Skocz do zawartości

[sztyca] pancerna sztyca mój projekt.


HT2ACX

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałbym wszystkim przedstawić projekt pancernej sztycy rowerowej.

Wieć od początku 

W ramę jest wsadzona sztycza 31.2mm 300 bez żadnego luzu, zaciśniętą zaciskiem ramy, sztyca wystaje nad ramę gdzie jest naciętą i jest na niej zamontowany zacisk.

W sztyce wchodzi druga sztyca 26.4mm 400mm bez żadnego luzu zaciśniętą zaciskiem.

Na sztyce nałożona jest harmonijka od Simsona aby nie dostawał się tam piach, błoto, i inny syf, który razem ze smarem na sztycy mógł by tworzyć pastę ścierną, tak sztyca jest nasmarowana by lekko się wsuwała i wysuwała.

 Chodzi mi po głowie pomysł by zrobić sztyce samo wysuwającą się , w środek wkładam sprężyna gazową od klapy bagaźnika tylko jest problem jak podłączyć linkę by otwierała zacisk sztycy?Macie jakieś pomysły???

Srebrny zacisk -zacisk sztycy.

Czarny zacisk -zacisk ramy.

To czarne plastikowe coś pod czarnym zaciskiem to mocowanie błotnika , tylko błotnik był ale się wziął i urwał.

 

P_20201109_185232~2_compress67.jpg

P_20201109_185216_compress65.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Trzeba teraz pomyśleć nad zintegrowanym błotnikiem, najlepiej przyspawanym do sztycy - wtedy nic się nie urwie :no:

MajinRonin
W sumie dobry pomysł, nawet można by dać siedzisko z krzesła - po co się męczyć na jakiejś desce, skoro można siedzieć wygodnie jak na Harley'owej kanapie :sorcerer:

PS
Dwie dźwignie przekraczają moje możliwości percepcji zaistniałej rzeczywistości :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mistrzem Painta nie jestem.

8 godzin temu, KrissDeValnor napisał:

MajinRonin
W sumie dobry pomysł, nawet można by dać siedzisko z krzesła - po co się męczyć na jakiejś desce, skoro można siedzieć wygodnie jak na Harley'owej kanapie :sorcerer:

,,Siłownik,, z krzesła biurowego się nie mieści, nie występuje w takich małych średnicach.

7 godzin temu, MikeSkywalker napisał:

Nie bardzo rozumiem - chcesz jeszcze raz wymyślić sztycę regulowaną? 

Zrobiłem to dlatego, że orginalna sztyca była za krótka, po podniesieniu siodełka zostawało niecałe 8-10cm w ramie, a dłuższa sztyca nie chciała się opuścić do końca.

A mniejsza sztyca co wchodzi w środek jest o długości 40cm  i  siedzi jej w środku 18cm, po za tym nie ma opcji, że rura podsiodłowa  pęknie.
Dlatego producenci ram mnie nienawidzą.

Chciałem zrobić z tego sztycę regulowaną tylko nie wiem co by miało otwierać i zamykać zacisk?

 

Sztyca.png

Edytowane przez HT2ACX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to jest jakiś absurd. Jak Ty chcesz zrobić żeby to miało sens? Przecież tam będzie brud, całość będzie trzeszczała, a luz taki że o pojęciu "tolerancja" można zapomnieć.

Na dodatek kompletnie nie wiem o co chodzi, że nie możesz dopasować normalne sztycy regulowanej. Brzmi jak jakiś problem z wielkością ramy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki brud? Nie czytasz uważnie :P.

14 godzin temu, HT2ACX napisał:

Na sztyce nałożona jest harmonijka od Simsona aby nie dostawał się tam piach, błoto, i inny syf, który razem ze smarem na sztycy mógł by tworzyć pastę ścierną, tak sztyca jest nasmarowana by lekko się wsuwała i wysuwała.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytają czy masz skończone 18lat i nie zostało wobec Ciebie wszczęte postępowanie o ubezwłasnowolnienie. Czy jednak powinni się niepokoić, że potem ktoś w sądzie będzie się czepiał że wiedzieli o planowanym samobójstwie i nie reagowali...

To żart, nie bierz tego serio. ;) albo w zasadzie bierz.

Edytowane przez abdesign
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie macie jakieś pomysły by podłączyć linkę do zacisku by automatycznie otwierał się zacisk?

Chociaż ten pomysł pewnie jest bez sensu.

Lub jakieś inne pomysły jak przerobić to na sztyce regulowaną?

A może sprężyna gazowa z blokadą?

Edytowane przez HT2ACX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Ci po tym wszystkim skoro nie masz niczego co zablokuje ruch obrotowy sztycy?

Mechanizm obsługujący zacisk linką to nic skomplikowanego, tylko że musiałabyś umieć toczyć, frezować i hartować. Niemniej gdybyś to umiał to byś pytał o pomoc w szczegółach na forum cnc a nie tu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaciskiem zablokuje ruch obrotowy albo 2 linkami poprowadzonymi od siedzenia do sztycy w ramie?

W dolnym położeniu to się może kręcić do woli.

Właśnie skomplikowanego bo linka musi otworzyć zacisk (duża siła, linka się urwie), i jakaś sprężyna zamknąć zacisk?

A myślisz, że sztycę szarą to czym dopasowywałem?

Tokarką.

Edytowane przez HT2ACX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Idziesz najmniejszą linią oporu chłopie XD Ja Ciebie rozumiem, chcesz zrobić taki patent jak w mechanicznej blokadzie skoku w artyzatorze, tyle że mechanicznie otwierałby zacisk xD Raczej niewykonalne. Musiałbyś zastosować szereg dźwigienek żeby zrównoważyć siłę przycisku, na przykład takiego jak w manetce blokady skoku amortyzatora do otworzenia zacisku, który jednak zaciśnięty musi być mocno żeby sztyca się nie ruszała, i czegoś co później zaciśnie zacisk w innym położeniu. Musiałbyś czymś jeszcze kontrolować ciśnienie helu w komorze regulującej wysokość sztycy i zawrój zwrotnej kompensacji substancji glifoaktywnych. Aczkolwiek tak prostej, aczkolwiek pomyślanej konstrukcji, raczej nie ulepszysz na takich patentach. Możesz próbować z jakimś tłumikiem z amortyzatora, ale to się wiąże ze zrobieniem uszczelnionej lagi na ślizgu która ma zadanie bycia regulowaną sztycą, ale szkoda Twojego zapału, bo wystarczy kupić w sklepie. I będzie to z lepszych materiałów, niż te które pod ręką ;)

A gównoburzy - nie rozumiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...