Skocz do zawartości

[amortyzator przód] rock shox tokeny home made


HT2ACX

Rekomendowane odpowiedzi

Witam z czego mogę zrobić tokeny do uginacza rock shox??? Pianki? Korków po butelce? A może nalać 20 ml oleju które będą działać jak token?
Problem polega na tym, że mało ważę więc bez tokenów słabo działa, gdy napompuje mniej to dobija na byle czym, gdy napompuje więcej to się nie chce uginać na małych nierównościach.

 

Edytowane przez HT2ACX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kosmicznie drogie te tokeny i gdzie ja je teraz kupię jak wszystko pozamykane a u mnie w okolicy nie ma żadnego sklepu rowerowego?
Wrzucę tam i tyle, a po przykręcać?

To może po prostu nalać 20ml oleju, które będzie robić za token?

Edytowane przez HT2ACX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

olej odpada - tam musi być smar stały. Token możesz zrobić z czegokolwiek ale lepiej żeby były przymocowane do korka od góry. Serwisuję widelce i nieraz trafia do mnie pacjent w którym coś stuka i często jest to właśnie odkręcony token. Szkód żaden jak do tej pory nie narobił, ale lepiej żeby anoda wewnątrz goleni nie była narażona na przetarcie czy rysy.

tak naprawdę to tokeny są po 15-20 zł, a za stówę widziałem kiedyś całego aircap'a z zestawem tokenów i korkiem komory powietrznej więc nie ma co dziadować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, mrmorty napisał:

w którym coś stuka i często jest to właśnie odkręcony token.

Tyle że Token jest zrobiony z takiego materiału, że nawet jak odpadnie to nic się nie stanie. Podejrzewam że producent przewidział taką ewentualność. Natomiast nie wiem czy warto na własnej skórze przekonać się, co się stanie jak korek się rozpadnie i zacznie latać po komorze :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, mrmorty napisał:

tak naprawdę to tokeny są po 15-20 zł, a za stówę widziałem kiedyś całego aircap'a z zestawem tokenów i korkiem komory powietrznej więc nie ma co dziadować ;)

Gdzie są po 15zł?

I dlaczego olej odpada?

Teraz, skom25 napisał:

Tyle że Token jest zrobiony z takiego materiału, że nawet jak odpadnie to nic się nie stanie. Podejrzewam że producent przewidział taką ewentualność. Natomiast nie wiem czy warto na własnej skórze przekonać się, co się stanie jak korek się rozpadnie i zacznie latać po komorze :P 

Pianka czy nawet plastikowy korek jest miętszy od metalu więc jak może go porysować?

 

Edytowane przez HT2ACX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...