Skocz do zawartości

[Pomoc w zakupie roweru] Trek czy Radon ?


zyrafa

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, przymierzam się do zakupu pierwszej szosy. Chciałbym ramę typu Endurance. Marzy mi się Trek Domane Al4 lub ostatecznie 3. Zależy mi na hamulcach tarczowych, idealnie gdyby były hydrauliczne. Kolega podesłał mi stronę Radona i zaskoczyły mnie ich ceny. Rzeczywiście biją na głowę chyba wszystkie inne firmy. Dziwi mnie, że w polskim internecie stosunkowo cicho o tej firmie. Ale do rzeczy: czy znawcy mogliby się wypowiedzieć co do geometrii Argona R1 Tiagra ? Producent twierdzi, że jest to rama o geometrii Endurance, czy wg was tak rzeczywiście jest i będzie ona wygodna ? Patrząc na Treka okiem laika od razu wydaje mi się, że widzę mniej agresywną geometrię, tutaj tak nie jest. Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie argon tylko radon, rower jak rower, marka jakoś tam powiązana z cube, w PL mało popularna bo nie ma dystrybutora

szczerze mówiąc nie widzę żadnej przewagi treka oprócz serwisu na miejscu (a z drugiej strony co ma wymagać reklamacji w prostym alu rowerze?), domane jest sporo droższe i prawie 1 kg cięższe, w jego cenie masz np. attaina na 105

1 minutę temu, zyrafa napisał:

Producent twierdzi, że jest to rama o geometrii Endurance, czy wg was tak rzeczywiście jest i będzie ona wygodna ?

wygoda to pojęcie względne, całe "endurance" to po prostu wyższa główka ramy i bardziej wyprostowana pozycja (dla jasności, kierownica centymetr-dwa wyżej, nie 10 cm)  ja lepiej czuję się na rowerze o agresywnej geometrii a ktoś inny na endurance

radon to coś pomiędzy race a endurance, w sumie dobra opcja na początek żeby sprawdzić, w którą stronę pójdziesz przy kolejnym zakupie

Teraz, chudzinki napisał:

Argon czy Radon - kto by się przejmował szczegółami :D. Chociaż Argon jako marka gdzieś na końcu świata też się pojawia...

wertykal u nas dystrybuuje, nie tak trudno spotkać je w okolicy Krakowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domane jest czymś więcej niż typowa szosówka, jeśli będziesz szukał tych cech, jak duża ilość miejsca na oponę, rożnego rodzaju mocowania. to trudno ten rower porównywać z typowa szosówką. Takie rzeczy faktycznie się przydają i dają większe pole do wykorzystania roweru.

Weż tez pod uwagę że Treki dobrze się sprzedają, może przyjść ochota na wymianę sprzętu  wtedy łatwo się sprzeda.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Mihau_ napisał:

Jeśli to jest agresywny rower do ścigania to aż boję się zapytać jakim mianem określisz np. tcr'a, który w analogicznym rozmiarze ma 15mm niższą główkę 

Kolego o agresywności :-) roweru mówimy na podstawie rozmiaru ramy. Podaj dokładnie model a powiem Ci czy jest agresywniejszy :-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się na czarowaniu :-) ale w swoim życiu miałem 5 rowerów z czego 2 agresywne :-) Niestety nie mogłem na nich za dużo jeździć ponieważ mam problemy z kręgosłupem. Na podstawie współczynnika kupiłem sobie najbardziej emerycki rower na tej planecie i w połączeniu z bf świat dla mnie jest znów kolorowy. 
PS masz na myśli TCR Giant?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te gianty, które wrzucasz akurat w niczym nie są lepsze od treka. Identyczne graty i identyczna cena jak al2 i al3. Dopiero contend ar3 ma przewagę bo za cenę tiagry u treka masz prawie pełne 105

 

2 godziny temu, manfred1 napisał:

Nie znam się na czarowaniu :-) ale w swoim życiu miałem 5 rowerów z czego 2 agresywne :-) Niestety nie mogłem na nich za dużo jeździć ponieważ mam problemy z kręgosłupem. Na podstawie współczynnika kupiłem sobie najbardziej emerycki rower na tej planecie i w połączeniu z bf świat dla mnie jest znów kolorowy. 
PS masz na myśli TCR Giant?  

Napiszę inaczej - dzielić przez siebie dwa parametry na tym forum każdy potrafi. Tylko, że sam wynik działania nie jest wyrocznią i trzeba go jeszcze zinterpretować. Naprawdę masz wątpliwości co mam na myśli pisząc tcr w kontekście roweru szosowego? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary widzę że na siłę szukasz zwady. Nie chcę mi się z Tobą gadać poddaję się. Chyba trafiłem na mądrzejszego od siebie zadowolony? 

To bardzo proszę zinterpretuj wynik 1.44 w kontekście roweru o geometrii endurance nadaje sie dla pytającego czy się nie nadaje?
Co do tcr mam wątpliwości a to coś w tym złego że czegoś nie wiem i nie pozjadałem wszystkie rozumy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Chociemir napisał:

Odpowiadając autorowi na pytanie: czy rama będzie wygodna dla Ciebie  nie jest w stanie odpowiedzieć nikt oprócz Ciebie.

Nie no gdyby poszedł do fittera i pomierzył to pewnie sporo łatwiej by się od razu szukało :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skończy się chyba jednak na rowerze, do którego mogę się przymierzyć. Co do innych marek to patrząc na szybko Trek wcale nie wydaje się taki dużo droższy, a jest to jakby nie patrzeć znacząca marka a nie jakiś tam Kellys. Marzą mi się hamulce hydrauliczne, bo mam takie w MTB i trudno sobie wyobrazić coś wygodniejszego, nie wspominając o sile hamowania. 

Mam jeszcze takie pytanie - czy jest tak, że będąc pomiędzy dwoma rozmiarami ram, mniejszą wybiera się chcąc się ścigać, a tą większą dla komfortu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, zyrafa napisał:

. Co do innych marek to patrząc na szybko Trek wcale nie wydaje się taki dużo droższy, a jest to jakby nie patrzeć znacząca marka a nie jakiś tam Kellys.

"Marka" i jej technologia ma znaczenie kiedy kupujesz zaawansowany technologicznie sprzęt. Przy najprostszych i najtańszych rozwiązaniach nikt nie spuszcza się nad nowinkami, dział marketingu i tak wepchnie to ludziom. Sporo dopłacisz za napis na ramie ale to twoja kasa, trek jest chyba najbardziej overpriced marką jeśli chodzi o rowery, coś jak vw - a przychodzi "wyprzedaż rocznika" i cena magicznie 15% w dół

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...