Skocz do zawartości

[Buty] Spd na zimę


djzwierzak

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Poszukuję zimowych butów do gravela pod spd. W tamtym roku kombinacje letnich z wkladkami nie dawały rady.

Ocieplacze odpadają bo nie jest to 100% to co but zimowy.

Cena.... wiem ile kosztuje dobry but. Lecz może jakis kompromis się znajdzie ? Powiedzmy 500-600 zł

Myślałem o

shimano SH-MW501 MW5

Buty jesienno zimowe SPD XLC CB-M07 MTB

RAIKO Defender

Może inne propozycje. Zależy mi na jak największej wodoszczelności i aby było ciepło a nie zakładać jeszcze 2 pary skarpet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem R5, szosową wersję. Sztywność takie 5/10 ("w skali fizika;P") ale raczej mi to nie przeszkadzało. Ciężko mówić o zakresie temperatur bo w tym kraju nie ma już zimy, do -5 spokojnie, zimniej nie było podczas jazdy(oczywiście skarpetka z merynosa). A tak ogólnie to zrezygnowałem z jazdy "w zimie" bo za dużo zabawy z ubieraniem, kupa kasy na ciuchy a i tak idziesz na przejażdżkę a nie trening

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Podepnę się pod temat. Też poszukuję butów zimowych. Priorytetem wygoda i ciepło.

W sezonie wiosna, lato, jesień używam Shimano SH-181B rozmiar 46, w których trochę lata mi pięta, ale mają 2 rzepy i klamrę, co pomaga w śródstopiu ustabilizować stopę. Posiadam także buty Decathlon Rockrider MTB XC 500 rozmiar 46 z jednym pokrętłem i jednym rzepem, niestety są wąskie i niskie, ocierają mi palce od góry.
https://www.amazon.de/SHIMANO-SH-M181-PU-Sohle-atmungsaktives-Netzgewebe/dp/B00H8QXIWQ
https://www.decathlon.pl/p/buty-na-rower-mtb-xc-500/_/R-p-303153

Teraz kupiłem Shimano MW7 rozmiar 46 i 45. Większe są zdecydowanie za duże, a mniejsze minimalnie za krótkie i uwiera mnie koło kostki cholewka na łączeniu materiałów. Natomiast w obu miejsca na ruchy palcami góra-dół jest dużo. Regulacja jednym pokrętłem to pic na wodę, nie da się w śródstopiu zacisnąć komfortowo buta, bo wyżej zaczyna za bardzo się wbijać ta żyłka w stopę. Buty zwróciłem.
https://www.centrumrowerowe.pl/buty-shimano-sh-mw701-mw7-pd19061/?v_Id=126933

Zastanawiam się teraz nad butami Raiko Defender, Rogelli Arctic lub Specialized Defroster Trail. Czy ktoś może je porównać do Shimano?
Jakie buty letnie używacie, jaki model, w jakim rozmiarze, a jakie buty zimowe jaki model i w jakim rozmiarze?
https://www.centrumrowerowe.pl/buty-raiko-defender-pd22599/
https://www.centrumrowerowe.pl/buty-rogelli-artic-pd19114/?v_Id=127146
https://www.specialized.com/us/en/defroster-trail-mountain-bike-shoes/p/155470?color=229751-155470&searchText=61118-8036

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem NORTHWAVE Gran Canion 2S GTX  nie są to typowe zimowe buty, ale maja gore-tex. 
Jazda w warunkach, jakie mieliśmy ostatnio, czyli od 3 do -4 jest dość komfortowa.  Cienka letnia skarpetka i 3-4h nie powodują odmrożenia nogi.
Jak dobijamy do 4 to małe palce już mocno marzną, ale nadal nie jest to jakiś straszne przemrożenie. 
Są 100% nieprzemakalne  Po powrocie zawsze myje je po prostu pod prysznicem.
Nie przewiewa ich. Nie ma dziur pod wkładką.  Są szyte jak porządne buty trekkingowe.
Jeśli chodzi o twardość nie mam zastrzeżeń.  Trzymanie stopy też ok, chociaż jest zależność taka ze im mocniej je ściągniemy tym mniejszy mamy komfort termiczny.  lekko luźniejsze zapięcie bardzo poprawia komfort cieplny.
Liczyłem, że będą trochę cieplejsze, ale jestem zadowolony. Tylko cieplejszą skarpetkę muszę sobie kupić. :D 
Dla porównania noga po jeździe 2h szosą w okolicach -1  w mt34 i z dwoma skarpetkami miała po wyjęciu z buta 11st.
Analogiczna trasa w tych butach i stopa ma 19st. 
Odkąd mam te buty nie ma problemów, że np nie mogę się wpiąć bo nie czuję nogi :D Albo że muszę cudować ze stopami, żeby nie zwijać się z bólu po polaniu ich ciepłą wodą.    

