Skocz do zawartości

[8000 - 12000] mtb XC


brzo2a

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Planuje zakup roweru do wypadów poza miasto i wycieczek po lesie. Bez udziału w zawodach i ścigania się.

Coś lekkiego, ładnego i na czasie.

wpadł mi w oko rower z Allegro: niby nowy ale z 2016r co sądzicie o tym sprzęcie? 
 

Zobacz ofertę: Orbea Alma full XTR DI2 Crossmax Fox DI2 L NOWY!  https://allegro.pl/oferta/orbea-alma-full-xtr-di2-crossmax-fox-di2-l-nowy-9856414760?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

 

z gory dziękuje za odpowiedzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zamiast Di2 w tym budżecie to bym poszedł w stronę Treka Procaliber 9.7. Bo różnymi rowerami mam okazję czasem pojeździć i szczerze mówiąc to właśnie ten zestaw rama-amortyzator i KOŁA zrobił na mnie obłędne wrażenie. Ta Orbea kawał roweru, bardzo wysoka półka - ale czy pojedziesz nim lepiej niż rowerem z karbonowymi kółkami? Przyznaję, na jej widok opad szczęki gwarantowany, Trek takiego wrażenia nie zrobi, ale osobiście mając do wydania około dyszki - tu i teraz bym szukał właśnie 9.7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie dostaniesz już współczesnego fulla na kołach 29" i z napędem 1x12, np. starego dobrego Anthema:

https://www.giant-bicycles.com/pl/anthem-29-1

Pełne zawieszenie da Ci o wiele więcej niż kompozyt i topowe komponenty sprzed lat.

 

Z tą Almą są dwa problemy:

1) Koła 27,5" praktycznie wymarły w rowerach XC, przez co będzie miał duży problem ze znalezieniem współczesnego widelca, gdyby zaszła taka potrzeba.

2) Awaria elektroniki wymaga interwencji wysoko wyspecjalizowanego serwisu, który nie zawsze jest pod ręką. Części zamienne są droższe (czasami znacznie) i potencjalnie trudniej dostępne (Di2 to dzisiaj dość niszowe rozwiązanie).

 

Ja bym sobie dał spokój z tą Orbeą i poszukał czegoś mniej problematycznego, a bardziej przyszłościowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...