Skocz do zawartości

[Rama + Widelec + Stery] Frameset na sztywny MTB lub Gravel


PrzemkoVonLezajsk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam na sprzedaż Zestaw 

Rama/Widelec sztywny15mm/Ośka15mm/Sztyca + zacisk/stery/ + kilka dodatków 

Najpierw opiszę co na sprzedaż ..... a później coś o aktualnej konfiguracji w której ten zestaw jeździ / jeździł

RAMA - nr MB02051
Pochodzi z roweru Mbike Shottas HT.06 rozmiar 19
Opis Oryginalnego roweru znajdziecie tutaj (uwaga link do innego Forum)
Mbike Shottas HT0.6

Rama należy do solidnych... nie lekkich 
Na duży "+" należy zaliczyć mocowanie hamulca tarczowego wewnątrz tylnego trójkąta, poprawia sztywność,  oraz otwory na bagażnik
co pozwala na zamontowanie standardowego bagażnika bez żadnych kombinacji z dystansami na hamulce 

Uwaga - mocowanie przedniej przerzutki bezpośrednio do ramy 

Widelec Sztywny z Włókna Węglowego (czyli aka Carbon)... rura sterowa też carbon
Chińczyk z tego co widzę solidny, z mocowaniem na hamulec tarczowy oczywiście 
Główka stożkowa 
Oczywiście do widelca dołączam korek rozporowy (aby nikomu nie przyszło do głowy gwiazdki nabijać)
Oś 15mm dołączam

STERY
Nowe Accent Hi-Air Tapered IS42/IS52 (nowe znaczy się kupione i założone pod koniec 2019)

Sztyca + zacisk
Sztyca aluminiowa Uno (z oryginalnego MTB)
Zacisk - czerwony anodyzowany jak na zdjęciach 

Obecna Konfiguracja i do czego sprzedawany zestaw się nadaje -i  dlaczego sprzedaje taki super sprzęt:D

Co do MTB - mam nową ramę, więc cały osprzęt został tam przerzucony.
W międzyczasie modernizacji Mbike zebrało mi się tyle zapasowych części...... że po dokupieniu widelca/hamulców.... mogłem złożyć kolejny rower.
A że, brało mnie na Gravel to pomyślałem czemu nie z części lezących w garażu nie złożyć czegoś.
Udało się "stworzyć" dwie konfiguracje
1) kompletnie Sztywny MTB z napędem 3x10 lub 1x10 
2) Gravel na ramie MTB z napędem 1x10

Wygląda to jak niżej 

SZTYWNY MTB NA KOŁACH 38C (taki gravel z płaską kierą) napęd 3x10, idealny na miasto,  a po założeniu bagażnika i sakw (zdjęcia w oryginalnym opisie roweru) nawet na wyprawy (takie do sklepu też );)

20200531_132734_001_wynik.thumb.jpg.63f89d6d44c81366d30ee1ed99eb9332.jpg

Oraz - Gravel na ramie MTB - napęd 1x10

549280759_20200611_154219(1)_wynik.thumb.jpg.c7dd2ba831eb43647626732758e9a167.jpg

1249649808_20200826_141212(1)_wynik.thumb.jpg.25676c625a4dbbbab6d3de49367fb8c9.jpg

DLACZEGO SPRZEDAJĘ

Bardzo Gravel/CX wciągną mnie...
Niestety moja budowa ciała (nogi długie, ręce krótkie) kompletnie nie pasują do tego zestawu
o ile na płaskiej kierownicy z krótkim mostkiem (70mm) jeździ się OK (a z 50mm było jeszcze lepiej)
To, po założeniu baranka jestem za bardzo wyciągnięty, dłuższa jazda jest niewygodna
potrzebuje krótszej ramy CX

CENA
380PLN + koszty przesyłki (w zależności co kupujący wybierze)
w cenie dodam też płaską kierownicę razem z manetkami hamulców i gripami 
Jako że rama ma wewnętrzne prowadzenie linek przerzutki, linki prowadzące będą przeplecione 

Dodatkowe szpargały które mogę sprzedać w/w

Przednia przerzutka SRAM X7 (oryginalna z tego roweru 3 rzędowa ) - trochę zmęczona, ale działa... również z napędami dwutarczowymi 
Tylna przerzutka SRAM GX (oryginalną X9 niestety połamałem) 
Manetki przód/tył 3x9 SRAM X9 oryginalne 
Mostek 70mm + podkładki jak na zdjęciu

z w/w cena wzrasta do 450 PLN + przesyłka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • Mod Team

Temat został usunięty.Prawdopodobna przyczyna usunięcia: - Przedmiot/y, których dotyczył temat został/y sprzedane/kupione - Autor tematu poprosił o zamknięcie tematuJeżeli masz jakieś wątpliwości dotyczące usunięcia tematu, skontaktuj się z moderatorem, którego nick widnieje przy tym poście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...