Skocz do zawartości

[2021] Marin


stpman

Rekomendowane odpowiedzi

No przegięcie, ja rozumiem że nowy, 2022 może i tyle kosztować, bo coś w nim pozmieniali, ale to trochę słabe że i tegoroczny tyle kosztuje. Śpieszmy się kochać Mariny, tak szybko drożeją. Ceny Kentfielda to też jakaś porażka, druga podwyżka wywindowała cenę z 1599 na 2199, za rower z napędem 1x7 i przerzutką Tourney, śmiech! :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już druga podwyżka cen u Marina w tym roku.

I tak oto z sensownie wycenionego sprzętu w kilka miesięcy mamy fatalnie wycenione rowery. Szkoda... Być może rynek to zweryfikuje wkrótce.

 

Chciałem kupić Kentfielda 1, ale już mi się przestał podobać w tej cenie :)

Edytowane przez stpman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rynek nic nie zweryfikuje. I nie dodruk pieniądza jest problemem, a bardziej to że w magazynach pustki. Rowery jak się pojawiają schodzą na pniu, ludzie czekają w kolejkach - to nie wina inflacji ale niedoborów, choć chodziły głosy że już przed pandemią to "sztuczne kreowanie niedoborów" czy jak to nazywają było producentom na rękę. 

Edytowane przez MikeSkywalker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, MikeSkywalker napisał:

. I nie dodruk pieniądza jest problemem, a bardziej to że w magazynach pustki.

Pustki w magazynach to bajka sprzedawana niemal w każdej branży od lat.  Trzeba  jakoś tłumaczyć absurdalne skoki cen które zalewają świat co jakiś czas. Wcale ta pandemia nie jest jakimś odejściem od schematu.  W rowerach ceny już od jakiegoś czasu rosły w sposób niewyjaśniony choć teraz widać skok na kasę.  Ale w innych gałęziach gospodarki takie niedobory nieraz chroniczne są od dawna. Komputery się mierzą z tym od przeszło 10lat. Zawsze jak ceny spadają pojawia się kataklizm który powoduje wielomiesięczny niedobór.   Co ciekawe ten kataklizm jest poprzedzony spadkiem cen z powodu braku popytu. I nagle nie ma towaru i robi się popyt.  

Tak że ciągle bajki o niedoborach ... Jak jest niedobór to tylko planowy i sterowany. 

Kolejna sprawa że to nie tak że rowerów to nie ma... W każdym sklepie stoi rowerów i to sporo. Można wejść i kupić .. i jakoś stoją...  i bajki o tym że nie ma rowerów bo ludzi kupują żeby do pracy na nich zasięgać się kupy nie trzymają. Bo nie ma rowerów drogich. Tanie bujanki do miasta są... A że są droższe?  No są bo spirala paniki ruszyła.  Tylko że to nie niedobór bo one są fizycznie.  Nie widzę żeby się ludzie zabijali o nie i był bieg na sklepy.  

Ceny rosną bo inflacja rośnie a ta rośnie bo na całym świecie się bawili drukarkami.  Niedobór ma tylko zatuszować wzrost cen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rowery stać - stoją, ale niekoniecznie te, które ludzie chcą kupić :P

Podzwoniłem po sklepach w okolicy Krakowa i nigdzie nie ma Muirwoodsa L, czy chociaż M, a jak pytałem o ceny to i tak sugerowana od kilku dni jest 3100zł i to już jest kpina bo sklepy podniosły ceny nawet te, które miały jeszcze sztuki z poprzedniego rzutu i kupili je w **** taniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem w planach roweru w tym roku, po prostu znudził mi się mój stary rower i chciałem kupić coś nowego, ale w tym wypadku rezygnuję z marina i poszukam czegoś innego na sztywnym widelcu :P

Ceny stali i transportu są już stabilne więc te podwyżki są bezzasadne i jest to typowy skok na kasę bo wiedzą, że i tak sprzedadzą, a przez pandemię pewnie obniżyli produkcję o co najmniej 1/3.

