Skocz do zawartości

[Przedni amortyzator] SR suntour Aion QR15 - dziwne dźwięki i brak blokady


Turb0

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie o poradę odnośnie amortyzatora SR suntour Aion QR15.

Mam ten amorek w rowerze typu Dirt ustawiony na 100mm skoku i mam z nim taki problem że jakiś czas temu blokada skoku tak jakby się przekręciła i kręci trochę bardziej niż powinna (raz amortyzator się blokuje a raz nie i na odwrót) nie drążyłem wcześniej co mogło się stać bo i tak nie używam tego za często ale dzisiaj postanowiłem że pojadę sobie do sklepu rowerem i podskakując na krawężnik (nie uderzyłem w nic tylko wskoczyłem na niego) usłyszałem niepokojący dźwięk jakby amortyzator wciągał powietrze i trochę piszczał (ciężko określić ten odgłos).

Czytałem na internecie że w tych amortyzatorach problem jest z tłumikami i mam nadzieje że mnie to nie spotkało.

Jak by były potrzebne jeszcze jakieś informację to z chęcią ich udzielę 

Bardzo proszę o szybka pomoc

Bardzo dziękuje i pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie ma blokady, to znaczy że coś stało się z tłumikiem. Nie pamiętam jakie tam jest rozwiązanie, ale bez serwisu się nie obędzie. Jeżeli tłumik jest rozbieralny, to trzeba zrobić serwis bo może poszło jakieś uszczelnienie. Gorzej jeżeli tłumik jest w formie zamkniętego kartridża, wtedy będziesz musiał kupić nowy.

To że nie "drążyłeś" tematu to Twój błąd. Blokada to nic innego jak całkowite zamknięcie przepływu oleju w tłumiku. Prawdopodobnie wtedy już doszło do jakiegoś uszkodzenia, a Ty go tylko dobiłeś. Może się okazać ze dodatkowo olej z tłumika wyciekł do dolnych lag.

Czy zmiana ustawienia Rebound wpływa na pracę widelca, czy aktualnie nic nie zmienia? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, skom25 napisał:

Czy zmiana ustawienia Rebound wpływa na pracę widelca, czy aktualnie nic nie zmienia? 

Jak przekręcam Rebound to zmienia się skok tak samo jak był nowy 

Godzinę temu, skom25 napisał:

a Ty go tylko dobiłeś.

Wiadomo jak skacze się na jakiś hopkach to amortyzator wejdzie do maxa jaki ma ustawiony ale nie dobiłem go nigdy za mocno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, skom25 napisał:

Dobiłeś w sensie zniszczyłeś. Nie powinno się używacz sprzętu który daje oznaki uszkodzenia.

Źle zrozumiałem :)

4 minuty temu, skom25 napisał:

Rebound i zmiana skoku? To raczej nie to. Rebound to tłumienie powrotu.

Właśnie o to mi chodziło tylko zapomniałem jak to się fachowo nazywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz umiejętności i ewentualne części serwisowe, to pewnie tak. Tyle że uczciwie mówiąc, patrząc na pytanie, to raczej nie dasz rady.

Regularny serwis można próbować robić samemu, zwłaszcza jeżeli jest tak dużo materiałów dostępnych w Internecie jak np dla Rock Shox. Tyle że u Ciebie coś padło i w takim wypadku ja bym odsyłał do serwisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...