Skocz do zawartości

[szlaki turystyczne w lasach] rozwałka, niszczenie


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 18.05.2021 o 22:51, wkg napisał:

Echh ... wróci. Lepszy sort nie zrezygnuje z uwłaszczenia :(

Już wróciło wczoraj tylko nie do końca znane są poprawki. Czemu się dziwić jak w tą akcję zaangażowany jest ten pan z Krakowa posądzany o mobbing czy brat Obajtka z Gdańska? Nie wiem jak jest na Pomorzu ale tutaj na południu jest straszne ciśnienie na inwestycje w lasach. Miedzy innymi co chwila kręcą się jakieś przydupasy albo ciśnienie mają samorządy. Coś w stylu tego potworka jak Brama w Gorce z a jakże kolejną ścieżką w koronach. 

A tutaj ciekawy filmik jak kobitki broniące jednego leśnego oddziału dewastują las, niszczą przepusty, płoszą zwierzynę, rozrzucają gwożdzie i co tam jeszcze się znajdzie po drodze. A zachowanie panów z SL jak dla mnie wzorowe... Warto zwrócić uwagę jacy są dokładni, jakie przyrządy i jak dokumentację robi ten przydupas w czerwonym wdzianku. Żeby to tak dokładnie mogło wyglądać ze szlakami czy niszczonymi singlami. Ech rozmarzyłem się... 

 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciło, ale jednak poległo :-). Tym razem pisowcy przegrali, ale można domniemywać, że prędzej czy później ponownie spróbują dobrać się do lasów... 

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/sejmowe-komisje-odrzucily-kontrowersyjny-projekt-ustawy-o-lasach/28tdx6b,79cfc278

Edytowane przez Sandacz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Czytam właśnie na FB artykuł o zatrzymaniu sprawcy napadu na ekologów. A pod nim kilka komentarzy typu "Bohater jakiego nam trzeba". Pisane zapewne przez leśników, bo tylko im protest przeszkadza. Jak trzeba mieć zryty mózg żeby o bandycie pisać "bohater"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszanie polityki do takich spraw a tym bardziej w jakiś ramach czasowych bo rządzą ci a nie inni jest bez sensu. Ekolodzy zawsze przeszkadzali a najwięcej lokalnej społeczności, pracownikom leśnym. Chamstwo jest wszędzie i nie zna konotacji politycznych. Kilka dni tamu w strefie ruchu pod Babią Górą zestaw jadący po drewno prawie zmiótł mnie z drogi siłą pędu. A jakiś czas temu miałem sytuację gdzie kierowca takiego zestawu zwolnił i potem zapytał czy za bardzo mnie nie zakurzył na szutrówce. Mnie bardziej smuci to, że jest problem by włączyć raptem 30 hektarów lasu do Bieszczadzkiego Parku Narodowego i skończyć tą szopkę. Wiem, że czasem dasz palec to będą chcieli całą rękę ale co szkodzi zrobić precedens i lekko cofnąć się? No chyba tylko to, że jak te kobitki by opuściły to miejsce to piły pójdą w ruch. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, sznib napisał:

Czytam właśnie na FB artykuł o zatrzymaniu sprawcy napadu na ekologów. A pod nim kilka komentarzy typu "Bohater jakiego nam trzeba". Pisane zapewne przez leśników, bo tylko im protest przeszkadza. Jak trzeba mieć zryty mózg żeby o bandycie pisać "bohater"?

Według mnie pisane przez debili. To nie muszą być leśnicy, jest dostatecznie duża grupa głupich, żeby tego typu komentarze pisać, przecież hejt wylewa się z większości komentarzy na popularnych portalach.

