Skocz do zawartości

[2021] Marin


stpman

Rekomendowane odpowiedzi

I jeszcze niedawno te rowery crossowe różniły się znacznie od rowerów MTB. A teraz dostajesz "gravela z płaską kierownicą", napędem który różni się od rasowego MTB tylko wielkością blatu na korbie, i ramą o długości i kącie główki jak u typowego ściganta do XC. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za czasów dożyliśmy, za ponad 2 tysiące rower z przerzutką Tourney i 7 rzędowym napędem ;) CCC jak to mówię, mnie podwyżkami skutecznie odstraszyli, i już naprawdę mogliby dać jakąś przerzutkę Acera/Altus, to nie jest duża różnica w cenie a jako tako działa. Tourney to szmelc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak czekam na Presido 3 ,albo czy coś wypuści Marin na 2022 na pasku... Jak mam do wyboru DSX 1/2 za 4000 około to wolę dopłacić 500-800 zł do nexusa 8 i mieć problem ,serwisowania z głowy. Nie mówiąc o oszczędności czasu w myciu roweru + radości jazdy po mieście.  Łancuch mam nadzieję powoli do lamusa będzie odchodzić ,bo w mieście to mordęga:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, clavdivs napisał:

Płaci się za wyróżniającą się stylistykę.

Uważam że to nadal fajny rower, a Tourney po mieście daje radę.

 

Moim zdaniem Marin ostatnio gdzieś się pogubił przy projektowaniu nowych rowerów. Patrząc na tego Kentfielda kiera 740mm, dziurawa do bólu siedmiorzedowa kaseta 11-34 , mostek wygląda na 50mm ( albo mniej bo nie podają ) i ordynarnie wysoką główką ramy 205mm w M-ce. Dziwne podejście. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Ja bym brał Mkę, to jest bardzo długa rama, a "nowa" Mka jest podobna do starej Lki, która przy moich 180cm jest w sam raz, a nawet mogłaby być krótsza. Z siodełkiem problemu nie ma, bo sobie dopasujesz sztycą, z kolei skracać ramę mostkiem można, ale nie w nieskończoność. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam w Marinie opony Kenda SBE 1,9" i do tego błotniki SKS szerokie na 53mm, na zimę zakładam Kenda Karma 1,9" która ma agresywny bieżnik i błotniki te same. Ogólnie to błotniki tak dobrałem aby były jak najwęższe aby nie rzucały  się w oczy i spełniały swoje błotochronne zadanie.

Edytowane przez leejoonidas
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem ten rower na sezon jesień zima, w sezonie letnim by wyjechać z dzieciakami, w sumie by go używać wszędzie tam gdzie Giant Content Ar1 mi nie pasuje. Taki rower nie rzucający się w oczy. Skręciłem go usiadłem i powiem szczerze że pozycja mi mega pasuje i jedno co pomyślałem ale szatan. Niestety nie przejechałem nawet metra bo zaraz opony ściągałem bo już klient na nie czekał. Teraz czekam na Race Kingi, błotniki i jestem pewien że przyniesie mi dużo frajdy ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba pierwszy rower jaki widzę w życiu który dobrze wygląda z błotnikami :) Przedni błotnik masz przedłużony. Jest duża szansa że tym przedłużeniem zahaczysz o coś i go pogniesz lub załamiesz. Doradzam zdjąć przedłużkę albo być bardzo ostrożnym na zjazdach z przeszkód np. z krawężników.

Polecam rogi wewnętrzne: https://www.centrumrowerowe.pl/rogi-sqlab-innerbarends-411-pd27776/?v_Id=164508 Odkąd założyłem ponad 50% czasu, a myślę że raczej 60-70% jeżdżę właśnie na nich.

Edytowane przez chrismel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...