Skocz do zawartości

[Pierwsza szosa] Co wybrać?


arturo7511

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich.

Mam w najbliższym czasie zamiar zakupić swoją pierwszą szosę. Jazda bardziej rekreacyjna, aczkolwiek dłuższe dystanse też się zapewne będą zdarzać. Poszukałem i znalazłem takie:

https://www.decathlon.pl/rower-triban-rc520-id_8502389.html

oraz

- https://m.olx.pl/oferta/nowy-romet-huragan-4-shimano-tiagra-CID767-IDGtUzh.html?reason=

W który według Was lepiej zainwestować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, some1 napisał:

A 7 tysięcy jak był nowy (w obecnej sytuacji na rynku bliżej 9 tysięcy).

Bliżej tej drugiej kwoty ;)

Godzinę temu, some1 napisał:

Jak kupować rowery na kilogramy, to tylko używane :)

nie tylko kilogramy, ale zdroworozsądkowo również ;)

ale wracając do tematu. Jakoś nie chce mi sie wierzyć w ta różnicę w wadze miedzy tymi rowerami, bo nie wiem na czym odjąć te 1,5kg.

Dacathlon na pewno lepiej osprzętowo, no i w przypadku jakichkolwiek spraw związanych z gwarancją zawsze wypada dosyć prokliencko.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Decathlon to praktycznie gravel, a one tyle ważą. Tarcze, grubo ciosana rama z mocowaniami na akcesoria, grube obręcze i opony.

Ogólnie jak @arturo7511 chce klasyczną szosę na wąskich oponach do śmigania po asfalcie, to z tych dwóch Romet. A jeśli to ma być rower włóczęgowo-wycieczkowy to Triban. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, some1 napisał:

 

Ogólnie jak @arturo7511 chce klasyczną szosę na wąskich oponach do śmigania po asfalcie, to z tych dwóch Romet. A jeśli to ma być rower włóczęgowo-wycieczkowy to Triban. 

Tak, ja będę jeździł bardziej rekreacyjnie. "Moim" głównym sportem jest bieganie ;) Co do szos to jednak ten Romet jest za duży ( przy moim wzroście 186cm) i potrzebuje rozmiar 56. Prawdopodobnie zakupie Huragan 3 - wiem gorszy osprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, arturo7511 napisał:

Co do szos to jednak ten Romet jest za duży ( przy moim wzroście 186cm) i potrzebuje rozmiar 56. 

Nie jest za duży, dopasujesz się bez żadnych problemów. Jesteś na granicy rozmiarów i tak naprawdę wybór można sprowadzić do planowanego zastosowania. 

Chcesz "się ścigać" to bierzesz 56, masz bardziej pochyloną pozycję, lżejszą i sztywniejszą ramę. 

W 58 masz wyższą główkę ramy więc bardziej wyprostowaną pozycję i większą bazę kół która wplynie na "mniej nerwowe" prowadzenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak planujesz tylko eskapady asfaltowe to zdecydowanie jakiś lżejszy sprzęt niż ten decathlonowy. Tak jak wyżej wspomniano triban to sprzęt to bardziej turystycznej jazdy po asfaltach, szutrach. Sakwy i te klimaty. Jest bardzo uniwersalny, nieco ociężały, mi pozycja nie przypasowała. Ma jednak duży potencjał bo możesz wsadzić szerszą oponę do 35c i masz lekkiego gravela. Jak chcesz się powłóczyć po asfaltach, raz szybciej, raz wolniej, poczuć lekkość szosy to bierz coś typu ten romet na zwykłych hamplach. Tylko uważaj...wszyscy moi znajomi co biegali i wsiedli na rower w większości kończyli na szosach, lemondkach, stożkach itp. Wciąga...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, arturo7511 napisał:

Hej, zaś moja skromna osoba :P . Pytanko: gdzie najlepiej wrzucić ( którego dziąłu) post/temat o trenażerze? Szukam w miarę dobrego do 1,5tys. Pozdrawiam.

Akcesoria...obadaj elite tuo, rampa, tacx vortex itp. Głupia kwota bo na DD nie starczy, a przy takim budżecie pomyślałbym o dołożeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...