Skocz do zawartości
wmmmm

[Piasta tylna] Nowa piasta NT-D032SB, praktycznie bez dźwięku "tykania"

Rekomendowane odpowiedzi

wmmmm

Cześć,

Zakupiłem i zamontowałem  do mojego crossa nowe koło z piastą NT-D032SB. Ku mojemu zaskoczeniu, piasta jest praktycznie bezgłośna, żeby usłyszeć jakiekolwiek cykanie trzeba się bardzo wsłuchać i zbliżyć ucho na odległość 15cm od piasty. Stąd moje pytanie, czy mam podstawę sądzić, że coś jest z nią nie tak i powinienem ją wymienić, czy po prostu ten typ tak ma? Szukałem informacji od innych użytkowników, np tutaj https://rowerowy.com/sklep/czesci/piasty/piasty-tyl/prod/novatec-t-do-32-sb, ale nie daje mi to jasnej odpowiedzi, bo widzę że jednej osobie to " fajnie cyka", a inna narzeka na brak dźwięku.

Pozdrawiam

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
uzurpator

Te typy tak mają. Miałem bliźniaczych piast tego typu ze 10 i niektóre są głośne, niektóre cichutkie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
wmmmm

Dzięki za odpowiedź, to w takim razie nie szukam już dziury w całym i idę pojeździć :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Blueforce

Najprawdopodobniej  jest to zasługa smaru na zapadkach. Podczas użytkowania się ułoży, na pewno nie warto teraz " kopać" pedałów, normalne jeżdżenie nic złego nie spowoduje.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
rkopec16

Miałem kilka tych piast, każda jedna była w zasadzie zapchana smarem w miejscu zapadek. Polecam go wyczyścić i przesmarować czymś innym w rozsądnej ilości.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta