Skocz do zawartości

[Odzież] Chyba coś robię źle, termo/bluza/kurtka/bielizna


Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki, ale tak jak pisałem, spodnie muszą być wysokie i z szelkami. Mam taką budowę ciała - brak tali (grubawy jestem), że bez szelek zjeżdżają i odsłaniają plecy (korzonki). 

Co to za sklep ten bikester? Godny zaufania? To jest sklep z siedzibą za granicą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Bonnum napisał:

Co to za sklep ten bikester? Godny zaufania? To jest sklep z siedzibą za granicą?

To jeden z najpopularniejszych i najstarszych sklepów rowerowych DE, bardzo szeroki asortyment. Generalnie drożej niż w PL, ale często mają dobre obniżki, dodatkowo często sieją kuponami -40 zł albo -10%.

Edytowane przez solar21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli można spokojnie u nich kupować? Dużo lepsza dostępność i szeroki asortyment. No dobra, ale które modele ciepłych z szelkami, z panelami przeciw wiatrowymi, najlepiej bez wkładki, żeby tak często nie prać (dlaczego wkładki są w większości, zimowych spodni?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, solar21 napisał:

To jeden z najpopularniejszych i najstarszych sklepów rowerowych DE, bardzo szeroki asortyment. Generalnie drożej niż w PL, ale często mają dobre obniżki, dodatkowo często sieją kuponami -40 zł albo -10%.

Drożej przy cenach katalogowych. Mam cała masę ciuchów Endury (i nie tylko) od nich, kupowane za -50% albo i więcej.

3 godziny temu, Bonnum napisał:

Czyli można spokojnie u nich kupować? Dużo lepsza dostępność i szeroki asortyment. 

Wszystko na tip-top. Do tego darmowy zwrot. A spodnie kup od Martombike i po temacie ;) Jest wersja bez wkładki:

https://martombike.com/produkt/zimowe-spodnie-kolarskie-690-zerowind-black-stripes/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, beskidbike napisał:

Drożej przy cenach katalogowych. Mam cała masę ciuchów Endury (i nie tylko) od nich, kupowane za -50% albo i więcej.

Wszystko na tip-top. Do tego darmowy zwrot. A spodnie kup od Martombike i po temacie ;) Jest wersja bez wkładki:

https://martombike.com/produkt/zimowe-spodnie-kolarskie-690-zerowind-black-stripes/

To super, będę polował na promocje na górę.

Spodnie bardzo fajne. Tylko co to za firma ten martombike? Maja bardzo "fikuśną" stylówkę, ale cana ok. Czy ktoś ma coś od nich i może polecić?

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Bonnum napisał:

Tylko co to za firma ten martombike? Maja bardzo "fikuśną" stylówkę, ale cana ok. Czy ktoś ma coś od nich i może polecić?

Mam kilka rzeczy z tej firmy. Spodenki, kurtka, koszulki i bluza. Jestem bardzo zadowolony. Najlepsza kurtka kolarska jest rewelacyjna. Bluza super wygodna. Wkładka w spodenkach daje radę. Jakość wykonania w porządku.

Ceny były ok. Ostatnio lekko podskoczyły. Nie było też promocji na na czarny piątek w 2020 roku. Szkoda bo wcześniej było faktycznie -30%. 

PS
Niestety ostatnio zaczęli wszywać inne gorsze wkładki do swoich spodenek. Na początku nie mówili o tym i na stronie podawali błędna informację. Teraz podaję już poprawnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.01.2021 o 15:19, Bonnum napisał:

To są też moje typy. Kup któryś i daj znać jak się sprawdza, to będę wiedział co ja mam kupić ;)

Postanowiłem że zamówię te kurtki i sprawdzę osobiście.

Pierwsza przyszła z Deca https://www.decathlon.pl/p/kurtka-na-rower-mtb-xc-slim-fit/_/R-p-305982 w rozmiarze 2XL

druga dotarła Endura https://sportprofit.pl/pl/p/Kurtka-Endura-Windchill-Jacket-II-czerwona/34450 w rozmiarze XL

Kurtka z Deca okazała się za duża i za mała jednocześnie :) tzn przód za krótki a w ramionach za szeroka. Endura pasuje, jest zdcecydowanie dłuższa, chociaż nie wiem czy nie pokuszę się o sprawdzenie XXL

Odnośnie samych kurtek to obie wykonane są ok. Nie ma się do czego przyczepić. Dla mnie na korzyść Deca jest "gruby zamek" z parkingami u góry i dołu listwy. Endura ma drobniutki. Oba są marki YKK. Na plus Endury jest listwa pod zamkiem chroniąca przed przewiewaniem. W Decu niestety pusto. Obie kurtki mają na lędźwiach naszyte kieszenie z tego samego materiału co kurtka więc stanowią ocieplenie dolnego odcinka pleców.

