Skocz do zawartości

[XC czy Trail] Mazowsze


kovalwaffe

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Od około 3 lat zainfekowałem się rowerowa szajbą :P. Cały czas się uczę i chciałbym podjąć możliwie dobra decyzje

Mój rowerek kupiłem trochę w ciemno po krótkim "reserchu" - bez przetestowania - XC HT : https://www.kellysbike.com/pl/mtb-xc-c527/gate-30-p48475 .Nie jest zły poza tym ze podczas wycieczek terenowo-poznawczych musiałem zadzierać głowę żeby oglądać widoczki - bolał mnie też kark oraz przez rozciągniecie się na tym rowerze czułem ucisk i drętwienie w dłoniach. Zmieniłem kierownice z większym wzniosem oraz mostek z większym kątem - pomogło rower jest teraz wygodniejszy. Na marginesie zdziwiło mnie tez ze nie mogę jeździć na płaskim bez trzymanki - rower jest nerwowy i zaraz mi koło skręca.

Zainteresowałem się w miedzy czasie trailem - planuje raz w miesiącu wypad gdzie w górskie tereny. Jednak głownie będę jeździł po Kampinosie i lasku Młocińskim (Mazowsze) - jakieś korzenie zjazdy , podjazdy. Kreci mnie tez skakanie - no takie delikatne z racji wieku. No i chciałbym żeby to był rower typu full gdzie wygodnie będzie się jeździło. Mam dylemat bo oprócz tego czasami wyjeżdżamy na wycieczki green velo ze zjazdem gdzie do lasu no i nie chciałbym bym się zmachać jak "koń po westernie" po przejechaniu 50 km. Najlepiej jakbym miał 2 typy rowerów :)

Zastanawiam się nad rowerami XC (tymi nowymi z nowsza geometrią) oraz Trail. Nęcą mnie te 2 modele z decathlonu ze względu na stosunek cena wyposażenie. Niestety są niedostępne wiec ciężko mi przetestować je na żywo - będę czatował jak się pojawia :)

1) https://www.decathlon.pl/p/rower-gorski-mtb-xc-900-s-29-karbonowy/_/R-p-305778

2) https://www.decathlon.pl/p/rower-gorski-mtb-all-mountain-am-500s-29/_/R-p-312746?mc=8574830

3) https://www.trekbikes.com/pl/pl_PL/rowery/rowery-górskie/rowery-szlakowe/fuel-ex/fuel-ex-8-gx/p/33001/

Edytowane przez kovalwaffe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy full szlakowy na góry za niewielkie pieniądze to Bossnut Calibre. Jeździ jak nowy spec, a kosztuje 1/3 ceny. Dokładasz droppera i masz full wypas. Zobacz na Youtube filmy. Od 3 lat wygrywa jako najtańszy full i generalnie nie ma sensu dopłacać do znaczka, bo nie dostajesz nic więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.11.2020 o 12:13, kovalwaffe napisał:

planuje raz w miesiącu wypad gdzie w górskie tereny. Jednak głownie będę jeździł po Kampinosie i lasku Młocińskim (Mazowsze) - jakieś korzenie zjazdy , podjazdy. Kreci mnie tez skakanie - no takie delikatne z racji wieku.

Wiek nie wiek, jak masz jechać w <prawdziwe> góry raz w miesiącu, co i tak jest mało o ile w ogóle w praktyce będziesz to robił, a poza tym tylko Mazowsze, to lepiej zainwestować (i będzie to inwestycja, która rzeczywiście się zwróci) w swoje umiejętności a nie wypasiony rower. Full to nie jest żadne panaceum tak poza tym. Mam wrażenie, że dużo ludzi chce taki rower bo wyobraża sobie jak wygodnie siedzi i tylko kręci kierownicą, a resztę ma magicznie zrobić zawieszenie.

Edytowane przez m0d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 27.11.2020 o 13:26, Galvatron napisał:

Kłociłbym się, bo Trance powinien zapewnić znacznie wygodniejszą pozycję.

