Skocz do zawartości

[Kompatybilność] Hamulce BR-MT200 a tarcza RT86


maciekelga

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 6.11.2020 o 09:57, abdesign napisał:

A to jest zdanie na wyrost... oczywiście rodzaj tarcz tj. materiał z którego zostały wykonane, ich kształt etc. ma zdecydowanie mniejsze znaczenie niż wielkość Ale nie jest tak że nie ma to żadnego znaczenia.

Formalnie - masz rację. W praktyce - 99% tarcz jest robiona z tego samego materiału, zaś kształt wpływa na bieg klocka ( tzn - na jego wibracje i sposób zużycia ), nie na siłę hamowania - tarcie nie zależy od powierzchni przy tych magnitudach powierzchni styku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.11.2020 o 14:42, slavi napisał:

odcięcia właściwej powierzchni hamującej tarczy

Kolego,żywiczny klocek odcina stalową tarczę? :o

Jedyne co ,to w ekstremalnych sytuacjach może odpaść kawalątek klocka ;) 

Ciekaw jestem czy coś się stało koledze,który zaprezentował zdjęcie tarczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Dokumosa napisał:

Tak dokładnie się dzieje. Szczególnie jak się rower MTB eksploatuje zgodnie z przeznaczeniem czyli tyra w błocie. Swoją drogą wygląda też na to, że te tarcze są powierzchniowo utwardzane ale tylko na powierzchni roboczej. 

Bzdura i bzdura.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok później...
W dniu 6.11.2020 o 19:58, Dokumosa napisał:

Jak to mówią... obraz znaczy więcej niż 1000 słów...

Tarcza po sezonie na żywicznych oryginalnych z mt200...

Tak więc, jeśli ktoś twierdzi, że do niskich grup hamulców Shimano można stosować tarcze typu narrow (od RT65 w górę) to powinien wyraźnie dopisać "robisz to na własne ryzyko".

568840619_IMG_20201031_1158051.jpg.8aa424f3ba2085b94cc572eef755ec0c.jpg

Zainstalowałem do mt200 rt86. Do tego klocki ceramiczne nieoryginalne. Dopiero na dotarciu są ale już siła hamowania jest bardzo duża. Niestety dopiero teraz doczytałem że to niezbyt dobre połączenie.  Przejrzałem jednak połączenie zacisku z tarczą i u mnie na obecnych klockach nie wychodzi nic poza obszar właściwy tarcia. Nie ma też żadnych śladów hamowania na ramionach, są tylko ślady tam gdzie powinny być. Pytanie czy jest możliwe że nieoryginalne klocki jednak nie uszkadzają tarczy? Czy to po prostu zacisk w rowerze fabrycznie jest wyżej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jesteś pewny, że przypadkiem na górze nie zostaje Ci niedotarty kawałek klocka?

Przykład ze zdjęcia może generować wibracje, dziwne dźwięki czy szarpanie. No ale jak Ci się klocek nie ściera na górze, to w pewnym momencie zostaniesz bez hamulca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...