Grubość materiału obu kurtek jest podobna. Jest to jakaś mieszanka tworzyw sztucznych z podklejonym polarkiem. Ten użyty w Endurze jest może odrobinę mniej foliowy i przyjemniejszy w dotyku 

Kieszenie Dec ma na plecach 3 otwarte + 2 na zamek, Endura ma na plecach 3 otwarte + 1 na zamek + 1 zapinana na piersi

Wentylacja w Dec mamy wentylowane i ocieplane panele na plecach oraz pod pachami przechodzące na rękaw i tułów, Endura ma jedynie wywietrzniki pod pachami otwierane na suwak.

U mnie siłą rzeczy z uwagi na fason wygrała Endura. Gdyby obie pasowały decyzja nie była by tak prosta z uwagi na różnicę w cenie 429 zł do 280 zł.

Być może uzasadnieniem jest materiał z którego kurtki zostały wykonane ale żaden z producentów nie podaje jego parametrów

Rogelli już odpuszczę bo sądząc po zdjęciach jej fason jest zbliżony do Deca więc może być dla mnie za krótka z przodu 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, PawelW84 napisał:

Postanowiłem że zamówię te kurtki i sprawdzę osobiście.

Pierwsza przyszła z Deca https://www.decathlon.pl/p/kurtka-na-rower-mtb-xc-slim-fit/_/R-p-305982 w rozmiarze 2XL

druga dotarła Endura https://sportprofit.pl/pl/p/Kurtka-Endura-Windchill-Jacket-II-czerwona/34450 w rozmiarze XL

Kurtka z Deca okazała się za duża i za mała jednocześnie :) tzn przód za krótki a w ramionach za szeroka. Endura pasuje, jest zdcecydowanie dłuższa, chociaż nie wiem czy nie pokuszę się o sprawdzenie XXL

Odnośnie samych kurtek to obie wykonane są ok. Nie ma się do czego przyczepić. Dla mnie na korzyść Deca jest "gruby zamek" z parkingami u góry i dołu listwy. Endura ma drobniutki. Oba są marki YKK. Na plus Endury jest listwa pod zamkiem chroniąca przed przewiewaniem. W Decu niestety pusto. Obie kurtki mają na lędźwiach naszyte kieszenie z tego samego materiału co kurtka więc stanowią ocieplenie dolnego odcinka pleców.

Grubość materiału obu kurtek jest podobna. Jest to jakaś mieszanka tworzyw sztucznych z podklejonym polarkiem. Ten użyty w Endurze jest może odrobinę mniej foliowy i przyjemniejszy w dotyku 

Kieszenie Dec ma na plecach 3 otwarte + 2 na zamek, Endura ma na plecach 3 otwarte + 1 na zamek + 1 zapinana na piersi

Wentylacja w Dec mamy wentylowane i ocieplane panele na plecach oraz pod pachami przechodzące na rękaw i tułów, Endura ma jedynie wywietrzniki pod pachami otwierane na suwak.

U mnie siłą rzeczy z uwagi na fason wygrała Endura. Gdyby obie pasowały decyzja nie była by tak prosta z uwagi na różnicę w cenie 429 zł do 280 zł.

Być może uzasadnieniem jest materiał z którego kurtki zostały wykonane ale żaden z producentów nie podaje jego parametrów

Rogelli już odpuszczę bo sądząc po zdjęciach jej fason jest zbliżony do Deca więc może być dla mnie za krótka z przodu 

 

 

Możesz proszę napisać ile masz wzrostu i ile ważysz? Ja również przymierzam się do kupna kurtki i nie wiem jak jest z wymiarami, mam 181cm wzrostu i ważę + - 100kg.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, PawelW84 napisał:

Postanowiłem że zamówię te kurtki i sprawdzę osobiście.

Pierwsza przyszła z Deca https://www.decathlon.pl/p/kurtka-na-rower-mtb-xc-slim-fit/_/R-p-305982 w rozmiarze 2XL

druga dotarła Endura https://sportprofit.pl/pl/p/Kurtka-Endura-Windchill-Jacket-II-czerwona/34450 w rozmiarze XL

Kurtka z Deca okazała się za duża i za mała jednocześnie :) tzn przód za krótki a w ramionach za szeroka. Endura pasuje, jest zdcecydowanie dłuższa, chociaż nie wiem czy nie pokuszę się o sprawdzenie XXL

Odnośnie samych kurtek to obie wykonane są ok. Nie ma się do czego przyczepić. Dla mnie na korzyść Deca jest "gruby zamek" z parkingami u góry i dołu listwy. Endura ma drobniutki. Oba są marki YKK. Na plus Endury jest listwa pod zamkiem chroniąca przed przewiewaniem. W Decu niestety pusto. Obie kurtki mają na lędźwiach naszyte kieszenie z tego samego materiału co kurtka więc stanowią ocieplenie dolnego odcinka pleców.

