Skocz do zawartości

[2021?] Bezprzewodowe Shimano z 12 biegami


durnykot

Rekomendowane odpowiedzi

a te np: https://www.instagram.com/thanksshimano/  Jakiś tam problem dotyczący klejonych ramion korb szosowych się pojawił, co ciekawe nie dotyczy to korb MTB, a przynajmniej ja nie znalazłem takich informacji - ale te nie są klejone.

https://www.bikeradar.com/features/shimano-crank-failure/

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glowni bohaterowie widze z pierwszych sortow 11s, ale i niestety Rx000 tez sa w tym pamietniku...bosko..jeszcze jak to peknie ...i nic innego sie nie stanie to pol biedy...ale raz przezylem pekniecie osi pedalu i pamietam ze ...bolalo mnie dlugo ;-) a nawet nie przywalilem dzwonkiem w rame ;-p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeby nie bylo - nie jestem zwolennikiem udowadniania, że mamy do czynienia z jakimś powszechnym problemem na podstawie dużego nawet zbioru zdjęć bez odniesienia do wolumenu sprzedanych egzemplarzy. Rzekomo problem może być spowodowany specyficznymi warunkami klimatycznymi - większość przypadków pochodzi z krajów o klimacie ciepłym i wilgotnym.

Niemniej jednak interesujące, że ja osobiście nie mogłem znaleźć zdjęć gdzie w podobny sposób rozpadłby się XT czy SLX. XTR M9000 miał jedno ramię klejone, obecny ma już obydwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konczac ten offtopic, widzialem u nas ostatnio jedna DA z aktualnych wypustow i poddala sie w ten sam sposob, wiec co do klimatu to...mysle ze to nie ma znaczenia. 

Tylko zepsul ja koles ktory naprawde cisnie ..DA wylajtowana...tak myslalem do dzis.:-(

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe, bezprzewodowe Shimano mialo juz miec swoja premiere. Ale z oczywistych wzgledow zostala ona przeciagnieta na 2021. I to pewnie tez troche czasu uplynie zanim komponenty beda dostepne w sklepach. Podobnie jak Iphone 12 i PS5, sa ale ich nie ma :(

O rozpadajacych sie korbach szosowych Shimano mozna sporo poczytac i tez zdjec, jak widac po wklejonych linkach, nie brakuje. Shimano kurczowo trzyma sie swojeje klejonej technologii chyba tylko z powodu kontroli produkcji w ich koncernie. Widocznie klejenie nie jest takie proste i trzyma fejkarzy z dala od ich korb. Do tego, jest rzecza oczywista, ze karbonowe korby sa lzejsze i sie nie rozklejaja ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
13 minut temu, 1415chris napisał:

O rozpadajacych sie korbach szosowych Shimano mozna sporo poczytac i tez zdjec, jak widac po wklejonych linkach, nie brakuje.

Jest cały wątek na weightweenies.

https://weightweenies.starbike.com/forum/viewtopic.php?f=3&t=143022&sid=a90a09f415962f232b79671df3b9c7bb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie w zasadzie jedno, czy te nowe 12s beda mogly pracowac w konfiguracji 11s na starych kasetach, czy jak to w przypadku shimkow bywa, 12s i zapomnij o reszcie...centralna bateria do przerzutek nawet mi sie podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 100% nie bedzie. To bylby samopostrzal w stope :)

Oprocz sprzedazy manetek, i przerzutek, mozna jeszcze upchnac pozostale niezbedne komponenty, kasete i lancuch. A jak jeszcze posieje sie marketinowy belkot o niekompatybilnosci korb 11 i 12s, to i nowa korbe tez sie sprzeda.

Mam tylko nadzieje, ze nie wypala babola jak to zrobil Sram z tym swoim zamknietym ekosystemem. Sram tym zamknal sobie drzwi przed nie tylko moim nosem. Do tego dochodzi kwestia, jak rozwiazal mocowanie kasety. Byloby super gdyby to byl standardowy bebenek.  Mam tez nadzieje, ze bedzie dostepna opcja manetek na hamulce obreczowe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, 1415chris napisał:

Na 100% nie bedzie. To bylby samopostrzal w stope

Myslisz ? tyle tego 11s juz wypchneli ... ze no troche ludzi pewnie by się skusiło na taki upgrejdkit....sam moze bym kupił :P A gdyby doszlo do tego ze beben 11s nie chwyci 12s to ... w zasadzie nikt sie nie zdecyduje i pewnie zostana ludziska na kablach.... 

tak czy siak czekac tylko kiedy to posjawi sie nowy standard szosowy 148mm i wtedy bedize mozna ładowac do oporu tego szajsu na tylniej osce :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, clavdivs napisał:

Dura Ace Shimano powie pa pa hamulcom szczękowym. 

Mysle ze jeszcze nie ten czas, jeszcze jest wielu preferujacych to rozwiazanie... i byc moze bedzie tak ze z DA szczeki wypadną na samym koncu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym bardziej, ze Dura Ace byly i caly czas sa zlotym standardem wsrod hamulcow szczekowych (z pominieciem wagi). 

Tez bym wolal zeby nowe grupy byly jak najbardziej kompatybilne wstecz albo mialy sensowne rozwiazania i dawaly mozliwosc indywidualizacji.

Ja tam w sumie nie mam cisnienia na funkcjonalne zmiany. Mam pierwszego Etapa i dla jednego dodatkowego biegu, nie spieszno mi do zmian. Tym bardziej, ze Etap dziala super i dobor pozostalych komponentow napedu jest moim wyborem, a nie podyktowany koniecznoscia. Do tego zmiana bebenkow w trzech kolach, jesli wogole mozliwa, w kontekscie tego jednego biegu, jakos mnie nie przekonuje. Ale to jest akurat najmniej istotna przyczyna, dla ktorej caly czas mam Etapa, a nie AXS (za duzo glupich, wciskanych na sile pomyslow):

  • male zebatki korby i 10t na kasecie, zapomnieli o "mechanical advantage";
  • inny niz reszta, ksztalt zabkow zebatek, koronek i koleczek;
  • praktycznie jeden lanuch na rynku, pod tym wzgledem lubie odwiedzac rozne parafie;
  • XDR; tu moze nie az tak krytycznie, bo moze na te 12 juz nie ma fizycznie miejsca w tradycyjnych piastach (?);
  • DUB, znowu, wciskanie na siele zupelnie niepotrzebnego nowego standardu, ktory nic nie wnosi, ani tez nic nie poprawia;
  • brak mozliwosci uzywania nie-okraglych zebatek.

Dlatego, patrze teraz z zainteresowaniem w kierunku Shimano, aczkolwiek po diametralnie odmiennym podejsciu Srama w przypadku pierwszej i drugiej odeycji Etapa, podchodze do tematu na chlodno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...