Skocz do zawartości

[napęd] "utrata" napędu na jednym przełożeniu


pewny

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, poszukuję wskazówek odnośnie problemu z "przeskokami" na tylko jednym przełożeniu - 2x4

Posiadam zaledwie 3-miesięczny rower Unibike flash gts 2020, niestety nie spodziewałem się, że obecnie rowery są tak kiepskiej jakości i kupiłem go daleko od miejsca zamieszkania, dlatego przede wszystkim rozważam czy warto pojechać specjalnie do sklepu, w którym go kupiłem i reklamować wadę.

Owe przeskakiwanie objawia się jakby chwilową utratą napędu, tak jakby kręciło się korbą bez łańcucha, po czym wszystko wraca do normy. Jest to dość niefajne i niebezpieczne, bo zawsze zdarza się niespodziewanie, zarówno przy próbie przyspieszenia, jak i przy jeździe na luzie, a następnie zakręceniu korbą. Zdarza się to średnio co kilka kilometrów. Na stojaku serwisowym nigdy nie da się tego problemu "odtworzyć".

Przerzutki zostały wyregulowane w serwisie, wszystko wskakuje bezproblemowo. Szukałem sporo na różnych forach i zacząłem zastanawiać się czy to może bębenek w piaście, ale niestety nie pasuje do tej teorii fakt, że dziwnym trafem na innych przelozeniach się to nie dzieje.

Zastanawiam się czy taki objaw może powodować jakaś wada zwiazana z kasetą.

Być może jest to coś co mógłbym tanio rozwiązać samemu, dlatego bede bardzo wdzięczny za każdą sugestię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, pewny napisał:

Posiadam zaledwie 3-miesięczny rower Unibike flash gts 2020, niestety nie spodziewałem się, że obecnie rowery są tak kiepskiej jakości

Są rowery dobrej jakości ale to nie ten budżet

Teraz, pewny napisał:

Szukałem sporo na różnych forach i zacząłem zastanawiać się czy to może bębenek w piaście, ale niestety nie pasuje do tej teorii fakt, że dziwnym trafem na innych przelozeniach się to nie dzieje. 

Nie ma innej opcji. Bębenek przepuszcza, a że dzieje się to na jednym przełożeniu może zależeć np. od naprężeń jakie na niego działają kiedy łańcuch jest na konkretnej koronce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc spotkałem się z podobnym problemem w swoim rowerze jakiś czas temu. Na kasecie w "górnym" (miękkie biegi) zakresie wsztsko było w porządku a w "dolnym"(twarde biegi) działo się tak jak opisujesz. U mnie okazało się,że poluzowała sie śruba mocująca bembenek przez co kilka milimetrów się on przesuwał to powodowało że pedałowałem ale kaseta nie napędzała roweru. Może u Ciebie wystepuje podobny problem.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...