Skocz do zawartości

Ból tyłka, a ból kolana


matzar24

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ból tyłka od twardego siodełka może powodować ból kolana? Np. czy ten ból tyłka może powodować jakieś napięcie mięśnia, który znajduje się na przodzie kolana?

Ostatnio jeżdżę w okolicach 200W, bo nie mogę wycisnąć więcej, nie mogę depnąć.

Jeszcze miesiąc temu jeździłem w okolicach 300W.

Po pół godz. jazdy zaczyna boleć mnie prawe kolano (ból w centrum przedniej części kolana).

Siodełko mam ustawione w miarę dobrze, z tego względu, że zaczęło mnie boleć kolano, ustawiłem je trochę inaczej, ale to nic nie dało.

Ktoś ma jakąś poradę, doświadczenie z czymś takim? Proszę bardzo o pomoc, chcę jeździć kilka razy w tygodniu intensywnie, ale przez to kolano, jeżdżę 2 razy i mało intensywnie...

Czy jazda w dresach może mieć coś z tym wspólnego? Nie są obcisłe, normalne takie sobie spodnie dresowe do kostki.

Staram się jeździć w wyprostowanej pozycji w miarę, bo mam MTB, ale jeżdżę nim po szosach. Kręgosłup mnie nie boli. Mieszkam na Śląśku, więc teren jest średnio ukształtowany, więc średnio 600m / 100km. Zawsze jeździłem w okolicach 30 km/h, ale teraz ta prędkość spadła do 23 km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idź do fizjoterapeuty.

Miałem w ostatnich miesiącach problem z dużym bólem w odcinku lędźwiowym. Poszedłem na bike fitting. Człowiek popatrzył na aktualną pozycję i stwierdził że na przykurcz w prawej łydce nic nie pomoże, zapłaciłem 100zł za godzinę konsultacji i zostałem odesłany do fizjoterapeuty.

Ból pleców wyleczyłem dwiema wizytami terapii manualnej i tygodniem ćwiczeń rozciągających na łydki i pośladki.

Zatem obawiam się że gdybanie na forum to kiepski pomysł.

Natomiast nie zdziwiłbym się gdyby powięź była ściągnięta, ślizgała się bokiem rzepki i powodowała jej przesuwanie prawo-lewo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...