Skocz do zawartości

[Opony] Jaka guma na Przód w góry - rower FS 100mm


Piooter

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

W przyszłym sezonie mam ambitne plany na próby pościgania się w naszych polskich górach ( tera to tylko Mazowsze  i Kampinos) wiec i technika taka sobie.. 

Jaką oponę byście polecali jako kompromis wagi/trakcji ? - rower to full MTB 100mm - wiec opony na pograniczu XC/Trail

W tej chwili myślę nad :

Maxxis Recon - nie mylić z Recon Race
Maxxis Ardent Race
Schwable Nobby NIC

Wolfpack trail
Wolfack Race mtb

Jeśli macie pomysły na inne modele to słucham  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S-Works Fast Trak

Jeździłem na X-king, Race King, Schwalbe Rocket Ron, Teraz mam Ikon'y.

Mega szybkie, świetne opony, na ubite nawierzchnie, ale jednocześnie czułem się z nimi najbardziej pewnie na luźnej, sypkiej nawierzchni. Na błotnistym szlaku miały najmniej uślizgów. Ani jednej gleby na zakręcie przez cały sezon startów, czego nie mogę powiedzieć o Ikon'ach, czy X-King'u.

Natomiast na to, co mamy teraz w lasach, czyli mokro i miękko pod liśćmi, to Rocket Ron'y pracują genialnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Mareckik napisał:

S-Works Fast Trak

Jeździłem na X-king, Race King, Schwalbe Rocket Ron, Teraz mam Ikon'y.

Mega szybkie, świetne opony, na ubite nawierzchnie, ale jednocześnie czułem się z nimi najbardziej pewnie na luźnej, sypkiej nawierzchni. Na błotnistym szlaku miały najmniej uślizgów. Ani jednej gleby na zakręcie przez cały sezon startów, czego nie mogę powiedzieć o Ikon'ach, czy X-King'u.

Natomiast na to, co mamy teraz w lasach, czyli mokro i miękko pod liśćmi, to Rocket Ron'y pracują genialnie.

 

Jaką szerokość masz tego Fast Tracka?

ja dotychczas jeździłem na X-kingu i tym nowym Racing Rayu i tak sam nie wiem czy górach dadzą rade.  Liczę że jeździć będę raczej wiosna/lato wiec warunki bardziej suche .

2 minuty temu, siejak1 napisał:

Vittoria barzo 2.25/35

dla mnie Barzo ma dość podobny bieżnik jak X-king od Continentala i nie jestem przekonany że ma mocno inną trakcję .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Piooter napisał:

Jaką szerokość masz tego Fast Tracka?

2,2

Teraz, Piooter napisał:

Liczę że jeździć będę raczej wiosna/lato wiec warunki bardziej suche .

Pora roku akurat nie jest wyznacznikiem suchości jeśli chodzi o maratony górskie ;)

W środku lata miałem po dystansie PRO suport do wymiany, bo na mecie się okazało, że już mi korba się nie kręci :D 

Jak pisałem, gdybym teraz miał kupować opony, to po przejechaniu tych kilku modeli wróciłbym do Fast Trak'ów. Trochę jedynie krucho z dostępnością, mała konkurencja wśród sprzedawców, to też ciężko złapać jakieś fajne promo na nie. Dla mnie opona o świetnej trakcji na suchym i twardym, do tego dająca spory margines bezpieczeństwa, gdy zaczyna się robić ślisko.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...