Ja bym się zgodził z przedmówca. Sam przez 4 lata użytkowałem Trance’a na Mazowszu. Teraz mam Soil’a na kole 29 i nie uważasz aby to była jakaś niedogodność czy aberracja czegokolwiek. Daje wygodna pozycje, skok 140/130 nie jest w pełni wykorzystywany ale tez nie stanowi większego obciążenia niż 100. Przednia zębatka na Mazowsze jest większa. Na góry zmieniam na mniejsza 

Plus to pozycja, która nie wymaga zadzierania głowy, a są miejsca gdzie można się pobawić tego typu rowerem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem tego komentarza. Każdy kupuje na co ma ochotę. Na Mazowsze to i Wigry starczy, no w ostateczności coś na kole 26 z napędem 3x7. Mimo to ludzie kupuja wypasione zabawki za 5 tys i więcej. Koło 29, karbon i inne cuda. Rozumiem, ze Ty nie z tych i dalej bawisz się starym dobrym Rometem?

Kazdy kupuje wg. swoich potrzeb i jakiś wizji. Trail spokojnie pozwoli autorowi pokonywać mazowieckie single. Dodatkowo  jeżeli autor posta dwa razy w roku wyjedzie to będzie miał rower który da mu uśmiech na twarzy i powetuje wszystkie niedogodności z jazdy na trailu na Mazowszu. I dla tego banana warto zainwestować w traila. Jeżeli nie będzie jeździł w góry to starczy mu cokolwiek. Wigry lub jakikolwiek inny wybrany rower.

Swoją droga ciekawy ten świat - trail to przerost formy nad treścią, a SUV z napędem na przód to hit sprzedaży, albo wypasiony iPhone, super zegarek Garmina - urządzenia, które gdyby były kupowane zgodnie z przeznaczeniem - byłyby rzadkie jak Yeti

 

Ale co kto lubi. A kasa? Znajdzie się zawsze na spełnienie marzeń. Nawet jak nie jesteś bogaty. Swoją droga, od kiedy to wstyd mieć pieniądze?
Po to człowiek tyra aby mieć pieniadze

p.s

zawsze można pomyśleć o sztywnym trailu np Kross Dust.

A jeżeli ma to byc już full i tak zostało postanowione - znam osoby, które cenią komfort ponad wszystko to można pomyśleć o fullu XC 100/100 np Giant Anthem (chociaż w tym roku ma chyba 120 skoku), Specialized Epic, 

Spokojnie ogarniają całe Mazowsze, i bez problemu single w Świeradowie czy szlakowe włóczenie się po górach dwa razy w roku ogarną.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedzi, dają dużo do refleksji. Zwłaszcza to ze przede wszystkim należy pracować nad skillami - co tez czynie na moim obecnym rowerku :)

Dodam jeszcze ciekawy rowerek mimo ze jest poza moim pułapem finansowym (chyba :P) - połączenie XC i trailu w kwestii geometrii no i super waga. No i polski producent :)

https://7anna.pl/product-pol-12197-Rower-NS-Bikes-2021-Synonym-RC-2-29.html

i taki bardziej Trail https://7anna.pl/product-pol-12205-Rower-NS-Bikes-2021-Synonym-TR-2-29.html

Edytowane przez kovalwaffe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Galvatron napisał:

Tylne zawieszenie Synonyma TR działa słabo:

https://www.mbr.co.uk/reviews/full-suspension-bikes/ns-synonym-tr-2

Z drugiej strony jest zdanie Michała Topora i ostatnio wstęp do testu na stronie facebookowej Tras w Srebrnej Górze.

Z powodu zobowiązań nieruchomościowych o nowym rowerze będę mógł pomyśleć pewnie za jakieś 6-8 lat, ale jeśli bym miał serio wydać 16k PLN na rower to bym podjechał te 20km do 7anna na testy zamiast opierać się na opiniach z internetu ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...