Skocz do zawartości

[amortyzator] serwis SR NEX HLO


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 
mam w rowerze sprężynowy amortyzator SR suntour NEX HLO pod v-brake. Chciałem wyczyści górne golenie i uszczelki.
Tu pojawia się problem. Nie jestem w stanie wyciągnąć górnych goleni z dolnych. Na dole są śrubki 10mm. Odkręciłem trochę i uderzyłem w nie młotkiem, żeby poluzować wewnętrzne elementy. Po odkręceniu całkowicie śrub nadal nie byłem w stanie całkowicie wyciągnąć górnych goleni, co najwyżej udało mi się je wysunąć około 10 cm. Porblem jest w goleni, gdzie jest mechanizm blokady, ani nie jestem w stanie wyciągnąć go od góry ani gwintowana oś od dołu nie da się wybić. Ktoś jest w stanie mnie nakierować lub pomóc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, normalnie. Jak taki amortyzator, uginał się na większych wybojach, blokada działała. Korozja raczej nie. Stosunkowo nowy i unikam deszczu. 
Pomyślałem, że to może jakiś nierozbieralny model lub trzeba w jakiś inny mniej oczywisty sposób to zrobic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak serwisowałem swój to wykręciłem korki i rozebrałem na tzw. czynniki pierwsze. I okazało się, że korozja jednak jest w środku. Tak więc jeśli kolega juz dobiera sie do amorka to może powinien zrobić tak samo? Potem wyczyścic i nasmarować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korki wyciągałem, kręciłem - nic nie daje. Schemat też widziałem, i wg niego powinno pójść bez problemu.

Zdjęcia, które obrazują sytuację - da się wyciągnąć górne golenie do pewnego momentu. Problem jest goleń z mechanizmem blokady. 

Może wystarczy mocniej uderzać, ale uderzałem przez kilka min i naprawdę dość mocno. 

124661145_677184216313843_7233683875471200551_n.jpg

124497499_406736883834585_1895977942524476677_n.jpg

124567720_357370022215458_5860069364289691472_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, skom25 napisał:

To jestes na koncu. Obstawiam ze dolna czesc haczy o tuleje slizgowa. Sprobuj wyciagac idealnie pionowo. 

Ma to jakiś sens, spróbuję następnym razem jak się zabiorę za to. Choć z drugiej strony próbując wyciągnąć górną cześć próbowałem poruszać w różnym kierunku górne golenie względem dolnych.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga techniczna - nie cytuj ostatniego posta w całości, bo moderatorzy sa czuli na to :) A psiknięcie smarem powinno jednak pomóc. Dla mnie sprawa jest dziwna, bo rozbierałem tego typu amorki kilka razy i nie było takich problemów jak opisywany. Może do serwisu z tym iść?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...