Skocz do zawartości

[Zakup elektryka] Jaki najtańszy rower elektryczny?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

planuję zakupić rower elektryczny na dojazdy do pracy (20km w 2 strony). Budżet jaki zamierzam przeznaczyć to 3000zł. Wiem, że za tę cenę nie ma co spodziewać się luksusów i liczę się z wszelkimi wadami.

Pierwsze co mi wpadło w oko to Skymaster Energy Eco. Co o nim myślicie? Może coś innego jest obiecującego w tej cenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kupisz rower w hipermarkecie na którym pojedziesz kilka raz w sezonie do najbliższej Biedronki po piwo to jest szansa że jakiś czas posłuży. Ty natomiast potrzebujesz rower do dość intensywnej eksploatacji. Taki rower rozpadnie się niemal natychmiast. Biorąc pod uwagę jakie brednie wypisuje producent ( wysokiej klasy przerzutki firmy Shimano i bardzo wytrzymałą baterię ) nie sądzę żeby udało Ci się realizować gwarancję. Piszę realizować bo to na pewno będzie się sukcesywnie powtarzać i to dość często. Jednym zdaniem: szkoda pieniędzy. Za taką sumę nie da się po prostu w ogóle kupić żadnego roweru elektrycznego który by spełnił Twoje potrzeby. Musiałbyś budżet pomnożyć przez 3. Lepiej kupić zwykły rower. Za 3k powinieneś już znaleźć coś w miarę przyzwoitego.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej popatrz na ofertę Deca, najtańsze są za 3400zł. To też badziewie ale w razie czego gwarancja będzie działać.
https://www.decathlon.pl/rower-skladany-tilt-500-e-id_8500547.html

Małe kółka ale za to waży 18kg, a nie 26. To bardzo mało jak na elektryka.

https://www.decathlon.pl/rower-miejski-el-elops-500-e-id_8379379.html

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym przedziale cenowym i do podanych zastosowań ja też patrzyłbym na rowery z Deca . Nigdy  na takim nie jeździłem więc teoretyzuję ale

- rowery z Deca ogólnie dają radę i nie raz były chwalone

- widziałem test miejskiego elektryka tej firmy i wszystko było ok . To był test innego modelu , z silnikiem w przednie piaście więc teoretycznie gorszego .

A tutaj z silnikiem w tylnym kole

 

Edytowane przez WaGiant
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@WaGiant chyba się skłaniam właśnie za tym zalinkowanym rowerem z Decathlona.

Tylko jak to jest z tym modelem, wiesz może? Bo w większości modeli Decathlonu jest do wybrania rozmiar, w tym nie ma i jest opis, że rama jest przeznaczona dla osób 160 - 180cm. Ja mam 190. Czy to może być spory problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...