Skocz do zawartości

[Podnośnik] "Żabka" do samochodu


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Szukam podnośnika typu "żabka", żeby dwa razy na rok zmienić koła w dwóch samochodach.

Ktoś z Was jest w stanie coś polecić?

Jeżeli chodzi o budżet, no to cóż, ma być do użytku okazjonalnego. Więc jak najtaniej, z zastrzeżeniem że nie musi być to z samego dna ofert :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież żaba z definicji jest hydrauliczna

Podbijam ten model z lidla, do domowych zastosowań spoko

A tak ogólnie to zwracaj uwagę na regulację, że tak to nazwę - wysokości początkowej. U mnie jest trochę za mała i musiałem sobie zdrutować dodatkową podkładkę żeby ramię nie zgniatało mi nakładki progu na początku podnoszenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Chyba 3 lub 4 lata temu kupiłem hydrauliczny ,podobny do tego - potrzebowałem niski ze względu na niski progi w posiadanym S-Maxie.

https://allegro.pl/oferta/podnosnik-samochodowy-lewarek-niski-zaba-2-5t-prof-8767101813

Podnośnik używany do dwóch aut do zmiany kół plus jakieś przypadkowe rzeczy- działa bez problemów. Nie wyobrażam sobie trapezowego przy 2 samochodach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@durnykot właśnie tak patrzyłem na te podnośniki i można odnieść wrażenie, że jest dosłownie kilka modeli, tylko w różnych malowaniach. 

Też mam Forda. Podnosiłeś za oznaczone na progach, czy za jakiś element na podwoziu lub zawieszeniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
1 godzinę temu, durnykot napisał:

Podnośnik używany do dwóch aut do zmiany kół plus jakieś przypadkowe rzeczy- działa bez problemów. Nie wyobrażam sobie trapezowego przy 2 samochodach.

Ja używałem identycznego przez 2 lata przy jednym aucie, czyli całe 4 zmiany kół... Potem przy tłoku zaczął wyciekać olej, sam tłok się wykrzywił i tyle :(

Na ten rok kupiłem adapter do wiertarki, żeby zwykły podnośnik trapezowy podnosić/opuszczać elektrycznie, ale jeszcze nie miałem okazji przetestować :p 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, safian napisał:

czyli całe 4 zmiany kół

No i właśnie takie opinie czytałem. Jedni używają latami, drudzy wyjmują z pudełka i podnośnik opada :(

Teraz, safian napisał:

zwykły podnośnik trapezowy podnosić/opuszczać elektrycznie

Masz taki który zamiast rączki, ma dołączoną grzechotkę?

TRAPEZOWY PODNOŚNIK SAMOCHODOWY 2T GRZECHOTKA KÓŁ Piszczac - Allegro.pl

Mnie tylko zastanawia, czy taki jak ten powyżej jest bezpieczny dla samochodu. Tutaj tego nie widać, ale miejsce które wchodzi na próg nie jest płaskie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Niee, ja mam zwykły podnośnik bez grzechotki, ze standardowym mocowaniem. Ten adapter to takie o: https://pl.aliexpress.com/item/33031116629.html - tam na fotkach widać o jakie mocowanie chodzi. Czy grzechotka coś by pomagała to nie wiem, wydaje mi się, że to może być nawet wolniejsze niż kręcenie uchwytem z zestawu naprawczego.

Co do bezpieczeństwa to ja bym się nie obawiał. Mam Astrę H i tam miejsce na podnośnik ma może z 1cm szerokości. To znaczy miało tyle w nowym aucie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tak czy inaczej nie było z tym nigdy problemu, nawet w przypadku takiego podnośnika jak na Twoim foto. Podnosząc to i tak mniej niż połowa masy auta jest na podnośniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
20 godzin temu, skom25 napisał:

 

Też mam Forda. Podnosiłeś za oznaczone na progach, czy za jakiś element na podwoziu lub zawieszeniu

Podnośnik podkładałem na wysokości oznaczeń . Jak sobie przypomnę mordęgę z podnośnikiem trapezowym przy ciężkim S-Maxie to już w życiu tego nie zrobię . Poza tym przy wymianie kół zawsze zaglądam na tarcze, klocki i ewentualne wycieki - przy trapezowym trochę bym się bał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...