Skocz do zawartości

[koła 26"] low budget – co wybrać


Roballinho

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję zestawu dwóch bardzo budżetowych kół 26" do pod kasetę 8-10s.Co będzie lepszą opcją:

https://allegro.pl/oferta/kola-26-stars-circle-alu-pod-kasete-8-9-rz-srebrne-7024680323
https://allegro.pl/oferta/kola-26-fh-tx500-hb-tx800-obrecz-srebrne-8698627542

A może coś innego w budżecie do 200 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A budżet jest naprawdę aż tak niski?

Ja bym nie wybrał żadnych z powyższych, mają gówniane szprychy. To czego potrzebujesz to nierdzewne (czyli chyba chromowane a nie ocynkowane) szprychy za około złotówkę za sztukę, np. Sapim Leader, CN Spoke. Ten szmelc który dają do tanich kół kosztuje pięć razy mniej i jest miękki. 

Czyli komplet szprych wychodzi ok. 65 złotych. 

Do tego dwie piasty Shimano, to jakieś 80 złotych. 

Do tego obręcze - tu idzie sporo urwać, odkąd 26" jest niemodne, i pewnie kupić komplet obręczy poniżej stówki.

No i za zaplecenie dla fachowca z 70 zł. 

Wychodzi przy pomyślnych wiatrach poniżej 300 zł i masz koła na lata. 

Oszczędności można szukać na obręczach - np. Joytech/Quando, są okej. Można dać też te obręcze Stars, Swift, jak je tam zwał. Ważne żeby były dwukomorowe, są znacznie sztywniejsze. Ale na pewno dobre szprychy i dobre złożenie kół to podstawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mike dobrze pisze . Kupiłem kiedyś do Waganta tanie tylne koło . Poniżej 100 zł , innego 27" w sklepie nie było . Szprychy pękały po 2-3 szt na raz . Po roku miałem już wymieniony komplet a zabawę z odkręcaniem wolnobiegu i centrowaniem w gratisie ... 1 zł za szprychę to minimum żeby koło kupy się trzymało .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Roballinho napisał:

Wybrałbym jakiegoś gotowca.

A nie masz jakiegoś fajnego sklepu/serwisu w pobliżu żeby Ci złożył? Tak czy inaczej trzeba mieć fizycznie piasty i obręcz w ręce żeby policzyć długość szprych. 

Piszę o takich kołach bo przerabiałem temat parę miesięcy temu ulepszając zimówkę. Mnie wyszły jakieś 250 zł nie licząc robocizny - ale oprócz podstawowych piast Shimano udało się trafić obręcze Alexrims. 

Taki zestaw znalazłem na e-bmx, mają zaplatanie w pakiecie przy zakupie wszystkich części u nich, szprychy wybrałem przykładowe. 

Koła 26.PNG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, przekonałeś mnie. Coś tam sobie poskładam, mam czas. Tylko ta obręcz taka cienka... W ogóle przeleciałem w internetach specyfikacje 26" calowych obręczy do v-brake'ów i one wszystkie są niewiele szersze. Skoro mam teraz wybór, to chciałbym coś w okolicach 22-23 milimetrów wewnątrz. Są takie felgi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Roballinho napisał:

Jak tak dalej pójdzie, to będę musiał podwoić, a nawet potroić budżet.

Wiesz, wyszedłeś od tanich i wąskich obręczy. Te idzie kupić w śmiesznych pieniądzach, nawet markowe. 

Z szerokich przychodzą mi do głowy Alexrims DM24 - ale Alexrims to już okolice stówki za obręcz. 

W AMP, u dystrybutora widzę że zostały tylko 24" ale po sklepach 26" są pewnie do znalezienia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...