Skocz do zawartości

[2021] Marin


stpman

Rekomendowane odpowiedzi

Ja bym chętnie dopłacił do roweru, byle tylko zamiast pseudouginacza amora pakowali jakikolwiek sztuciec ze stali crmo.

Ale taka smutna prawda, że rynek dyktują "Kowalscy". Tym bardziej mnie cieszy fakt, że Marin wyrywa się temu i życzę mu sukcesów z całego serca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jeszcze apropos kupna Stinsona na Śląsku.

Jeden sklep z Rybnika zakończył współpracę z Marinem.

Drugie sklep z Bielska kazał się w tej sprawie kontaktować w połowie grudnia.

Trzeci sklep z Katowic odpisał, że tego roweru nie zamawiał i nie planuje go mieć na sklepie, ale w sumie to drogi nie jest i może zaryzykować i go zamówić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, stpman napisał:

eszcze andegdotka na koniec... Wyobraźcie sobie jak bardzo nieatrakcyjny dla zwykłego Kowalskiego jest Muirwoods, że złodziej włamał mi się do komórki lokatorskiej gdzie stał niezapięty Muirwoods na full Deore i go nie wziął, a sąsiadowi ukradł Kellysa wartego 1000zł ;)

Niech zgadnę - wersja czarny mat? ;) Jeśli tak, to przecież wygląda niemal jak jakaś dziadkowa Ukraina, te cienkie rurki... ;) To jest przez to bardzo dobry miejski pomykacz, którego można próbować na dłuższy czas zostawić bez opieki z dużą dozą prawdopodobieństwa że co najwyżej pies koło obsika i nikt inny się nim nie zainteresuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, chudzinki napisał:

Początkiem grudnia mają mieć pierwsze dostawy, a do marca powinna dojechać reszta tylko ze względu na sytuację mogą nie dostać wszystkiego co zamówili

To jest oficjalna wersja. Twierdzą jednak że może być różnie szczególnie z tą resztą.  No i z dostępnością fizyczną bo ilości powalaja i jak ktoś zamówi to będzie po ptokach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Zenek666 napisał:

Ale na swojej stronie ten sklep dalej się nie przyznaje do tej marki także..

Stronie? To za dużo powiedziane :). A mało to sklepów, które nic nie piszą, a handlują? Odwrotnie to samo - chwalą się, że są dystrybutorem danej marki, a nie mają ani jednego roweru.

4 godziny temu, KrisK napisał:

oficjalna wersja

4 godziny temu, KrisK napisał:

No i z dostępnością fizyczną bo ilości powalaja

Jak w każdym sklepie w obecnej sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Szczecinie nie. W Policach tak. Zadzwoń i dopytaj. Nie jestem pracownikiem tego sklepu, więc go nie reklamuję, ale dzwoniłem z czystej ciekawości. A może mnie oszukali tylko po co...?

Jeżeli marzy Ci się obejrzeć całą kolekcję rowerów Marin to wtedy obawiam się, że nikt Ci tego nie zagwarantuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, chudzinki napisał:

W Szczecinie nie. W Policach tak. Zadzwoń i dopytaj. Nie jestem pracownikiem tego sklepu, więc go nie reklamuję, ale dzwoniłem z czystej ciekawości. A może mnie oszukali tylko po co...?

Jeżeli marzy Ci się obejrzeć całą kolekcję rowerów Marin to wtedy obawiam się, że nikt Ci tego nie zagwarantuje...

Po co mam dzwonić. Choć Szczecin to moje rodzinne miasto to jak szukałem dla siebie Marina to kupiłem za oceanem  bo sklep o którym piszesz ciągle ściemniał i skończyło się tym że rower w Polsce już był niedostępny 

 

1.JPG

Edytowane przez ostry2407
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstępnie jeden sklep na Śląsku zadeklarował, że postara się na własne ryzyko ściągnąć Stinsona 1.

Czy faktycznie to się uda i sklep go dostanie, na dodatek w właściwym rozmiarze to się okaże...

A wtedy jazda testowa i zobaczymy.

Jeśli kupię, to od razu wymiana hamulców, a napęd jakiś sensowny w bliżej nie określonej przyszłości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, MikeSkywalker napisał:

duży salon ale i oni nie mają wszystkiego

14 godzin temu, ostry2407 napisał:

jak szukałem dla siebie Marina to kupiłem za oceanem

Bo Ty wymagający klient - Spectral, Marin. 

Mój znajomy ma sporą pasiekę, a część miodów muszę kupować gdzie indziej :P.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, chudzinki napisał:

Wiadomo, że żaden sklep nie jest w stanie mieć wszystkich rowerów danej marki.

Jak by producent chciał to by to nie był problem.  I trochę to dziwne, że nie ma tych rowerów przynajmniej w kilku punktach w Polsce zaraz po premierze  dostępnych we wszystkich rozmiarach.  To ze nie da sie przymierzyć do rowerów bo nie ma rozmiarówki i to że zakupy są w sporej części z preorderów to jest swego rodzaju patologia rynku.    Szczególnie przykre to jest dla osób które są na granicy rozmiarów. Muszą strzelać.
Właśnie przed takim dylematem stoimy. HH2  w S czy w M dla osoby mającej 170cm...    Ja sam kupiłem M mając 173 i w trudnym technicznym terenie trochę żałuję, że nie mam mniejszego roweru. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem informację od Motor-Landu że niewielka partia rowerów pojawi się w niektórych sklepach w połowie grudnia a "wszędzie" będą dostępne od lutego. 

Kentfield 2 już zaklepany ale pedały i korba raczej od razu do wymiany. :002: 

Swoją drogą tak sobie czytałem specyfikację Adventa X, i producent pisze że zalecana maksymalna zębatka to 46-48T, natomiast w tym Kentfieldzie siedzi przecież SunRace 11-51T. (?) RD-M6205AM – microSHIFT

Edytowane przez keltu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ktoś się orientuje czy ta 10-rzędowa kaseta SunRace 11-51T jest gdzieś wogóle do kupienia, bo mam problem ze znalezieniem (nie widzę jej nawet na oficjalnej stronie w katalogu SunRace) - przy ewentualniej wymianie może być problem.. Jaką kasetę można by tam ewentualnie wrzucić nie rozbijając przy tym banku? Chodzi o Kentfielda 2 oczywiście.

Edytowane przez keltu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być ciężko, podobnie jak z dostępnością Microshift Advent, poza rynkiem OEM jest (była) słaba. Chyba że to nowość na przyszły rok, i się pojawi. 

W każdy razie jest Advent właśnie, 11-48T i Shimano 11-46. A najtaniej wyjdzie Shimano 11-42, a i zakres jest według mnie wystarczający. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...