4h szlajania się  w okolicach 0 nie stanowiło problemu.  No i zależność.  im więcej jedziemy tym bardziej marzną stopy. Jak robimy przerwy marzną mniej. Ale to u mnie może być związane, z tym że przy nieprzerwanej jeździe po około 1,5h lubią mi cierpnąć małe palce w nodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Letnie NORTHWAVE  spider plus mam 41 i są na mnie idealne tak, że mogę ruszyć palcami, ale są bardzo pasowe.
MT32 mam rozmiarze 42.  Z tym ze one były na mnie lekko za długie a kupiłem 42, bo 41 były za wąskie.   Mam nieprzyzwoicie szeroką nogę i spore podbicie więc nie jestem dobrym punktem odniesienia dla normalnych stóp.

Te GTX mam w rozmiarze 42 i są dobre objętościowo i troszkę za długie.  Świadomie kupowałem je w tym rozmiarze z założeniem, że but na zimę musi być luźniejszy, żeby dało się ubrać sensowną skarpetkę.      

Rozmiar wkładki to 27  a szerokość 9,5cm

 

 

20201222_221924(1).jpg

20201222_221750.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

shimano SH-MW501 MW5 - kompletna pomyłka - nie za bardzo rozumiem jak mogli nazwać te buty zimowymi. Przy temperaturze 3-5 stopni stopy w nich przez pierwszą godzinę się pocą, a potem następuje wyziębienie - w efekcie od 2h jazdy palce marzną. Przy temperaturach poniżej 2 stopni - po około 2h palce zaczynają marznąć. Próbowałem różnych skarpet, finalnie skończyło się na tym, żeby w ogóle w nich pojeździć koło 3h muszę zakładać skarpety narciarskie + ogrzewacze chemiczne na górę palców.

Jednym słowy nie polecam. Szjas jakich mało - jak można było nazwać te buty zimowymi (MW - MTB Winter) skoro przy zerowej temperaturze po 2h stopy marzną - tłumaczenie się Shimano na ich profilu na insta, że każdy ma inny próg termiczny jest śmieszne. W swoich narciarskich atomicach spędzałem po 6-7h na lodowcu przy temperaturze -10 C bez problemu, więc to nie ja mam problem z "progiem odczuwania temperatury", tylko shimano zrobiło gówno które 10km/h wiaterek przewiewa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, KSikorski napisał:

Nie porównywałbym jednak jazdy na nartach do pedałowania. Na nartach stopa cokolwiek pracuje, na rowerze w zasadzie w ogóle.

Mi w force po 3 godzinach w okolicy 0 stopni zanika czucie w palcach, ale wystarczy że zrobię przerwę i pospaceruję kilka minut by znów było dobrze.

Chyba jednak nie jeździsz na nartach, jeśli uważasz, że w bucie narciarskim Twoje stopy wykonują jakiekolwiek ruchy, albo masz jak 80% ludzi na świecie za duże buty :)

Dobrze dobrane buty narciarskie == stopa "zamurowana" w nich.

@Chociemir: mają to, czego 99% butów zimowych rowerowych nie ma - osobny wew but - liner, tak samo jak w narciarskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Force mają wewnętrzy but który jest mega. Tak końcówki niekiedy sie odczepiają w rzepach. To znak, że rzepy są już brudne i trzeba je wyszczotkować.

Ja po 2 godzinach dalej mam stopę spoconą i gorącą jadąc nawet w -4 stopniach. Mam zwykłe skarpetki, żadne merino itp. Dla mnie są mega.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

10 godzin temu, macia22 napisał:

Używasz? Mozesz zaproponować jakieś konkretne modele które testowales?

Używam i nie testowałem boo.. mam tylko jeden komplet , który w pierwszej kolejności trafił do butów narciarskich . Związane to było z długim wystawaniem na stoku z dzieciakami z rodzinki , podczas nauki jazdy. Przełożyłem do rowerowych i tyle.. Jedyna uwaga to wkładki są grubsze , co zabiera przestrzeń wewnątrz buta. Nie jest to tragiczne , ale jeśli ktoś ma buty dopasowane na przysłowiowy styk, może być ciasno  . Jeżdzę zimą w zwyklych butach z spd , wybieram z 4 par z najmniejszą perforacją , zakładam skarpety z merynosa ,na but pokrowiec , oczywiscie wkłada jak jest naprawdę zimno i nie marznę.. jeszcze dodam , że mam te z baterią pod pietą , kosztuje parę stów . Możliwe, że lepiej zaopatrzyć się w porządne zimowe buty za ponad 2k i już. Dla mnie na 2-3h wypady w temperaturach poniżej zera , wystarcza 

Ps. Nie pamiętam jaki to konkretny model i nie mam pod ręką..sprawdź w internecie , pewnie jest sporo do wyboru. Pozdr 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...