Skocz do zawartości

[trenażer] Kompatybilność trenażerów z rowerem Romet Aspre 2


Dumlik

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, posiadam rower Romet Aspre 2 (2020) i planuję zakup trenażera interaktywnego DD, jednakże mam pewne wątpliwości co do kompatybilności roweru z dostępnymi na rynku trenażerami. Generalnie chodzi o to, że w przypadku danych na temat trenażerów podawane są pasujące rozstawy osi, np.

- Wahoo Kickr Core: kompatybilny z osiami 12x142, 12x148 oraz 130/135 mm QR (poprzez adaptery) + dystans do kaset 10 rzędowych

- Elite Direto: kompatybilne piasty QR 130-135x5 mm i osie 142x12 mm

- Tacx Flux 2 S: Szerokość tylnych widełek: 130 mm dla roweru szosowego; 135 mm, 142 mm i 148 mm dla MTB. Dostępny jest adapter do 135 x 10 mm.

 

Natomiast na stronie producenta roweru nie ma mowy o rozstawie osi, jedynie opisany jest samozamykacz QR-RW oraz model tylnej piasty, Shimano FH-TX505. Z kolei na stronie producenta piasty jedyną daną, która pasuje do wyżej wymienionych właściwości trenażerów jest: O.L.D. (mm) = 135. W specyfikacji na innej stronie udało mi się znaleźć, że piasta ta pasuje do osi 9x135mm (nie udało mi się znaleźć trenażera, który miałby taką oś w swojej specyfikacji). I tutaj pojawiają się moje pytania :)

 

1. Czy mój rower będzie pasował do wszystkich trenażerów, których opis mówi, że są kompatybilne z osiami 130/135mm QR?

2. Jeżeli żaden z powyższych trenażerów nie pasowałby do mojego roweru, to czego w takim razie powinienem szukać? Takiego, który byłby kompatybilny z osią 9x135mm? Czy może wymienić jakąś część? 

3. Czy możliwe jest zamontowanie do trenażera kasety 11 rzędowej pomimo tego, że rower fabrycznie posiada kasetę 10 rzędową? Chodzi o to, że przykładowo trenażer ELITE Suito posiada kasetę 11tkę w zestawie więc czy mógłbym spokojnie jej używać bez obaw o zniszczenie reszty napędu? O ile w ogóle by to działało? :) 

4. Jeżeli kupowałbym dodatkową kasetę 10 rzędową do trenażera to lepiej kupić identyczną (Shimano CS-HG500 11-34T 10 speed) czy spokojnie mogę poszukać czegoś tańszego?

 

W temacie sprzętu rowerowego jestem początkujący i chciałbym uniknąć niepotrzebnych stresów związanych z próbą podpinania niepasującego trenażera i jego odsyłaniem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Tak, masz standardowy rozstaw haków 135 mm.

2. - 

3. Nie będzie to działało, bo niby jak? Masz manetkę 10s a chcesz wsadzić kasetę 11s.

4. Kaseta + łańcuch, to jest to co musisz kupić. Jeżeli użyjesz aktualnego łańcucha z nową kasetą, to może skakać. HG-500 to i tak taniocha, nie wiem czy znajdziesz coś tańszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...