Skocz do zawartości

['Licznik Sigma BC 16.16] Bateria'


mateo123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich,

Dwa miesiące temu kupiłem licznik Sigma BC 16.16. Od tego czasu baterie wymieniłem już 3 razy. Dziś będzie 4.

W ostatnich paru tygodniach jeżdżę po ok. 6 godzin tygodniowo. W ustawieniach jest Battery Saving jest na On, NFC na Off.

Nie mogę nigdzie na stronie Sigma ani w instrukcjach znaleźć przypadku gdzie baterie kończyłyby się tak szybko.

Baterie to Energizer 2032 3v lith. dobre to 2030 roku.

Czy ktoś może spotkał się z takim problemem??

z góry dziękuję za podpowiedź.

Pozdrawiam,

Mateo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A bateria pada faktycznie, czy licznik pokazuje że "pusta"?

Bo ten typ tak ma. Używałem Sigma BC 14.16 i spokojnie na takiej " pustej" baterii można pojeżdzić jeszcze rok.

Czasami (ale żadziej) pokazuje że bateria jest pusta w czujnikach - podobna historia, ale pusta w czujnikach sprawdza się częściej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 7 miesięcy temu...

U mnie też działa wciśnięcie przycisku i dalej licznik liczy. Ostatnio wymieniałem baterię i ta nowa prawie od początku pokazuje, że pusta i na dole napis prędkość.

 

A tak na marginesie to da się jakoś tak wymienić baterię, żeby nie tracić danych (u mnie w 16.16 STS pozostają tylko ogólne dane czyli przebieg, zużycie i takie tam) tych np. przebiegu dziennego, długości jazdy, kadencji (jak wymieniam baterię w trasie i chciałbym mieć ogólną długość zachowaną) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mam ten licznik i uważam że ta informacja o niskim stanie baterii jest w 100% nie potrzebna. Po roku intensywnego użytkowania również pojawia mi się ten komunikat ale to nie ma żadnego przełożenia na funkcjonowanie licznika. Jedyne co mi zablokowano to podświetlanie. Reszta funkcji działa bez zarzutu. Wyświetlacz jest nadal bardzo kontrastowy więc na razie nic nie ruszam z baterią. Trochę tylko denerwuje ten molestujący komunikat przy każdym wybudzeniu licznika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...