Skocz do zawartości
  • 0

Odnośnie wpisu na forum i FB - szlak Żuków


Gość Jacek

Pytanie

Zauważyłem tu wpis: https://www.forumrowerowe.org/topic/247021-szlaki-turystyczne-w-lasach-rozwa%C5%82ka-niszczenie/

I Pozwolę się odnieść. Przeglądam forum, ale że wygląda jak elektroda ( kto się nie zgadza z władzą musi milczeć ) więc nie zarejestruje się.

Do rzeczy. Znam w paśmie Żukowa praktycznie każdą ścieżkę od wioski Orelec po wioskę Rabę i z północy na południe od drogi 84 i po drugiej stronie do drogi w linii od Łobozewa po Rabe.

Nigdzie nie ma tam takiej drogi jak przedstawiono na zdjęciu: https://www.facebook.com/dzikiekarpaty/photos/a.2095605544022461/2815425005373841

Fakt, jest błoto, ale nie większe niż spotykamy na leśnej drodze po 2-3 dniach deszczu.

Szlaków jest raptem 3 przechodzące przez pasmo Żukowa i są one w 100% do przejścia suchą nogą, nie mówiąc o błocie.

A mówię to na podstawie ostatniej wycieczki z weekendu 24-25.10

Jestem tam praktycznie 2 a czasem 3 razy w miesiącu od wiosny po późną jesień bo przez szczyt niesie piękna utwardzona droga z której można zjechać nad zalew, czy dalej po praktycznie miejscowość Czarna. To co wypisuje ktoś na FB jak i tutaj powiela jest kłamstwem. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

@chudzinki nie wojenka, tylko 24-25.10 objechałem Żuków ( mieszkam tak, że z okna widzę pasmo Żukowa ) i nie ma tam nigdzie, nawet na okolicznych pasmach takiego błota jak na zdjęciu przedstawili.

Chętnie pojadę i zrobię zdjęcia dokładnie tego miejsca, które rzekomo jest na fotce, tylko niech współrzędne podadzą. A nie podadzą, bo to nie jest zdjęcie z Żukowa z ostatniego okresu.

 

Poniżej wklejma screen z google maps.

Okręgi to miejsca oznaczonych przez LP wycinek. Kreski to szlaki, a kreski przerywane to miejsca w których często jestem i w których byłem w ostatni weekend.

Od Sierpnia, a nawet lipca byłem tam co najmniej 10 razy, nigdzie nie ma i nie było takiego błota jak na zdjęciu. Jeżeli już to to zdjęcie może przedstawiać jakąś drogę zrywkową, ale mi kompletnie nie znaną i na pewno nie idącą w popularnym kierunku, bo kierunki na południe w stronę zalewu znam i zrywkowe drogi też. Tak samo na północ w kierunku Równi i Ustrzyk, na wschód w kierunku Rabego i na południowy wschód w kierunku Czarnej. Tam nie ma opcji na takie błoto, po prostu nie ma  chyba, że jakaś naprawdę świeża zrywkowa - a to jak by nie patrzeć nie szlak, jak to jest opisane na FB )

 

https://ibb.co/vJLhTSY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety żaden z tych obrońców szlaku nie chce podać współrzędnych, a żeby było smieszniej wskazują to miejsce jako trasę szlaku przez las między Uhercami a Stefkową, gdzie ... tam żaden szlak nie biegnie ;) 

Nie twierdzę, że lasy nie są niszczone, ale to co tam jest opublikowane jest po prostu kłamstwem - posadzili gościa na rower, kazali mu wdepnąć w bagno na drodze zrywkowej i otrąbili to zniszczonym szlakiem rowerowym.

Ode mnie tyle. A jak chcą to odszczekać, to czekam na współrzędne dokładnie tego miejsca - podjadę i nagram kamerą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...