Nie wiesz kto napisał te komentarze ale z automatu zakładasz, że leśnicy. To jest na podobnym poziomie krzywdzące jak tamte debilne komentarze popierające bandytę.
Proponuję ciut więcej powściągliwości i odrobinę autorefleksji, bo rowerzyści też oklaskiwali nie raz chamstwo i bandytyzm. Dalsze kilkanaście lat temu normą było "uczenie" pieszych gdzie ich miejsce poprzez mijanie na gazetę, ostre hamowanie żeby wystraszyć, czy przy pomocy bardzo głośnych trąbek.
Chciałbyś być nazwany bandytą, bo jakiś inny rowerzysta "popisał się" idiotycznym zachowaniem?

Trochę umiaru w tych dziwnych czasach powszechnego hejtu w internecie.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
3 godziny temu, zekker napisał:

 

Nie wiesz kto napisał te komentarze ale z automatu zakładasz, że leśnicy.

 

W wielu artykułach na temat tego protestu już widziałem mnóstwo hejtu w komentarzach. I jak taki hejterski komentarz pisze gość co ma zdjęcie profilowe na tle lasu, z piłą w rękach to można pomyśleć? Jason Voorhees? Zresztą z kilkoma wymieniłem kilka zdań (z ich strony raczej same inwektywy) i się wcale nie kryli z tym że pracują w LP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ przewinął się temat Gubałówki to proszę https://gazetakrakowska.pl/zakopane-jest-zupelnie-nowy-legalny-i-darmowy-szlak-na-szczyt-gubalowki-juz-nie-trzeba-placic-za-wejscie/ar/c1-15641042 Jak się zrobiło dym to stały się cuda. Migusiem wszyscy się dogadali i powstał nowy szlak. I pieniążki się znalazły. Normalnie cuda na kiju. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tyfon79 dobrze że zupełnie prywatna firma udostępniła swoje tereny żeby zrobić chodnik na Gubałówke....   🤣 Co by było gdyby to było państwowe ... 

Widzisz kuriozum sprawy?  PKL nie są prywatne i można było z naszych podatków wytyczyć publiczny "darmowy" szlak....   Pytanie czy jak by były prywatne to by tak łatwo poszło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.06.2021 o 10:33, KrisK napisał:

@Tyfon79 dobrze że zupełnie prywatna firma udostępniła swoje tereny żeby zrobić chodnik na Gubałówke....   🤣 Co by było gdyby to było państwowe ... 

Widzisz kuriozum sprawy?  PKL nie są prywatne i można było z naszych podatków wytyczyć publiczny "darmowy" szlak....   Pytanie czy jak by były prywatne to by tak łatwo poszło. 

Szczerze napisawszy mam powoli dość prywaty tutaj na południu w górach. Jak to ująłeś "każdy chce zarobić" ale pytanie czy to jest zarobek czy już łupienie w niezgodności z interesem publicznym. A przykłady z parków jak Chochołowska czy użytkowanie stoku narciarskiego bez zgody parku, wspomniana Gubałówka to tylko najbardziej radykalne przykłady. Obecnie ceny działek są tak atrakcyjne, że wchodzi się z budowami pod rekreację coraz wyżej. Dochodzą inne pomysły. Obawiam się, że najbliższe kilka lat będzie decydujące jak to będzie wyglądać. Czy uda się uratować resztki czy cepelia zawładnie wszystko i wszędzie. Prywatny też oczywiście ma swoje racje bo jak tworzy się cepelię obok to przybywa dziwnych ludzi często chamów i prostaków i jest choćby problem tych śmieci. Problem narasta od lat a "państwo" nie robi z tym nic. Każda gmina jak ta sroczka zagarnia pod siebie zupełnie nie patrząc szerzej. A pisząc wprost jak ktoś ma kłopot z udostępnieniem lasu, nieużytku pod szlak a innej opcji brak to się go części ziemi pozbawia. Normalne procedury znane w cywilizowanych i niecywilizowanych krajach. Oczywiście za wszystko się płaci kwotę rynkową. Cóż takie "prawo śniegu" dla przykładu to nie jest pomysł z krajów 3-o świata. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...