Skocz do zawartości

[rura sterowa] problem


michal.p5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Składam własnie swój rower na ramie duncon pitbull i mam problem mianowicie dość krótką rure sterową ( zdjęcie w załączniku)

I tu moje pytanie jak mogę zaoczędzić parę mm  jak znaleźć w miarę niski mostek ewentulanie może zmienić stery na niższe tylko jakie(tu użyte są stery klasyczne)

 Z góry dziękuje za pomoc!

rrua.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałbyś wybić miski, zmierzyć i wtedy szukać. Tyle że główka ramy wygląda na bardzo wąską i wątpię żeby weszło co innego. Musiałbyś szukać modelu z niższymi miskami, ale wątpię żeby zyskał więcej niż kilka mm.

Raczej musisz szukać innego widelca, tyle że problem jest taki, że ten praktycznie jest nie do sprzedania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się może założyć tu innych sterów ? półzintegrowanych czy coś?

a odnośnie mostka najniższy jaki znalazłem ma 3 cm https://rowerowy.com/sklep/czesci/mostki/am-fr/prod/cloud-dh-s ale szukam dalej

ewentulanie moge założyć mostek bmxowy bo wsm składam rower do dirtu a one są dość krótkie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA pitole jaki temat... rower do skokow i gosc chce instalowac mostek na jakis max 2cm sterowki... chociaz na zdjeciach wystaje ponad stery z 1cm.

Kazdy rozsadny mostek ma grubosc montazowa 4cm i powinien przynajmniej na 3,5cm obejmowac sterowke.... a dodawanie jakis expanderow do roweru na ktorym ktos skacze jest ... moze od razu walnij twarza w beton czy cos po czym skaczesz, mzoe bedzie mniej bolało przy mniejszej predkosci jak to zrobisz na sucho bez roweru.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, michal.p5 napisał:

Nie da się może założyć tu innych sterów ? półzintegrowanych czy coś?

Stery półzintegrowane maja zupełnie inne, dużo większe średnice misek niż główka ramy u Ciebie. Masz tam stery zewnętrzne, więc musiałbyś próbować każde dostępne takie stary mierzyć, na ile wystają z główki po nabiciu. Jak wyżej było pisane, tutaj i tak nie zyskasz dużo, bo łożysko musi tam być, więc miedzy różnymi modelami mogą być milimetrowe jedynie różnice w budowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...