Skocz do zawartości

[Buty + pedały] Shimano PD-R550


tomasso83

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

jestem na kupnie pierwszych pedałów zatrzaskowych, mój wybór padł na SPD R550 SL (ew. 540 - zależy od dostępności modeli).

Zwracam się z prośbą o pomoc w wyborze butów pod te pedały i w ogóle do jazdy szosowej. Zależy mi głównie na wygodzie buta w trakcie jazdy (aby nie uciskał itp.), im smuklejsza budowa tym lepiej również. Zdaje sobie sprawę, że muszę pomierzyć, ale fajnie byłoby mieć jakąś "shortlistę" do wyboru.

Nie mam jakiegoś konkretnego budżetu - mogę wydać 300, mogę wydać 500, 600 jeśli ma to sens. Chciałbym wybrać docelowy model na 2-3 sezony niż coś na początek i zmieniać po roku.

Jeszcze odnośnie bloków - widzę różne oznaczenia SM-SH12/11 lub 10. W zestawie do tych 11tki w komplecie. Czy oprócz kolorami czymś jeszcze się różnią?

Z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ten kolor pomaga rozpoznac luz roboczy bloku, jak zaczynasz to zdecydowanie warto wybrać żółte - chyba 6 stopni, niebieskie 2 stopnie, czerwone 0 stopni... 

Jak ma byc wygodnie to moze Fizik R3 Uomo :> 

https://www.cyclingweekly.com/reviews/cycling-shoes/fizik-r3b-uomo-shoes

Moze jak raz Twoj rozmiar i kolorystyka :P https://allegro.pl/oferta/buty-szosowe-fizik-r3-uomo-boa-roz-43-5-60-ceny-9935124616

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro budżet jest kryterium w jakimś stopniu elastycznym to lepiej jednak ciut wyższe granice zwłaszcza na buty przyjmować.

Bloki wybierz żółte, niebieskie są zazwyczaj drugimi/trzecimi i jednocześnie ostatnimi blokami jakie się wybiera, po czerwone mało kto sięga - kolega @cinol123 wyżej wyjaśnił dlaczego.

pedały o ile nie kupisz r7000 które mają już inna budowę ośki i wyraźnie niższą wagę - to wszystko jedno które weźmiesz kręcą się tak samo.

A wąskie buty - to shimano w tym przoduje, tylko oszukuje na rozmiarówce. (ja normalnie mam 43 to shimano musze brać 44)

Jak możesz wydać powiedzmy 500zł... to wchodzisz na bikediscount i wybierasz te 5'ki które Ci się kolorem spodobają masz za 108 ojro. - świetne buty.

*Oczywiście buty kupowane wysyłkowo = byłem wcześniej w stacjonarnym sklepie który je ma pewnie drożej i sobie zmierzyłem i dopiero zamówiłem tam gdzie są tanio.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, abdesign napisał:

pedały o ile nie kupisz r7000 które mają już inna budowę ośki i wyraźnie niższą wagę

W zasadzie to R7000 to jest blizniak R8000 z teog co mi sie zdaje... chyba roznica miedzy nimi jest jak miedzy m520 i m540 ..os, nakretka i brak srodkowej blaszki na platformie... 

Edyta: tak i jeszcze jakis otwor jest w R8000 i wybrane troche materialu ... Głowny kształt, sam zatrzask jest identyko....  jakby co to mam bardzo swieze R7000 na zbyciu :> 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Mihau_ napisał:

Bloki 6° to imo również lekkie nieporozumienie, ruch w tym jest taki jakbyś nie był w ogóle wpięty

Bardzo obrazowo przesadzasz z tym "nie wipięty" :), ale tak to nie są bloki doskonałe pod tym względem, ale na pierwsze są b. dobre, w zasadzie to najlepszy wybór. 90% i tak trafi na niebieskie ale zaczynanie od żółtych to nie jest zły pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ruch to jest w spd mtb, ale o szosowych pedalach shimano juz bym tego nie powiedzial. 

Skoro tacy goscie jak Viviani, Terpstra, jezdza w zoltych...to juz rozmowy na temat  tego braku wpiecia żotlych, bym zakonczyl.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...