Skocz do zawartości

[merynosy] letnia koszulka


KSikorski

Rekomendowane odpowiedzi

Za nieduże pieniądze możesz kupić w Decathlon-ie. Mam różne koszulki merino od nich i jestem bardzo zadowolony. Używam ich nie tylko latem ale przede wszystkim zimą bo nie wychładzają ciała nawet jak są wilgotne. Tylko że nie ma modeli o kroju rowerowym. Ale kosztują 1/3 tego co przeważnie u konkurencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, KSikorski napisał:

Kupiułem ostatnio koszulkę Brubeck
78% wełny i jakiś elastyczny plastik.    Przejechałem w niej już jakieś 300km podzielone na kilka jazd i dla testu nie prałem.
Teraz lekko wonieje pod pachami, ale bardziej dezodorantem niż czym innym.  
Kurtka, którą na niej miałem raz niewyprana na drugi dzień zabijała zapachem.

Co do kroju to jest to ciepła i obcisła,  IMO ale mają krój zdecydowanie lepszy niż te z deca.

 

Edytowane przez KrisK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ile się nie mylę to jest to ta, ale to jest gruba termo:

https://allegro.pl/oferta/brubeck-extreme-wool-bluza-termoaktywna-meska-xl-9911197594?bi_s=ads&bi_m=listing%3Amobile%3Aqueryandcategory&bi_c=YzhlYmZiOWEtZDc0YS00ZTE2LTkyZTUtODAyNWVhMDAyMWMyAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=253bd7a6-0935-45be-a1c5-91a44006c50d

Też ją kupiłem, jak na razie bardzo pozytywne wrażenia, ale po 2 użyciach faktycznie nie siedziała, ale już ją wyprałem więc test zapachowy nie będzie kontynuowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.11.2020 o 16:30, KSikorski napisał:

Podzieliłbyś się jakimś linkiem?

Sorry przeoczyłem.  Tak to ta z linku powyżej.
Nie prałem jej przez kolejne 7 jazd i zapach nie zabijał. Jedynie to zalatywała lekko dezodorantem. Ale smrodu potu nie było.
A wracam przepocony całkiem i kipsta zbija rano jak jej nie wypiorę. Tą można ubrać i trudno rozróżnić czy była, czy nie była prana.

Nie jest dedykowana chyba.. Kupiłem w motocyklowym :D
Z tyłem nie ma problemu, bo jest dość długa i rozciągliwa. Więc ładnie sie w getry chowa i nie ma tendencji do wyłażenia i osłaniania pleców.  
Co do zasady nie używam plecaka wiec nawet jak bym jej używał w cieplejszym okresie nie odpowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Decathlon, Brubeck, Kwark, Endura, Icebrakeer... Na pewno Endura jest "pod rower", ale z kolei tylko 20% Merino. W Kwarku teoretycznie można dopasowywać rozmiar do sylwetki.

Generalnie, im więcej wełny w składzie, tym mniej śmierdzi, ale z kolei bielizna może być mniej obcisła, bo sama wełna nie jest zbyt elastyczna, co ma bardzo znaczenie właśnie przy 1. warstwie.

Edytowane przez solar21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, solar21 napisał:

Generalnie, im więcej wełny w składzie, tym mniej śmierdzi, ale z kolei bielizna może być mniej obcisła, bo sama wełna nie jest zbyt elastyczna, co ma bardzo znaczenie właśnie przy 1. warstwie.

Ta moja ma 78% wełny.  świetnie się dopasowuje. Powiedziałbym, że lepiej niż niejedna poliestrowa. Zero zwijania i powiewania.  Miałem brać 100% merino, ale to były zwykłe koszule nietrzymające się ciała. 
Sprzedawczyni używa tej serii ale z 40% wełny i twierdzi e też nie ma problemu smrodu. Nie wiem czy do sztucznej domieszki dodali coś antybakteryjnego czy po prostu sposób łączenia jest kluczowy, ale działa. Przynajmniej ta moja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Ogólnie wszystko powyżej serii 100 i 300 jest u nich dobrej jakości.

Choć bardzo lubię Decathlon to akurat dwóch rzeczy nie polecam: bielizny termicznej i koszulek rowerowych. Te pierwsze są 10x gorsze od polskiego Brubecka, a nie są 10x tańsze. Koszulki są za to w Decathlonie stosunkowo drogie i mają bardzo dziwne rozmiarówki. Ale możesz zamówić 10 różnych, przymierzyć i odesłać. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie rozmiarówki. Mam standardowy rozmiar M. Natomiast te koszulki merino: https://www.decathlon.pl/p/koszulka-turystyczna-krotki-rekaw-techwool-50-meska/_/R-p-106265?mc=8493310 musiałem kupić w rozmiarze XL. Tak, nie ma pomyłki, XL. I dopiero ten rozmiar jest dla mnie odpowiedni w ramionach. Przy takim rozmiarze jest dłuższa ale to zaleta bo jak się pochylę to mi nie wyłazi z tyłu i mam zawsze zakrytą dolną część pleców. W ogóle je polecam jak ktoś nie potrzebuje koszulki stricte rowerowej. Za taką kasę - rewelacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatni mój zakup bielizny termoaktywnej to potówki i skarpetki rowerowe z sieci Aldi wiem że w Polsce też jest chyba w aktualnej ofercie  towar tego typu. Kupiłem 3szt. i są naprawdę fajne. Co  prawda to syntetyk nie merino ale mogę polecić. W ofercie widziałem też koszulki rowerowe ale w ubiegłym roku kupiłem podobną i była taka sobie.

Edytowane przez Strek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wojtt80Wszystkie ciuchy o normalnych rozmiarówkach mam w rozmiarze M. Więc jeżeli nosisz L to raczej weź 2 XL. No chyba że przy okazji zmiany nadruku na koszulce zmienili też coś z rozmiarem (moje koszulki mają 2 lata i inne napisy na nich ale wyglądają identycznie).

W opiniach o produkcie można znaleźć takie komentarze:

koszulka OK tylko ten rozmiar....

 
4/5 08/02/2020
Odnośnie używany od 2 do 8 tygodni
Rozmiar: Odpowiada Za mały

koszulka wykonana świetnie, miła w dotyku, fajnie się układa. ale rozmiar mimo tego że wziąłem o numer większy i tak okazał się za niski.

Rozmiarówka

 
3/5 31/10/2018
Odnośnie używany od tygodnia lub mniej
Rozmiar: Odpowiada Za mały

Jak zawsze rozmiarówka dla niskich osób, ten problem występuje z wieloma produktami sklepu. Zazwyczaj nosze L, tu muszę wziąć XL mimo to że dobra na długość z tyłu, z przodu już jest niestety na styk. Nie wiem na kogo to szyte.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wojtt80bardziej konkretnie. Typowa bawełniana koszulka rozmiar M których mam najwięcej i najlepiej na mnie leży ma 50-51 cm szerokości mierzone 3-4 cm pod pachami i 71 cm całkowitej długości z tyłu. Ta XL merino z "D" ma 52 cm szerokości i 76 cm długości.

Edytowane przez chrismel
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...