Skocz do zawartości

[rower] Enduro, trail, Full okolice 10k


Piioo

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Kemusi napisał:

Myślę ,że kompromisem może być mullet

No jestem ciekaw jak to jeździ, nie miałem jeszcze okazji przetestować mulleta.

2 godziny temu, Tyfon79 napisał:

Widać wyraźnie zwłaszcza w górnej sekcji gdzie duże koło jest ociężałe i muli jazdę a gdzie idzie jak przeciąg

Fajna trasa :-). No na górze, też bym się lepiej czuł na 27.5, generalnie tam gdzie jest brak prędkości tam wolę mieć bardziej "kompaktowy" rower.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki , nie widziałem tego ..wnioski trafne choć na trasie parkowej. Pinkbike robi dobre testy..mullet też był.

Skończy się to tak , że kupię 29 i dokupię tył 27 , zawsze to wyjdzie taniej..

pozdr

 

..zapomniałem o jednym ! 
Rzeczywiście ,trasa fajna , moje pierwsze zjazdy w tamtej okolicy to jeszcze 90te bez amortyzacji ;) Mniej pilnowali , mniej tabliczek z zakazami itp už sa to nevráti! 
W Tatrach Bielskich są najdłuższe trawersy a z Siodła można jechać na Zdziar-Strednica , też ładnie ..Jaworowej nie polecam bo na końcu baza leśnych dziadków .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, wojtt80 napisał:

Dla mnie wnioski takie że zalety koła 27,5 może w pełni docenić ktoś kto dużo jeździ, jest prosem

Na forum SB zrobiłem swego czasu posta, gdzie porównałem czasy przejazdu na moim "home trailu" na wszystkich rowerach, które mam - DH, enduro, all mountain, trail ht i full XC i CX... :-).

10:04 Evil Offering All Mountain 140mm 29

10:12 Giant Reign Enduro 160mm 27.5

10:19 NS Bikes Fuzz DH 200mm 27.5

10:31 NS Bikes Eccentric HT 27.5

10:38 Orbea Oiz TR XC 120mm 29

17:00 CX

Na tym trailu:

Evil Uetlibergtrail ride - YouTube

Mój wniosek jest taki, że dla mnie jako amatora różnice są w sumie znikome, co zarazem nie znaczy, że nie lubię o tego typu tematach filozofować i jednak być te 8 sekund szybszym :-).

Pozdrawiam

Krzysiek

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, KrzysiekCH napisał:

Fajna trasa :-). No na górze, też bym się lepiej czuł na 27.5, generalnie tam gdzie jest brak prędkości tam wolę mieć bardziej "kompaktowy" rower.

No fajna ale podszyta sporą nutą ryzyka związanego z zapłaceniem pokuty. No ale nie każdy ma sposobność mieszkać w rowerowym raju jakim jest Szwajcaria i trzeba sobie jakoś radzić:P

Z cyferek zatem wynika to co pisałem, że między takim już starym Reignem 27,5 a nowoczesnym 29er nie ma jakiejś kolosalnej różnicy. 

Edytowane przez Tyfon79
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tyfon79 napisał:

Z cyferek zatem wynika to co pisałem, że między takim już starym Reignem 27,5 a nowoczesnym 29er nie ma jakiejś kolosalnej różnicy

No jeździ się na nich inaczej, co nie przekłada się w jakimś znacznym stopniu na czas przejazdu traila - zresztą tu można analizować, że na innej trasie taki czy siaki rower miałby przewagę, ale suma summarum to co nas czyni szybkimi to skill, doświadczenie i ryzyko, które podejmujemy. Sprzęt jest drugorzędny, ważne, żeby mniej lub bardziej pasował do zastosowania, dlatego zawsze mówię, żeby kupować rower, który się podoba niezależnie od tego, że ma przerzutkę slx zamiast xt :-) bo tylko jak się nam będzie rower podobał będzie nam się chciało na nim jeździć.

