Skocz do zawartości

[Damper] Cieknący nowy RockShox Deluxe RT3 RE:aktiv?


Wojtek_Ajla

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym zasięgnąć opinii bo nie wiem czy się stresować czy jest to normalne, kupiłem fabrycznie nowy rower z takim damperem jak w opisie, przejechałem nim dosłownie 10 km i niestety od 2 tygodni stoi nie używany z powodu przebywania na kwarantannie. Dzisiaj postanowiłem się trochę przyjrzeć rowerowi i zauważyłem takie coś na damperze, czy taki wyciek jest normalny czy nie powinien mieć miejsca? Czy powinienem niezwłocznie rower oddać do serwisu w którym go kupiłem i niech się tym zajmą? Rower to Trek Remedy 8

IMG_3299.JPG

Jeszce takie zdjęcie

IMG_3300.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 km to tyle co nic. Zawsze jest tak, że po serwisie ( a w Twoim przypadku nowym Damperze) lagi są lekko mokre. Kup delikatną mikrofibrę i przecieraj lagi po każdej jeździe. 

Ja robię tak że po przyjeździe wycieram lagi i delikatnie okolicę uszczelek, uginam raz czy dwa razy amortyzator i wycieram jeszcze raz. Dzięki temu drugiemu krokowi golenie pokrywają się cieniutką warstwą oleju którą rozprowadzasz szmatką, a wydostaje się brud z okolic uszczelek. Raz na jakiś czas przetrzyj lagi wilgotną szmatką a potem drugą na sucho. Nie używaj tych cudownych preparatów do amortyzatorów, bo robią więcej złego niż dobrego.

No i pamiętaj o serwisie. Ja robiłem co 50h ( zgodnie z zaleceniami producenta, nie wiem co ile należy serwisować damper) wymianę oleju w dolnych lagach. Może i jest to często, ale w środku było naprawdę czysto, więc warto.

Natomiast jeżeli będzie tak że pojeździsz jeszcze kilka razy, a po każdej jeździe Damper będzie zarzygany olejem ( widoczny pasek dookoła, z lekko cieknącym olejem), to wtedy musisz jechać do serwisu bo coś jest nie tak.

Edytowane przez skom25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...