi mi o to czy korba Deore XT FC-M8000 (blaty 38-28) będzie dobrze działała na napędzie 2x10 o następującej konfiguracji:

- manetki XT SL-780

- kaseta XT CS-M771 11-36

- przerzutka tył XT RD-M786 GS Shadow

- przerzutka przód XT M786 (mam też XTR FD-M985, ale ona chyba nie będzie kompatybilna)

- łańcuch CN-HG95 116L (mam też KMC X10EL 116)

- suport BB93

 

Ponieważ korba XT M8000 jest dedykowana pod 2x11 to zastanawiam się czy będzie dobrze chodziła na powyższej konfiguracji 2x10.

 

Z góry bardzo dziękuję za pomoc i ewentualne opinie osób, które może korzystał z takiego rozwiązania. Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Alsew napisał:

Używam korby SLX m7000 34x24 z napędem 2x10 plus kaseta 11-36 i działa to pięknie ale przednią przerzutke musiałem zmienic na Deore z serii m6000. Przerzutka przednia 786 jest pod korbe z różnica blatów 14t więc idealnie tego nie ustawisz pod 38-28 

I ta Deorka dobrze działa na 2 blatach pomimo, że jest dedykowana pod 3? A jaką masz linię łańcucha - 48.8?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, już mam :)

m6000_line.gif

6 godzin temu, Alsew napisał:

Używam korby SLX m7000 34x24 z napędem 2x10 plus kaseta 11-36 i działa to pięknie ale przednią przerzutke musiałem zmienic na Deore z serii m6000. Przerzutka przednia 786 jest pod korbe z różnica blatów 14t więc idealnie tego nie ustawisz pod 38-28 

Może to głupie pytanie, ale czy nie jest tak, że 14T to jest maksymalna różnica blatów jaką obsłuży przerzutka? I czy na takiej przerzutce nie będzie dobrze chodziło i 12T, i 10T? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Piotr.Stec napisał:

Może to głupie pytanie, ale czy nie jest tak, że 14T to jest maksymalna różnica blatów jaką obsłuży przerzutka? I czy na takiej przerzutce nie będzie dobrze chodziło i 12T, i 10T? 

To tak nie działa. W teorii różnica 2 zębów nie powinna robić problemów. 4 zęby to już problem. W praktyce wygląda to tak że współczesne przednie przerzutki są tak precyzyjnie projektowane że każde odstępstwo od normy stanowi problem. Dla przykładu miałem w rowerze korbe 42x32x24 i odkręciłem największy blat i już był problem z ustawieniem idealnie pod 32x24, kupiłem przerzutke pod 2 biegi z serii m6025 i też nie działało. Zmieniłem młynek w korbie na 22t i przy korbie 32x22 działało w sumie ok ale musiałem zeszlifować część kominów śrub korby bo ocierały o element przerzutki. Dopiero korba m7000 z przerzutka m6025 działa idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...