Skocz do zawartości

[koła 28"] do Romet Orkan 4M - 200-300zł/szt


funshy

Rekomendowane odpowiedzi

A to w ogóle nie zwróciłem uwagi. Nie wiem jak się to sprawdzi pod taką wagą, bo koła z mniejszą ilością szprych są w tego typu rowerach rzadkością. 

Na pewno bezpieczniej ogarnąć coś na min. 32. Jak chcesz taniej to po prostu zostaw obręcze które masz, zmień piasty i szprychy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MikeSkywalker

Jakbym miał moje obręcze zaplatać to pewnie wyszłaby cena jednej obręczy DT Swiss, także jak już to chyba będę się decydował w kierunku kół od Daveo, bardzo dużo pozytywnych opinii ma, a po przygodach z aktualnym kołem zaczynam wątpić w umiejętności zaplatania lokalnych serwisów (oczywiście tylko tych które odwiedziłem ;)).

Da się kupić za 50zł/szt. tarcze 160mm na 6 śrub? Masz coś co możesz polecić?

Mógłbym na te obręcze DT Swiss 545D założyć moje aktualne opony bez negatywnego wpływu czy trzeba coś szerszego od razu (przód 37-622, tył 42-622)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MikeSkywalker

Dzięki za całą pomoc przy wyborze i chęci mimo wielu głupich pytań i zmian zdań. Raczej decyduje się na zestaw od Daveo tyle że bez naklejek to wyjdzie mnie 599zł, a będą koła na lata. 200zł więcej od Shimano ale łożyska maszynowe i 12 więcej szprych myślę że są tego warte, a za długo rozmyślając wciąż jestem bez roweru mimo przyzwoitej pogody. Jeszcze raz dzięki za poświęcony czas, na razie chyba nie będę miał więcej pytań, jedynie jak mi coś przy montażu wypadnie to zapewne będę szukał pomocy :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

@MikeSkywalker

Znowu ja. Mam już koła od Daveo ponad tydzień ale tak naprawdę przejechałem może 100m, bo przy ich pierwszym teście okazało się że coś nie jest nie tak z napędem (korba/suport). Jedyne co mogłem robić to sobie poobracać koło żeby zobaczyć jak to wygląda i zdziwiło mnie bicie, w końcu mocno zachwalany jest Daveo. Poczytałem w necie na temat bicia i okazało się że to co widzę to może być bicie opony, tak też było jak dzisiaj zdjąłem oponę, mój Smart Sam 1.6 ma lekkie (chyba że to mocne, nie znam się) bicie  i zastanawiam się czy bez obaw mogę na nim jeździć czy wpłynie to jakoś negatywnie na całe koło tj. łatwiej o scentrowanie lub uszkodzenie jakiegoś elementu?

Cały pasek wokół obręczy idzie równo, pompowałem też do 6 barów i schodziłem do 5 na których planuję jeździć, czytałem że Smart Samy się takie zdarzają, przypomniały mi się też słowa serwisanta, który centrował mi stare koła "Jest lekkie bicie opony, którego nie udało mi się wycentrować, sama obręcz chodzi idealnie". Szkoda mi trochę byłoby zmieniać tej obręczy jak nie ma negatywnych skutków korzystanie z niego. bo tak naprawdę kupiłem je w okolicach października i przejechałem nie wiele, zapewne okolice 300km.

Koło z oponą (hamulec już wyregulowany, radzę ściszyć żeby na go nie słyszeć :D):

Spoiler

 

Bez opony:

Spoiler

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MikeSkywalker

Akurat ta opona wchodzi i schodzi dość ciężko, na pewno gorzej niż Michelin Protek Cross, który jest z przodu, więc o wypadnięcie z obręczy się nie martwię. Jak się patrzy z boku to też nie wygląda jakby źle leżała. Jak sprawdzałem to bez opony (co też jest wyżej na filmie, choć może słabej jakości film) to nie widziałem żeby sama obręcz biła, poza tym wątpię żeby taka do mnie miała dojść od Daveo skoro to nie jest masowa produkcja. 

Trochę zniechęciło Schwalbe do siebie, więc chyba zamiast dokupić taką samą oponę na przód, bo Michelin ma trochę lat to będę się rozglądał za kompletem innej firmy lub podwyższę budżet.

5 barów do jazdy to dobre ciśnienie przy wadze ~110kg? Wcześniej jeździłem na 4.5 ale postanowiłem trochę dodać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MikeSkywalker

Nieno maksymalne znam, akurat na Schwalbe było 3,5-6 barów dlatego też 6 załadowałem ale na aż tak wysokim jeździć nie planowałem. Chyba że pomiary złe, bo używam pompki elektrycznej Xiaomi.

Ważne że jeździć mogę, nie chciałbym przez taką głupotę uszkodzić nowiutkiego koła, więc wolałem się upewnić specjalistów ;) Pozostaje zbieranie na opony jak już napęd ogarnę. Dzięki kolejny raz za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...