Skocz do zawartości

[trenażer] jaki rower?


stefankmiot

Rekomendowane odpowiedzi

Na wstępie chciałem się przywitać z uwagi na mój pierwszy post tutaj - cześć! :)

Zacznę może od drugiej strony, bo przeszykując forum natrafiłem na posty typu "jaki trenażer", itp., ale nie odwrotnie, a mianowicie szukam prostego / taniego roweru do trenażera rolkowego. Dlaczego akurat tak? Ponieważ jeżdżę na dość dobrym rowerze czysto rekreacyjnym, a z uwagi na jego budowę ciężko jest w nim zdejmować koło, a potem regulować napęd (pasek zębaty). Z roweru jestem absolutnie zadowolony i pomimo tego, że to coś w stylu rekreacja / trekking to i nawet w ściganiu się na segmentach na Stravie się sprawdza.

Tak więc poszukuję roweru, który będzie tylko i wyłącznie używany na rolkach, więc opony do trenażera w wymaganym rozmiarze muszą być do niego łatwo dostępne. Zakładam, że najlepszą opcją w tym wypadku będzie coś szosowego (a może nie tylko)? Myślałem nawet nad jakimś najtańszym Tribanem z Decathlonu (RC 100), ale w innych wątkach czytam, że każdy go odradza ze względu na wolnobieg i słabe hamulce. Akurat hamulce to nie jest element priorytetowy biorąc pod uwagę potencjalne zastosowanie roweru, ale zastanawiam się co można by było nabyć aby móc pokręcić trochę w czasie ulewy, czy ewentualnego przyszłego lockdown - u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, skom25 napisał:

Szukaj jakiejś szosowej używki.

Chociaż według mnie rozwiązanie bez sensu, skoro musisz kupić zarówno rower i trenażer. Ktoś już wymyślił coś takiego i nazywa się to rower Spinningowy.

Rower spinningowy rozważałem na początku, ale ten pomysł odpadł ze względu na rozmiary. Trenażer jest mały, rower wrzucam do piwnicy i z łatwością przyprowadzam go, żeby pojeździć (stąd kupiłem rolkowy, żeby nie trzeba było się bawić za każdym razem w instalacje). Mam kilka markowych, używanych szosówek na oku za ok. 1500zł, ale zastanawiam się, czy to na pewno lepsza opcja od jakiegoś taniego, ale nowego z Decathlonu (choć tutaj wchodzi w grę ten opisywany z komentarzach problem ze zmieną opon).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, RafalxM napisał:

pisząc 'trenażer rolkowy' masz na myśli 3 rolki ,  czy  rolkę tylko  pod tylne koło - a przednie nieruchomo?

bo pod 3 rolki chyba nie potrzebujesz specjalnych opon?

3 rolki - Elite Quick Motion. Możliwe, że jestem niedoinformowany (właściwie zielony w tym temacie - o niedawna zacząłem czytać o rolkach), ale wszędzie gdzie czytałem, bądź też pytałem w sklepach sprzedających ten trenażer (ten, bo akurat udało mi się go dość korzystnie kupić) przekonywali mnie, że opony muszę zmienić (bo będzie większy hałas, zniszczę i oponę i rolkę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze wydawało mi się że na takich rolkach używa się tych samych kół co do jazdy na zewnątrz , oczywiście mam na myśli opony szosowe, czyli gładkie bez bieżnika.

kupiłbym najtańszy rower szosowy z klamkomanetkami - niby to tylko pod trenażer, ale po co się irytować z jakąś manetką przy mostku - poza tym na początku będziesz walczył z równowagą , po co sobie utrudniać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, RafalxM napisał:

zawsze wydawało mi się że na takich rolkach używa się tych samych kół co do jazdy na zewnątrz , oczywiście mam na myśli opony szosowe, czyli gładkie bez bieżnika.

kupiłbym najtańszy rower szosowy z klamkomanetkami - niby to tylko pod trenażer, ale po co się irytować z jakąś manetką przy mostku - poza tym na początku będziesz walczył z równowagą , po co sobie utrudniać ;)

Dzięki - czyli najtańszy z Decathlonu odpada. :) Jadę dzisiaj oglądać coś lepszego, ale używanego w tej cenie (rower stary, ale jary).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...