Skocz do zawartości

[strava] wersja darmowa


Arkowal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Przesiadłem się z endomondo na strave,na razie wersja darmowa.Wczoraj dojechała do mnie nowa zabawka garmin 830 adge dlatego pobrałem garmin connect aby bezpośrednio mógł publikować w stravie.

Pytanie moje czy w tej darmowej wersji stravy pod udostępnionym postem jest możliwość udostępnienia warunków pogodowych lub dodania np.roweru? Jeśli tak to poproszę o jakieś wskazówki bo w instrukcji info brak w necie też się nie natknąłem a już drugi dzień walczę:D

Z góry dzięki.. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aczkolwiek jeżeli korzystasz z Garmina, a więc także Garmin Connect to zastanów się czy nie wolisz korzystać z "Gear" w Garmin Connect. Ja poużywałem chwilę w Stravie i w Garminie i finalnie jakoś mnie wygodniej jest w Garminie ;). Funkcjonalność niby podobna, ale chociaż w Garminie kategorii więcej, w Strava w zasadzie wszystko jest:

image.png.763152392c55747b1a08d2ab5d63598b.png

"Bikes" lub "Running Shoes"

a w Garminie masz od razu "Shoes", "Bike", "Golf Clubs", "Other" i "Retired", do tego dodając np. buty możesz osobno ustawić jako default dla jednej z 5 kategorii + "Other":

image.png.97848b02f68654e105c7ca70dbab452f.png

Więc dla przykładu osobne buty do górskich wędrówek, osobne buty wpinane rowerowe a osobno do biegania - i automatycznie ustawiasz na "Running", "Cycling" itd.

W kategorii rower po prostu dodajesz rower a w "Other" przede wszystkim bieżący łańcuch, opony i ewentualnie inne elementy osprzętu. Gdy dany element zbliży się do zaplanowanej przez Ciebie żywotności zostaniesz poinformowany ;).

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie dla mnie Garmin Gear jest jakiś taki nieprzemyślany i na opak. Fajnie że możesz sobie pododawać różne rzeczy (łańcuch opony itp), ale jak masz kilka rowerów to już to wszystko się sypie. Dodasz sobie rower, łańcuch, opony czy co tam jeszcze, ale jak chcesz pojechać nagle na innym rowerze, to musisz sobie to wszystko przeklikiwać ręcznie po jeździe. Bardzo szkoda, że nie da się przypisać roweru do rodzaju jazdy, np jazda MTB to jeden rower domyślny, jazda szosą to inny domyślny rower. Dziwna i nie do końca dla mnie zrozumiała też jest koncepcja planowanego przebiegu. Strava po prostu zlicza przejechane kilometry na danym rowerze a tu to jakoś tak na opak jest. Niby też są zliczane km, ale po co trzeba deklarować ten max przebieg to nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, to prawda, ale to nadal sporo więcej opcji niż Strava ;) A dokładnie takie samo klikanie jak w Stravie - tam też musisz wybrać na czym jechałeś :P. A kto nie robi przynajmniej kilkuminutowego podsumowania i analizy po przejażdżce... :P 

Max przebiegu nie musisz deklarować... to tylko opcjonalny dodatek dla Ciebie aby było Ci wygodniej - Garmin Ci przypomni, że minął Twój zakładany czas łańcucha. Co szczerze mówiąc nieraz łatwo pominąć w sezonie gdy po prostu wsiadasz i jedziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, tylko w Stravie masz jeden rower i tyle, a tu jak sobie "skomponujesz" rower z części to trzeba je wszystkie zmienić. W stravie też łatwiej się zmienia rowery, bo to jest radiobutton a nie checkbox. Jedno kliknięcie wystarczy. Nie zauważyłem, żeby można było zrobić grupy "rower 1" gdzie masz takie, a takie komponenty i  można je traktować właśnie jako rower/grupa, szybko przełączając się pomiędzy kilkoma, utworzonymi wcześniej.

Jeśli chodzi o samo przełączanie to analizować owszem pewnie większość z nas analizuje, ale czasem robi się to na tel. gdzie te komponenty zmienia się trochę trudniej, albo wręcz się nie da (nie pamiętam). Nie da się też wpisać przebiegu z palca, ale w Stravie też się nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co kolejna aplikacja jak już taka funkcjonalność w podstawowym stopniu jest w Stravie lub ciut bardziej rozbudowana jest w Garminie?

Zbędne sprzedawanie swoich danych osobowych na prawo i lewo :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nistety nie bardzo wiem, jak w Garmin Connect dodać części roweru z ustawieniem dla nich różnych interwałów serwisowych. Może jest tak dlatego, że najpierw miałem ProBike Garage a później dopiero kupiłem Edga530 i wszedłem w Garmin Connect. W GC dodałem sobie rower i to wszystko. Mogę ustawić maksymalny przebieg co może sprawdzi się przy łańcuchu ale nijak ma się do interwału serwisowego amortyzatora. Chyba, że w Garminie jest jakieś inne narzędzie do tego. W Stravie jest to lepiej rozwiązane, ale wszystko trzeba klepać ręcznie. Natomiast ProBike ma już pewną listę komponentów, ktora można użyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś potrafi mi odpowiedzieć na te pytania dotyczące Stravy:

1.Czy można zmienić ekran początkowy treningu (podobno w  w wersji płatnej się da) tzn. zamienić średnią prędkość na dystans,czy ktoś z was to robił?

2.Czy można połączyć Stravę z MapMyRide (następcę Endomondo) aby po treningu na Stravie zapisywało to samo automatycznie na MapMyRide?

3.Czy można zobaczyć statystyki roweru górskiego,szosy,stacjonarnego osobno? Bo Strava wszystko wrzuca mi jako "ride" i statystyki ma tylko ride bez podziału na typ roweru a to dość ważne dla mnie ile przejechałem góralem ile szosą i ile spinningiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.11.2020 o 15:40, arturooo3 napisał:

W kategorii rower po prostu dodajesz rower a w "Other"

A czy garmin dorobil juz moze automatyczne rozpoznawanie roweru po czujnikach do roweru przyczepionych ? kiedys im o tym pisalem ale ... bez odzewu :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

No zauważyłem juz ze te pomiary mocy na stravie to śmiech na sali.. jezdze różnie ale w zasadzie mieszany teren.. dlatego też nie chce mi się przestawiać przed każdą jazdą.. no nic zostawiam jako szosowy..

Tak czy siak dzięki za szybką odpowiedź 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To oczywiste, że pomiary mocy szacowane przez Stravę należy traktować z przymrużeniem oka. Strava nie jest bogiem i nie wie jaką masz dokładnie pozycję na rowerze, ile on dokładnie waży, jakie masz opony i ciśnienie w nich, jaka jest w danym momencie i miejscu pogoda czy nawierzchnia drogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To akurat oczywiste, do dokładnego pomiaru potrzebny  jest.. pomiar mocy.

Moje pytanie wynika z dość sporych różnic w  -szacowanym pomiarze mocy- przy zmianie w ustawieniach typu roweru z szosowego na np crossowy na tej samej trasie. (Rower dalej jest ten sam z ta sama pozycja ciśnieniem itp)

Tak jak wyżej pisałem nie jestem pewien do jakiej kategori zalicza się rower cx- szosowej graveleowej czy crossowej 

Jednak opony 35mm czy 33 z bieżnikiem stawiają wyraźnie większe opory niż slicki 25 czy 28 używane w większości szosówek.. to taki problem "pierwszego swiata" xd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...