Skocz do zawartości

[Gazelle Chamonix C8] Co w zamian z dużą ramą 25 cali/65 cm?


szeryf3city

Rekomendowane odpowiedzi

Witam bardzo serdecznie. To mój pierwszy post na forum. Bardzo długo jeździłem Giantem Yukonem, ale postanowiłem zmienić rower na coś "wygodniejszego" do jeżdżenia po ścieżkach rowerowych. Z racji wysokiego wzrostu i pozytywnych opinii skusiłem się na Gazelle Chamonix C8 z dużą rama 65 cm... Jednak po przejechaniu kilkuset kilometrów rowerem czuje, że to nie to... Rower jest bardzo wygodny i można nim przejechać śmiało 70km bez żadnych skutków ubocznych np. bóle pleców czy "tyłka"..., ale rower jest bardzo ciężki ponad 18kg, trudno się rozpędzić powyżej 25km na płaskiej drodze, piasta Nexus 8 to porażka, przełożenia bardzo ograniczone, ciężko ją wyregulować, aby było idealnie. Mam mieszane odczucia związane z tym rowerem. Czy może ktoś miał podobne dylematy i pomoże mi wybrać idealny rower miejski/trekingowy do jazdy 60% ścieżki rowerowe /40% drogi szutrowe (delikatne podjazdy). Coś bez biegów w piaście, lżejsze niż 15 kg i z dużą rama 25 cali/65cm... Rozmiar na pewno ogranicza wybór... Będę wdzięczny za pomoc.

 

Edytowane przez szeryf3city
Literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, szeryf3city napisał:

trudnosię rozpędzić powyżej 25km na płaskiej drodze,

Ale czego się spodziewasz po takim krążowniku? Chcesz jeździć szybko to nie kupujesz roweru, na którym siedzisz jak na krześle. A jeśli chcesz siedzieć jak na krześle to nie będziesz jeździł szybko

Co to w ogóle za rozmiar "65"? Masz jakąś tabelkę z geometrią tego roweru? Ile masz tego wzrostu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

65 cm to rozmiar ramy Gazelle odpowiadający ramię 25 calowej.

Taka tabelkę znalezłem 

https://images.app.goo.gl/8iDnj3CpypaRnEGL6

Mam 204 cm wzrostu i ważę 116kg stąd taki krążownik - fakt siedzi się jak na krześle i jest to wygodne, ale frajda z jazdy jak karawanem pogrzebowym... Nie ma rowerów gdzie zajmuje się równie wygodną pozycję, ale są lżejsze i bardziej żwawe? Cena max 4000.

 

Edytowane przez szeryf3city
Literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o tabelę z geometrią konkretnego modelu

8 minut temu, szeryf3city napisał:

Nie ma rowerów gdzie zajmuje się równie wygodną pozycję, ale są lżejsze i bardziej żwawe?

Jeśli uważasz, że jedyną "wygodną" pozycją jest siedzenie w pionie to nie ma. Możesz sobie poszukać roweru np. crossowego, będziesz bardziej pochylony, waga też w okolicach 15kg. Pojedziesz trochę szybciej ale bez szału, przy prędkościach cirka 25kmh coraz większą rolę odgrywa aerodynamika i tego nie przeskoczysz, im bardziej agresywna pozycja tym jedziesz szybciej. A jeśli chcesz rower bardziej żwawy/responsywny/lżejszy to zostają szosy i fitnessy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...