Skocz do zawartości

[Amor] Suntour czy RST


Sylwester_Stefan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jaki amortyzator wybrać niskobudżetowy? Jakie macie doświadczenia?

Suntour XCM HLO 26 PIWOTY Ahead

czy

RST Gila TNL 26" Amortyzator XC Marathon Disc/V-brake 100mm 2019

Innych nie rozważam, ponieważ amor jest z przeznaczeniem do 17 letniego roweru i nie jest wart inwestowania w sprzęt z górnej półki np. za 1000 PLN w górę.

Ograniczają mnie parametry 1-1/8" ahead, piwoty i 26"

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym że rower nie służy do jazdy rekreacyjnej / sporadycznej, na sztywnym widelcu przy obecnej eksploatacji była by porażka. A jest przezemnie przeciętnie eksploatowany głównie w terenie (las, szuter). Płaskie tereny, ale często bywam w Bieszczadach i rower zawsze ze sobą biorę. Zależy mi też na blokadzie aby na płaskim terenie podczas wypraw z sakwami zblokować go. Nie chcę nic drogiego choć mocno mnie kusi Rock Shox Recon Silver TK lub 30 Silver TK Coil 26" - rower już swoje lata ma (mam go już 17 lat, od nowości) i gdzieś rodzą się plany w głowie w kierunku full'a.

Edytowane przez Sylwester_Stefan
Dodanie zdjęcia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Sylwester_Stefan napisał:

A jest przezemnie przeciętnie eksploatowany głównie w terenie (las, szuter). Płaskie tereny, ale często bywam w Bieszczadach i rower zawsze ze sobą biorę.

Nadal nie widać tu potrzeby stosowania amortyzatora... 

Jak masz kupować XCMa to jak wyżej - sztywny wideł będzie "działał" tak samo dobrze i będzie ze 2 razy lżejszy. Amortyzatorem to można nazwać coś co poza sprężyną ma jeszcze element tłumiący odbicie i całość ma możliwość regulacji pod jeźdźca i teren, inaczej jest to tylko atrapa. A druga sprawa to dopasowanie czegoś współczesnego do 17-letniego roweru :) 

A jak czytam o fullu, sakwach i blokowaniu to zawsze mam jakiś dysonans... :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W góralu 26" miałem 3 amory - sprężynowego RS , R7 i RS Recon Gold  ( to tak dla porównania ). Miałem też kilka razy okazję jeździć po górach na rowerze z suntourem XCM i byłem bardzo przyjemnie zaskoczony . Spodziewałem się kowadła , a okazało się że amor działa i daje radę . Tak, że panowie nie przesadzajcie . Owszem to najniższa półka na którą można zwrócić uwagę ale nie należy go wykluczać .

Z amorem RST zetknąłem się tylko na chwilę . To był jakiś niski model i od nowości nie działał . Tzn ,,wywalał  nakrętkę" naprężenia wstępnego . Oddałem do sklepu .

Edytowane przez WaGiant
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, m0d napisał:

A druga sprawa to dopasowanie czegoś współczesnego do 17-letniego roweru :)

A jak czytam o fullu, sakwach i blokowaniu to zawsze mam jakiś dysonans... :)

Można dopasować ale wyboru zawielkiego nie ma idealny byłby Rock Shox Recon Silver TK 26" (pasuje) - ale cena blisko 900 PLN 

Na rowerze jeżdżę od 1997 :) Do roku 2003 była to szosa. Od 2003 kupiłem właśnie Soctt Voltage MX2 z roku 2002 r. I mam go do dzisiaj. Wymieniałem już w nim amortyzator na XCM z 2012 roku, były wadliwe i wytrzymał 3 lata mimo to że był serwisowany. Dlatego rozważam też XCM HLO ale z 2020 ponoć są lepiej wykonane. FULL chcę kupić bo bardzo często jestem w Bieszczadach i zastanawiam się nad GOST Sl Amr 4.9 Al Spectyello. Jżdżę też na wyprawy rowerowe długodystansowe z ekwipunkiem max do 200km dziennie. Tak że jak sam widzisi Twój dysonans jest nieuzasadniony. Chyba że źle pomyślałeś i przypisałeś mi do FULL'a sakwy :)

Teraz, WaGiant napisał:

W góralu 26" miałem 3 amory - sprężynowego RS , R7 i RS Recon Gold  ( to tak dla porównania ). Miałem też kilka razy okazję jeździć po górach na rowerze z suntourem XCM i byłem bardzo przyjemnie zaskoczony . Spodziewałem się kowadła , a okazało się że amor działa i daje radę . Tak, że panowie nie przesadzajcie . Owszem to najniższa półka na którą można zwrócić uwagę ale nie należy go wykluczać

No właśnie z XCM mam problem bo wytrzymał 3 lata lagi się wytarły. Był to model z 2012 r. i były wadliwe. Interesuje mnie model XCM HLO z 2020 ponoć nie wycierają się tak jak poprzednik z 2012 r. Ale nauczony doświadczeniem mam mieszane uczucia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...