Taki off topic - @Tyfon79 co do naszych reginów - Regin X (ten sprzed naszego 27.5) był kapitalnym rowerem :-)

Pozdrawiam

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ,że się wtrącę w dyskusję, jedynie chciałem się „pochwalić”  , że mialem 2 gianty w tym reign z charakterystycznym koszykim w ramie na damper, źle podjeżdżał ale w dół to był wariat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, KrzysiekCH napisał:

awsze mówię, żeby kupować rower, który się podoba niezależnie od tego, że ma przerzutkę slx zamiast xt :-) bo tylko jak się nam będzie rower podobał będzie nam się chciało na nim jeździć.

Podstawa !

Zresztą osprzęt się zużywa a jednak większośc z nas ma emocjonalny stosunek do roweru :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, KrzysiekCH napisał:

Mój wniosek jest taki, że dla mnie jako amatora różnice są w sumie znikome, co zarazem nie znaczy, że nie lubię o tego typu tematach filozofować i jednak być te 8 sekund szybszym :-)

Jasne, w większości przypadków duże jest lepsze, co widać  m.in. na Twoich przelotach. Sam bardzo polubiłem 29.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Wpakowałem się z moim tematem w ten wątek , jedynie kończąc dodam ,iż udało mnie się szczęśliwie dotrzeć do brzegu a wybór padł na YT Capra cf 29’

Jeszcze raz dziękuję za dobre rady i pozdrawiam ! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..a szkoda, YT robi dobre grawitacyjne ramy. Rozmiar L spasował idealnie , nie jest łatwo wpasować się we właściwą. Przyglądałem się też ofercie na rok 22 , to raczej na rynek północnej ameryki . W tym samym rozmiarze ,rower jest nieco dłuższy nawet w wersji mullet , jeśli się nie mylę.. jednak zdecydowanie wybrana rama jest dla mnie . Przednia opona do wymiany na Schwalbe soft 2.5  z tyłem  jeszcze się zobaczy. 
Dodam tylko, że na „krótkiej liście” został Propain tyle ,że był droższy w zbliżonej konfiguracji , między innymi z węglowymi obręczami.  
Ciekawą ofertę ma NS ,ale jest niedostępny w tym roku, w ogóle moje zakupy zajęły więcej czasu i zachodu przez pandemię. 
Pozdr 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu i tak źle nie wyszło bo kupiłem ramę  Whyte S 150. Tabelki wciskaja mnie w L, ale lepiej czuje się na trochę dłuższym sprzęcie. Mam XL z reach 490,4, a rozstaw kół 1251,6. Musiałem idealnie dopasować sztyce i udało się, 125 pasuje jak ulał. 

Zrobie jakieś sensowne foty to wrzucę. 

Gumy to Hans Dampf 2.3 super gravity z tyłu  i Assegai Exo TR 2.5 przód. Ciężko ale solidnie i trzymaja dobrze.

Niedawno złożyłem wszystko tak jak chciałem i wyszło 16,5kg😁

Propain ma fajnego traila, Hugene. Zresztą nie tylko. 

Edytowane przez wojtt80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, wojtt80 napisał:

W końcu i tak źle nie wyszło bo kupiłem ramę  Whyte S 150. Tabelki wciskaja mnie w L, ale lepiej czuje się na trochę dłuższym sprzęcie. Mam XL z reach 490,4, a rozstaw kół 1251,6. Musiałem idealnie dopasować sztyce i udało się, 125 pasuje jak ulał. 

Oznaczenia trzeba traktować umownie ,u jednych M a u drugich to samo w L . Whyte to świetna rama i na pewno krzywdy nie masz ;) 

Ja mam 180 a noga 84 i optymalnie reach 460 , dłuższe mi nie pasują ..taka między- rozmiarówka . Wolę nieco krótsze ramy ,szczególnie na kole 29 

Ps. Ooo ,wklej fotki ;) 

Edytowane przez Kemusi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...