Skocz do zawartości

[Rower górski] za mały? Trek Marlin 6


katjar

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Liczę na to, że ktoś pomoże mi podjąć decyzję odnośnie roweru górskiego, który niedawno kupiłam. Mam 173 cm wzrostu i wewnętrzną długość nogi 83 cm.
Sugerując się tym, że u wielu producentów "tabelkowo" wypada mi rozmiar M, kupiłam damski rower Trek Marlin 6 2021 w rozmiarze M. Szybkie oględziny w sklepie i wydawał mi się ok.
Po zakupie już okazało się, że rura podsiodłowa jest trochę krótka i mogę jeździć tylko z maksymalnym dopuszczalnym wysunięciem sztycy, a właściwie przydałby się ten 1-2 cm więcej.
W tej chwili jest tam sztyca 33 cm, rura podsiodłowa ma 42 cm. W tym samym modelu w rozmiarze większym (ML) rura podsiodłowa ma 44,5 cm, a sztyca 40 cm. Czy zmiana sztycy na dłuższą, taką jak w większym rozmiarze tego roweru, załatwi sprawę? Czy w ogóle bezpieczna jest jazda z tak długą i mocno wysuniętą sztycą w rowerze z tak krótką rurą podsiodłową? 
Odnośnie długości ramy - wydaje się ok, ale czasem mam wrażenie, że wolałabym mieć tyłek dalej od kierownicy. 

Co zrobić? Wymienić rower na większy (zwrócić niestety nie mogę, więc musiałabym sprzedać i kupić nowy) czy wymienić sztycę i np. mostek? Tutaj tabela rozmiarów tego modelu: 

https://www.trekbikes.com/pl/pl_PL/rowery/rowery-górskie/rowery-xc/marlin/marlin-6-damski/p/28788/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sztycę 450mm i po problemie.

Niczym to nie grozi. Rama ma 17", ja spokojnie jeżdżę na takiej ramie 17", przy siodle wysuniętym na 75cm (góra siodła-środek korby) Syn taką ma, ja mam 19" przy 180cm

Jesteś kobietą, masz długie nogi ;)

Rama 19" byłaby za duża.

Sztyca załatwi sprawę.

Co do odległości:

1 -  dłuższy mostek

2 - sztyca z offsetem. Nie wiem, czym masz teraz z, czy z zerowym. Zawsze możesz kupić 25mm offset.

Choć na poczatek próbowałbym z mostkiem, np 10-20 dłuższy

Offset może Cię za bardzo odsunąć w pozycji od osi pedałów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 Wg strony treka powinnaś już kupić M/L  , choć można powiedzieć że jesteś na granicy rozmiarów 

2 standardowa sztyca ma 350 mm  , jeśli masz 330 to jest trochę przykrótka  . Sztyc 450 nie kojarzę ale 400 kupisz bez problemu . Wysokość dopasujesz , a margines bezpieczeństwa będzie spory .

3 co do odległości od kiery to ( ja napisał przedmówca ) sztyca z ofsetem i przesuniecie siodła do tyłu może pomóc choć nie do tego teoretycznie służy . Przy regulacji siodła tył - przód ,, słuchaj " swoich kolan .

4 wg danych treka masz mostek 60 mm . To dość krótki mostek . 80 mm możesz dać bez obaw . Myślę że nawet  90-100 nie zaburzy sterowania rowerem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...