Skocz do zawartości

[R10 od Danii do Rosji] R10 od Danii do Rosji - odcinek PL, majówka?


forscher

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

w ramach projektu przejechania trasy R10 od granicy niemiecko-duńskiej do granicy polsko-rosyjskiej chciałbym odcinek polski przejechać w czasie przyszłorocznej majówki.  

Czy majówka, początek maja to dobry okres na wycieczkę wzdłuż polskiej części Bałtyku? 

 

A może jest wśród Was ktoś chętny na wspólne pokonanie tej trasy? 

 

PozdROWER !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polski odcinek zrobiłem w tym roku w połowie maja i miałem strasznie słabą pogodę, ale trasa bardzo mi się podobała i jak będę miał możliwość to chętnie zrobię ją w 2021 roku.

Polecam lekko zmodyfikować trasę by zajechać na latarnie morskie nad Bałtykiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jeszcze ominąć majówkę, to na pewno to dobry pomysł - maj, połowa czerwca to ostatnie chwile, kiedy można się cieszyć niewielką frekwencją "mniej wymagających" wczasowiczów. A to naprawdę zmienia wizerunek odwiedzanych miejsc :)

Szy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

... a jeszcze dodam, chociaż artykuł o tym mam chwilowo wyłączony (wróci), że przyjemnie jedzie się EuroVelo 10 w Danii. Z Kopenhagi to około trzy dni krajobrazowej jazdy wzdłuż wybrzeża, zwykle po normalnych szosach, ale właściwie większość z zerowym ruchem. Po drodze dwie znane grupy klifów, ta druga - największe nad Bałtykiem, ogromne biały ściany wystające z morza. Piękne miejsce. 

Do Kopenhagi z Niemiec można dostać się promem z Rostocku do Gedser, jesienią trafiłem na promocję 50% dla pieszych i rowerzystów. A potem do Kopenhagi zwykłym pociągiem z oddalonego kawałek miasteczka. I jeszcze, zdaje się, ze Świnoujścia, ale tego jeszcze nie sprawdziłem.

Szy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...