Skocz do zawartości

[2021] Marin


stpman

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

@stpman już nie pamiętam czy macie w rodzinie jednego czy dwa Stinsony. Przymierzam się do wymiany naszym miejskich rowerów na coś z wyprostowaną pozycją - a nie jakieś półśrodki typu crossy itd.

Z tego co przejrzałem wątek to ten model się nada. Czego szukałbyś dla faceta 180 i kobiety 160? L męski i S damski? Bo to średnie koło, to może być inaczej. 

Edytowane przez MikeSkywalker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno pomagałem kumplowi z transportem nowego Kentfielda v.2 ze sklepu. Przy okazji przyjrzałem się temu rowerowi i nie mam pojęcia, w jakiej kategorii go sklasyfikować. Kaseta jak w strome góry 10-51, kosmicznie długa główka, fajny, stalowy wideł z cycuszkami i masakrycznie krótka górrurka z analogicznie krótkim mostkiem.

Dla kogo jest ten rower pytam się? (oprócz mojego kumpla) 😜

Edytowane przez Roballinho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

 Muirwoods ma Advent X który jest kompatybilny tylko ze sobą, aby nie wymieniać całego napędu to klamkomanetki MICROSHIFT ADVENT X będą współgrać z przerzutką i kasetą w Twoim rowerze. 

Dostępne tutaj: https://allegro.pl/oferta/klamkomanetki-microshift-advent-x-para-13474583860

IMG_20230506_120841.png

Edytowane przez leejoonidas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hamulce nie będą pasować, tylko adaptery z zacisków i tarcze będą pasować, do tych klamkomanetek trzeba dokupić zaciski mechaniczne., najbardziej rozsądną opcją są Avid bb 5 Road. No i jeszcze owijkę na kierownicę, lepiej grubszą, taką w okolicach 3,5-4mm grubości aby komfort był lepszy.

Edytowane przez leejoonidas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
W dniu 5.12.2022 o 18:38, Roballinho napisał:

masakrycznie krótka górrurka

Nie jest krótka. To złudzenie optyczne wynikające z długiej główki. W rozmiarze M efektywnie ma ponad 59 cm, przy podsiodłowej 46 i na dodatek jest mierzona na górze długiej główki - a im wyżej mierzona, tym relatywnie krótsza. Gdyby główka była nieco krótsza (o długości razem z widelcem jak główka w typowym crossie mierzona razem z widelcem) - to realnie rower byłby nieco dłuższy z przodu niż typowy cross. Osoby o bardzo długich nogach i krótkim tułowiu - jak ja - przy odpowiedniej ilości podkładek mają na nim typowo crossowo pochyloną pozycję ok. 70 stopni. Osoby o proporcjonalnej długości nóg siedzą prosto lub prawie prosto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
W dniu 1.12.2022 o 16:51, leejoonidas napisał:

To już mój drugi Marin Muirwoods którego przerobiłem na barana. Tym razem wziąłem najnowszą wersję Marina do przeróbki. Poniżej Marin po ciemku. 

IMG_20221201_164333.jpg

Mam pytanie czy do takiej zmiany na baranka rama musi być mniejsza niż normalnie? Pytam bo myślę nad zbudowaniem sobie roweru na framesecie muirwoodsa. Mając muirwoodsa w M był mi za mały, by było dobrze musiałem mieć mostek 8cm i sztyca z offsetem 20mm. Więc czy M nie była by dobra z barankiem i standardowym mostkiem? Czy lepiej szukać L?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Marin na którym jeżdżę jest w rozmiarze S, poprzedni na którym jeździłem z baranem był w rozmiarze M i był dla mnie za długi. Mój wzrost to 170cm, rower pod względem wielkości ramy idealnie mi pasuje z baranem z przodu, mam założony mostek o długości 35mm i sztycę bez offset-u.

Rowery z baranem względem tych z prostą kierownicą mają krótszą efektywną długość górnej rury, gdyż trzeba doliczyć długość mostka, plus wysunięcie barana do przodu kilka cm, plus klamkomanetki na końcu kierownicy do których musisz dosięgnąć. Przy Twoich 176cm ta M-ka będzie idealna, L-ka może być już za długa w górnej części.

A że tak się zapytam jakie komponenty i osprzęt zamierzasz wsadzić do tego Marina?

Edytowane przez leejoonidas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.12.2022 o 16:51, leejoonidas napisał:

Koła Dendy Hors Hiperion 20 GR 2024, osprzet shimano grx , opony tublles szerokość 2.2, kierownica z duża flarą, siodło brooks 

Edytowane przez Eremita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bierz kierownicy z dużą flarą, po za wyglądem to przydatność takiej kierownicy jest niewielka i tak będziesz jeździł głównie w górnym chwycie, lepiej weź kierownicę szeroką u góry 46cm, a flara maksymalnie do 15stopni, dodatkowo polecam kierownicę giętą lekko do tyłu, z takim gięciem wygodnie się ją trzyma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...