Obserwuję też ceny innych modeli i tylko Marin je podwyższa więc niech się walą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, KrisK napisał:

Kolejna sprawa że to nie tak że rowerów to nie ma... W każdym sklepie stoi rowerów i to sporo. Można wejść i kupić .. i jakoś stoją...  i bajki o tym że nie ma rowerów

To nie bajki. Znajdź mi Canyona Endurace, Ultimate lub Neurona. Albo Radona Skeen Traila na wzrost 177. Albo Scotta Sparka RC.. Albo karbonowego Kellysa Hackera.

5 minut temu, pantha08 napisał:

podwyżki są bezzasadne i jest to typowy skok na kasę bo wiedzą, że i tak sprzedadzą, a przez pandemię pewnie obniżyli produkcję o co najmniej 1/3.

Jedno z drugim w jaskrawej sprzeczności :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, KrisK napisał:

Pustki w magazynach to bajka sprzedawana niemal w każdej branży od lat. 

Tylko że kiedyś może i była sprzedawana, a teraz nabrała realnych kształtów - wystarczy spojrzeć na stany magazynowe Shimano, innych hurtowni czy chociażby sklepy internetowe. Moje obserwacje są takie jak @wkg - niektóre modele rowerów są niedostępne od początku sezonu i nikt nie wie kiedy się pojawią. Z powodu wyżej wymienionego - brakuje części. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, wkg napisał:

Jedno z drugim w jaskrawej sprzeczności :D

Nie bardzo, firmy produkujące zwykłe towary zarabiają na ilości, a nie kosmicznej marży.

W ten sposób każda firma mogłaby produkować mniej i zwiększać ceny sprzedaży. Bezzasadne są podwyżki w połowie sezonu towaru, który był wyprodukowany w 2020 roku, sami wiedzą, że źle ocenili potrzeby rynku, ich strata.

Akurat pracuję w firmie produkcyjnej i u nas też była "panika" w I połowie 2020 bo nikt nie chciał wziąć na klatę ilości, które będziemy robić i trzymać na magazynie, na szczęście nie zwolniliśmy tempa i mamy większy profit bo szef miał jaja i podjął ryzykowną decyzję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wkg napisał:

To nie bajki. Znajdź mi Canyona Endurace, Ultimate lub Neurona. Albo Radona Skeen Traila na wzrost 177. Albo Scotta Sparka RC.. Albo karbonowego Kellysa Hackera.

Canyona trzeba obecnie kupować jak karty graficzne. Distill web monitor i czekać na moment, w którym można złożyć zamówienie na stronie. Jak czaiłem się na Grizla, to przeważnie w poniedziałki przed południem coś wpadało. 

Sparki to i przed pandemią kończyły się na początku roku :) W środku lata to praktycznie tylko zapisy na przyszły sezon. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, pantha08 napisał:

Ceny stali i transportu są już stabilne więc te podwyżki są bezzasadne

To są wg. Ciebie stabilne ceny stali ? W ciągu bez mała roku podrożała o kilkadziesiąt %: https://tradingeconomics.com/commodity/steel

Transport z Azji też bardzo podrożał. Nie znam dokładnych cen ale o tej podwyżce cen za transport kontenera słyszałem od osób zajmujących się ekonomią wielokrotnie.

Jeżeli patrzymy z perspektywy 2-3 miesięcy to być może masz rację i są już stabilne. Ale ta stabilizacja wystąpiła na wysokim poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uczciwie trzeba przyznać, że do tej pory Marin miał konkurencyjne ceny. Myślę, że dość "wygłupiania się" i postanowił co nieco wyrównać. 

A co do cen pisałem już tutaj, że nic a nic dokładnie nie wiecie wiec snucie takich czy innych teorii sensu nie ma. Kontenery ponoć bardzo poszły w górę tylko na Europę. Z kolei gdzie indziej czytam, że ta Europa w branży rowerowej aż tak bardzo się nie liczy. Z drugiej strony rozejrzyjcie się dookoła w tym u nas bo brakuje drewna. Ten materiał poszedł w górę nawet 400%. Nasze tartaki muszą importować tam gdzie się da bo nie wszędzie prawnie jest to możliwe a my wysyłamy Chinolom i do USA. Teraz wszystko jest postawione na głowie i dzieją się co najmniej dziwne rzeczy. Już gaz strasznie poszedł w górę i znowu ma iść bo ponoć w lipcu pokapowali, że była ostra zima. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...