Skocz do zawartości

[Klocki] Klocki do obręczy karbonowych


mistrzusek

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie masz kola, obrecze? Pytam, bo z reguly kazdy producent ma swoje zalecane klocki, nawet pod grozba utraty gwarancji, w przypadku uzywania innych klockow.

Niemniej najczesciej akceptowalnymi klockami przez roznych producentow kol sa Swissstopy Black Prince.

Ale oprocz tych, sa inne rownie bardzo dobre, Zipp Platinium Evo, Reynoldsy Cryo, Campy czerwone. Pewnie beda jakies roznice, w zaleznosci od obreczy. Ja mam zestawy kol Zippa i uzywam z nimi wlasnie Black Prince i Platinium Evo, te drugie wydaja sie nieco lepsze. Ale roznice sa bardzo male.  Korkowe sa dobre, pod warunkiem, ze sa to Corimy, ewentualnie Zippy. Warto pamietac, ze takie klocki nie zapewnia takiej mocy, jak np te wspomniane wczesniej klocki ale maja bardzo dobra modulacje. Chinskie korki, to bym sobie odpuscil. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj właśnie zmieniałem. Miałem korkowe Clark's. Przód mi poleciał prawie cały - przebieg około 5 tys w dobrych warunkach. Tył jeszcze zostawiłem ale długo już nie pociągną.

W sumie byłem zadowolony, fajnie hamują ale założyłem teraz wkładki Token bo leżą mi już drugi rok i trzeba w końcu zużyć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, 1415chris napisał:

Chinskie korki, to bym sobie odpuscil.

Naprawdę są ludzie którzy kupują koła za grube tysiące, po czym oszczędzają na klockach i kupują z Chin?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, 1415chris napisał:

Jakie masz kola, obrecze? Pytam, bo z reguly kazdy producent ma swoje zalecane klocki, nawet pod grozba utraty gwarancji, w przypadku uzywania innych klockow.

Chinole, ale brandowane i składane przez polskiego producenta:) w zestawie były te korkowe.

10 godzin temu, 1415chris napisał:

Niemniej najczesciej akceptowalnymi klockami przez roznych producentow kol sa Swissstopy Black Prince

Gdzieś czytałem, że Corimy tracą gwarancję, jak używasz tych black Prince. 

https://www.sbike.pl/okladziny-hamulcowe-shimano-r55c4-dura-aceultegra105-do-obreczy-karbonowych-o_6386.html

Jakieś opinie o tych shimano macie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byc moze. Inni producenci maja je na swoich listach akceptowalnych klockow. 

Te dodawane, pewnie mozna wyrwac na dalekowschodnim portalu za 1$ :rolleyes: Szkoda wogole to zakladac.

Te Shimano sa dosc tanie, nie mialem z nimi do czynienia ale nie spodziewalbym sie rewelacji, te jednak swoje kosztuja. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie czarne, maja lepsza modulacje i sile. Do tego nie pyla na zolto. 

W sumie to sie dziwie, ze te zolte sa caly czas dostepne. To sa juz bardzo stare klocki. Kiedys sie na nich jezdzilo, bo i wybor klockow do karbonu byl slaby. Ale dzisiaj, nie ma zasadnosci aby je uzywac.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...