Skocz do zawartości

[2021] Marin


stpman

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, SimonMU napisał:

Jaka jest waga okolo tego Kentfield 2? Do miasta wolalbys go czy jednak Muirwoods?:) pozdrawiam

Waga Kentfield 2 to około 13,5 kg. Kupiłem go do miasta, głównie dojazdy do pracy, ale po lesie też mam zamiar jeździć. Nie posiadam Muirwoods więc nie wiem, którego bym wolał :)
Przed zakupem zastanawiałem się jeszcze pomiędzy Kentfieldem, a 4C. Może kiedyś sobie sprawię gravela.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Podpowiedzcie, jaką taktykę obrać na zakup Marina? ;)

Jestem zdecydowany na DSX 2, czy to będzie sierpień, wrzesień, październik czy listopad nie robi mi różnicy. Najchętniej kupiłbym stacjonarnie, żeby tam serwisować i żeby nie było problemu z gwarancją, ale w promieniu 150 km mam praktycznie jeden sklep. Tam żadnych konkretów mi nie podali (może wrzesień) o żadnych zapisach nie wspominali.

W sprint-rowery.pl jedyne co doradzili to kliknąć w "powiadom o dostępności". 

Podpowiedzcie jak sobie radzicie? Czy inne sklepy prowadzą jakieś zapisy? Boje się, że jak już się pojawią to w takich ilościach, że mogę nie zdążyć kupić, tym bardziej że jestem ograniczony przez możliwość zakupów stacjonarnych.

Co za zwariowane czasy, dziwię że ceny nie idą jeszcze bardziej w górę bo jak mają po kilka sztuk, to nawet jak by 500+ podnieśli to i tak się pewnie sprzeda. :confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Artur85 U Marina możesz realizować gwarancję / serwis u każdego autoryzowanego dealera bez znaczenia czy rower kupisz stacjonarnie czy przez internet z jakiegoś miasta na drugim końcu polski. Ja kupiłem bezpośrednio u importera Motor Land z Warszawy (przez internet) a serwis / gwarancja za winklem w Krakowie (Biker House) :)

Jak jesteś zdecydowany to podzwoniłbym po wszystkich dealerach i popytał czy się spodziewają tego roweru, a może nawet będą mogli ściągnąć specjalnie dla ciebie. Sklepy często mają zamówione konkretne modele i orientacyjne terminy kiedy mogą się ich spodziewać.

Edytowane przez keltu
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej - jeśli sklep złożył już zamówienie na ten model i konkretny rozmiar to teoretycznie dostanie go w pierwszej kolejności, więc fajnie byłoby taki znaleźć i rezerwować, można nieco potwierdzić chęć zakupu jakąś zaliczką, ale podejście sklepów jest różne. 

Jak nie - polować u dystrybutora, wyżej wspomnianego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak tak zapytam z innej beczki.

Czy jest sens wymiany Muirwoods'a na Kentfielda 1?

Miałby to być zwykły, prosty, tani, nierzucający się w oczy rower na spokojne wyjazdy turystyczne z rodzinką. Czyli ścieżki rowerowe i szutry. Z fotelikiem i być może kiedyś przyczepką.

Drugi rower (gravel) będzie tylko do jazdy "sportowej".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie za 100p, czy ktoś na śląsku ma kentfielda 2 w ramie L?

Muszę się do niego przymierzyć a sklepy na śląsku go nie mają.

Rower z przeznaczeniem na codzien, jakieś zapięcie fotelika, przejażdzka do sklepu, itd itp:) 

 

Długo się zastanawiałem czy nie kupić starego muirwoodsa i wrzućić tam coś nowszego w napęd ale używek też obecnie brak:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka;p  DSX 1 od DSX  2 poza hamulcami i przelozeniem 11 w tym drugim 12 duzo sie rozni? Czy to jest rower glownie na miasto waszym zdaniem czy gdzie indziej sie tez spraedzi?:P Ja sie waham nad DSX 2 ,a jednak Muirwoods. Nigdzie i tak nie ma poki co prawie tych rowerow, Muirdoows dostpeny w rozmierze M-XL a DSX czy to 1 czy 2 w ogole nie ma;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś przecieki kiedy mogą wjechać nowe Muirwoodsy do sklepów w Polsce?

Wczoraj prawie kupiłem M-kę, ale poprosiłem jeszcze o dorzucenie błotników i sklep się dzisiaj zgodził, ale podnieśli cenę na stronie z 2800 do 3100 :D

Stwierdziłem, że do 3000 dam, ale powyżej nie ma opcji, zwłaszcza, że cena jest sztucznie nabita

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...