Skocz do zawartości

[Multitool] Multitool do roweru


stalowiak87

Rekomendowane odpowiedzi

Mam CB i jest ok, choć użycie skuwacza wymaga mocnego zaciskania zębów . Córka ma małego ParkToola i to jest rozczarowanie - wykonany niezbyt precyzyjnie. Do trudnych przypadków mam GorillaHand - multitool w rozmiarze XL który wytrzyma wszystko (wytrzymuje od kilkunastu lat obsługa nogą mu nie szkodzi). Miałem, ale zgubiłem Lezyne chowany w kierownicy. Nie polecam. Używanie pojedynczych bitów w terenie to ciągle ich szukanie, poza tym wyjąć trudno a zgubić łatwo. Teraz na próbę kupiłem Gianta chowanego w suport. Zobaczymy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regularnie - np. często zmieniamy pedały - płaskie/SPD - to też wymaga zmiany wysokości siodła. Szacuję, że obyłem ponad 40 wycieczek górskich (Karpaty, Sudety, Alpy, Świętokrzyskie) w tym sezonie plus niziny. Od czasu do czasu trzeba doregulować hamulce (skok klamki albo położenie zacisków). Zdarza się guma - zdjęcie koła - Imbus - fakt - przez całe lato tylko jedna na 3 rowery! Przy glebie bywa, że trzeba wyprostować kierownicę (było w tym sezonie), siodło albo klamki. Jeździmy zwykle we trójkę z jednym zestawem narzędzi - to się przydają częściej, niż w jeździe solo. Fakt - skuwacz w terenie potrzebny był mi w tym roku raz. Gorilla Hand ze mną nie jeździ na rowerze - czeka w skrzynce razem z szerokim asortymentem narzędzi. Serwis płatny ograniczamy do amortyzatorów (na gwarancji). Tego lata raz mi nie starczył multitool, na szczęście jechaliśmy obok serwisu - poluzowała się korba, a tam trzeba ponad 50Nm, a raz w ogóle zabrakło narzędzi - trzeba było rozebrać sztycę - bez imadła ze szczękami nie dało rady - serwis. Na wycieczkach mam ze sobą multitool (Crank Brothers), spinkę, trytytki, dętkę, pompkę, 60ml mleka, łyżki, inflator z CO2 (bo ręczną pompką opony nie założę) i zatykacz to bezdętek. W ciągu ostatnich 3 sezonów tylko dętki nie użyłem - mleko i zatyczki wystarczyły.

Dodam, że Gianta kupiłem, by zrobić miejsce w torebeczce narzędziowej na dodatkowe CO2.

Edytowane przez Wojcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...