Grubość materiału obu kurtek jest podobna. Jest to jakaś mieszanka tworzyw sztucznych z podklejonym polarkiem. Ten użyty w Endurze jest może odrobinę mniej foliowy i przyjemniejszy w dotyku 

Kieszenie Dec ma na plecach 3 otwarte + 2 na zamek, Endura ma na plecach 3 otwarte + 1 na zamek + 1 zapinana na piersi

Wentylacja w Dec mamy wentylowane i ocieplane panele na plecach oraz pod pachami przechodzące na rękaw i tułów, Endura ma jedynie wywietrzniki pod pachami otwierane na suwak.

U mnie siłą rzeczy z uwagi na fason wygrała Endura. Gdyby obie pasowały decyzja nie była by tak prosta z uwagi na różnicę w cenie 429 zł do 280 zł.

Być może uzasadnieniem jest materiał z którego kurtki zostały wykonane ale żaden z producentów nie podaje jego parametrów

Rogelli już odpuszczę bo sądząc po zdjęciach jej fason jest zbliżony do Deca więc może być dla mnie za krótka z przodu 

 

 

No to już wiem czemu w moim koszyku Decathlonu pozycja pokazała się jako niedostępna ;)

Fason ubrań rowerowych z Decathlonu jest bardzo dziwna, odesłałem im już chyba 4 ciuchy :( po prostu żaden rozmiar nie pasował. Nie rozumiem też czemu nie dają materiału przy zamku, bo często go przewiewa i wiele osób się na to skarży.

Ja na razie postanowiłem skupić się na spodniach. Wysokich, z szelkami, żeby zakryć korzonki i z panelami przeciw wiatrowymi. Wtedy może moje obecne kurtki mi wystarczą, a jak nie to kupię coś już na wiosnę na wyprzedażach na przyszły sezon. Będę mógł ubrać się cieniej na górze i nie bać się o przewianie pleców. Czy możecie mi jakieś konkretne spodnie polecić?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, PawelW84 napisał:

Mam 190cm wzrostu 90kg wagi 109cm w klatce i 97 w pasie 

Dzięki. Jeśli mam być szczery to nie bardzo wiem jaki rozmiar wybrać przy moich wymiarach. W sklepach nie ma nic co można przymierzyć, trzeba zamawiać przez internet i w razie czego odsyłać gdy nie pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostateczne wezmę te:

https://sklep.bcmnowatex.com.pl/spodnie-zimowe-z-membrana-bez-wkladki.html

Lub poniższe, z membraną także na lędźwiach - ochrona korzonków

W dniu 14.01.2021 o 13:40, beskidbike napisał:

 A spodnie kup od Martombike i po temacie ;) Jest wersja bez wkładki:

https://martombike.com/produkt/zimowe-spodnie-kolarskie-690-zerowind-black-stripes/

Pytanie tylko czy ten kawałek membrany na lędźwiach nie spowoduje powiększenia mojego problemu mokrych pleców  opisanego w pierwszym poście??

Jeśli ktoś ma coś przeciw ww. spodniom (poza dziennym wyglądem tych drugich) niech pisze teraz lub milczy na wieki ;)

A jako że są poniżej budżetu to zaryzykuję na górę jeszcze jedną z tych rzeczy z deca: 

https://www.decathlon.pl/p/kurtka-zimowa-na-rower-rc100-m-ska-en1150/_/R-p-312301

https://www.decathlon.pl/p/bluza-narciarska-xc-s-500-m-ska/_/R-p-301246

 

Edytowane przez Bonnum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
34 minuty temu, KoronoJanek napisał:

Osobiście przez długi czas nosiłem spodnie z membraną, ale nawet w nich potrafiło przewiać.

Tutaj przykład: https://allegro.pl/oferta/rowerowe-spodnie-zimowe-membrana-zero-wind-m-8904839087

Trzeba się liczyć z tym, że Włosi mogą mieć trochę inne pojęcie o zimie. Zimowe włoskie ciuchy to raczej taka jesień/wiosna i nas. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Troche późno tu zajrzałem, kiedyś miałem identyczny problem i wtedy wywaliłem SoftS w cholerę.

Zimą robię tak.

1st Termo Brubeck

2nd Polar 

3rd Wiatrówka od BCM Novatex membrana Quota lub Century lub jakiś inny producent, uwaga bo tam pełno gamexu mają a gamex przepuszcza wiatr.

 

Całą robotę grzania robi polar i jego gramatura, jak jest +5 to jakiś cienki, jak jest 0 to grubszy i poniżej zera jeszcze grubszy.

Te spodnie co wziąłeś są bdb.

Edytowane przez mant3z
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ostatecznie skoczyło się na Decathlonie z uwagi na wygodę zwrotów. Zamówiłem pół sklepu i wybrałem ich spodnie zimowe, niestety z wkładką, pod które zakładam jak jest bardzo zimno bieliznę termiczną Brubecka, oraz bardzo tanią kurtkę z przewiewnym i plecami  RC100 , na nią jak bardzo wieje zakładam wiatrówkę. Sprawdza się dość dobrze, szczególnie biorąc pod uwagę cenę kompletu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...