Skocz do zawartości
sznib

[szlaki turystyczne w lasach] rozwałka, niszczenie

Rekomendowane odpowiedzi

sznib

Dziś trafiłem na FB na wpis:

https://www.facebook.com/dzikiekarpaty/photos/a.2095605544022461/2815425005373841

Kawał porządnego szlaku całkiem zniszczony, a "wesołe drwale":

"eh, głupi ludzie, nic nie rozumieją, musi być błoto, żeby było potem fajnie a Bieszczady bez błota to ni Bieszczady, więc zakładaj gumiaki i ruszaj! .Nie bądź słaby, mocnym trza być"

Masakra normalnie. U mnie w okolicy tez większość szlaków poniszczona, a jeszcze niedawno nadleśnictwo sprowadziło Harvestery i tną bez opamiętania. Dokąd to zmierza?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Kemusi

Wszędzie tak jest..zachodnie Tatry po naszej stronie , Gorce, Beskid Wyspowy..pełna demolka.  Dokąd to zmierza? 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
chudzinki

No co Wy? A w innym temacie mowa, że lasów przybywa :D.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
sznib

@up, tu nie chodzi stricte o ilość lasów, ale o niszczenie szlaków. Lasów w Polsce jest niemało, ale drwale nie alokują sobie części pod wycinkę, wolą wykorzystywać już obecne drogi, przy okazji je niszcząc, i gdzieś mają turystów, biegaczy, rowerzystów.

Przy okazji, link z wpisu, jakby ktoś nie doczytał:

https://naukadlaprzyrody.pl/2020/10/07/naukowcy-konieczne-jest-zaprzestanie-szkodliwych-prac-lesnych-w-najcenniejszych-lasach-bieszczad-i-pogorza-przemyskiego/?fbclid=IwAR19V31jQu0VopgQm6km7iPvY4WHJwfCtBhMs_hCuxb7YykslzDB2g4MciM

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Ador

Bór Ełcki to samo szlaki MTB pięknie oznakowane tylko co z tego jak nieprzejezdne bo rozjechane ciężkim sprzętem... a z kompleksu leśnego niedługo zostanie młodniak.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Brombosz

Błoto jak błoto, są gorsze akcje. :unsure: Jest w mojej okolicy kilka pagórków 300m+ i są tam "jako takie" ścieżki, które lubię bo są blisko. Czasami tam wpadam i po ostatnim razie nie mogę zrozumieć, dlaczego panowie drwale, jak sprzątali po ścince, to sprzątnęli wszystko poza tym co zalega na tych ścieżkach... Nigdy nie widziałem tam żadnej spiny między kimś a kimś. Oni sobie tną w tygodniu, rowerzyści jeżdżą głównie w weekend. Osobiście nie widzę powodów do takich akcji, a jedyne co przychodzi mi do głowy to jakaś prywatna zemsta... tylko kto i po co?.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
sznib
Teraz, Brombosz napisał:

Błoto jak błoto

Błoto błotu nierówne.

mklemens.jpg

• +1 pomógł 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Brombosz

Kiedyś wyschnie. :) Akurat nie o skalę mi chodziło.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
chudzinki

Jakaś wojenka?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
sznib

Bazując na swoim doświadczeniu w mojej okolicy jak i na tym że ludzie z innych stron kraju piszą że tam tez jest podobnie to bardziej jestem skłonny uwierzyć autorowi wpisu na FB niż anonimowemu internaucie który boi (?) się zarejestrować.

Ogólnie temat jest właśnie o niszczeniu szlaków i dróg leśnych przy okazji wycinki, a nie tylko o paśmie Żukowa w Bieszczadach.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
chudzinki

Ja tam nie wiem. Nawet konta na fejsbuku nie mam :P. Fajnie by było jakby ktoś miejscowy zabrał jeszcze głos.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Kemusi

Też nie mam.. ale od dawna nie widziałem tak rozjechanych traktów leśnych...a jeżdzę już, chochocho.. albo dłużej ;) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta